Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

bel_baskanlarina_yasal_uyariKısırlaştırma başta olmak üzere GÖREVİNİ YAPMAYAN bütün belediye başkanlarına benim bu YASAL UYARI yazımı BENİM ADIM ile lütfen yollayın, bana da bilgi verin ki takibini ben de yapayım. 3 tane gariban köpeği beslemekten ACİZ ama devasa barınaklar ve hayvanat bahçeleri kurma peşinde olan bu başkanlara meydanı boş bırakmayalım.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
=========================
Sayın Belediye Başkanı, KULAĞINIZA KÜPE OLMASI İÇİN SİZE YASAL UYARIMIZDIR:
1. Öncelikle 2004 Yılında çıkan Hayvanları Koruma Kanunu’nun AMİR HÜKMÜ olan KISIRLAŞTIRMAYA acilen başlayınız ve küçük ölçekli “KISIRLAŞTIRMA ve Acil Tedavi Merkezi” kurunuz.
2. Sahipsiz köpek ve kedilerin üremesini kontrol etmek için tek yol olan KISIRLAŞTIRMAYI  yapmazsanız, topluma ve muhtarlara “sokaklarda çoğalan hayvanların sebebinin SİZ olduğunuzu” duyuracağımızı ve hakkınızda görev ihmalden İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı biliniz.
3. Kesinlikle “büyük barınak” hayali kurmayınız. Büyük barınağın karşılanamaz BÜYÜK bütçeleri olacağını unutmayınız. Barınağa götürme kılıfı ile hayvanları çöplüklere, ıssız yabana, dağlara ve başka ilçelere atmanıza izin vermeyeceğimizi, emniyet birimlerini toplama araçlarınızın şehriniz dışına çıkması halinde işlem yapması için uyaracağımızı, hakkınızda da görevi kötüye kullanmaktan İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı biliniz.
4. Daha sokağındaki hayvanları doyurmaktan aciz bazı vizyonsuz dar görüşlü başkanlar, HAYVANAT BAHÇESİ kurmaya kalkışırlar. Hayvanat bahçesi kurma hevesinizi kendinize saklayınız. Eğer böyle bir teşebbüsünüz olursa, belediye kaynaklarını yanlış hizmetlere kullandığınız için kamuoyu oluşturup sizi protesto edeceğimizi biliniz.
6. Hayvanları Koruma Kanunu’nu öğreniniz ve uygulatınız. Bunu yapmadığınız takdirde sizi  İçişleri Bakanlığının yanında partinizin GENEL MERKEZİNE ve TBMM Başkanlığına şikayet edeceğimizi biliniz.
Yukarıdaki hususların başkanlığınızca dikkate alınacağını umut ediyor, STK lar ve Veteriner Hekim Odaları ile iletişim kurarak sahipsiz hayvanlara yönelik ÖRNEK çalışmalar yapacağınıza inanıyoruz.
Saygılarımızla
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu
0533 445 88 03

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Eskişehir Mihalıççık’ta Vahşet!

Daha önceden kendi köpeğini kestiğini itiraf eden şahıs, sahipli bir köpeğin boynunu keserek karnını deşti, işkence ile katletti.  Şahsın CEZA alması ve ilçe genelinde önleyici tedbirler alınması için aşağıdaki dilekçeyi

Şikayet ve Talep

26- Belediyenizden ‘SU ODAKLARI’ Oluşturmasını YASAL ZORUNLULUK Olarak Israrla Talep Ediniz

Belediye Başkanlığına Tabelalı Sulukların park ve sokaklara konması talebimiz. Kavurucu sıcakların yaşandığı bu günlerde SUSUZLUKTAN ÖLEN HAYVANLAR düşündüğümüzden çok daha fazla. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunununda sokaklardaki sahipsiz hayvanların BESLENMESİ

Şikayet ve Talep

ÖLÜMLERE Kim DUR Diyecek?

Ankara Altındağ ilçesi Zübeyde hanım Mahallesin’de köpekler öldürülüyor. Fail yada faillerin bulunarak cezalandırılması ve Tarım ve Orman bakanlığı Ankara Şube Müdürlüğü tarafından çevreye 5199’u anlatan YASAL UYARILI AFİŞLER asılması için