Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

bel_baskanlarina_yasal_uyariKısırlaştırma başta olmak üzere GÖREVİNİ YAPMAYAN bütün belediye başkanlarına benim bu YASAL UYARI yazımı BENİM ADIM ile lütfen yollayın, bana da bilgi verin ki takibini ben de yapayım. 3 tane gariban köpeği beslemekten ACİZ ama devasa barınaklar ve hayvanat bahçeleri kurma peşinde olan bu başkanlara meydanı boş bırakmayalım.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
=========================
Sayın Belediye Başkanı, KULAĞINIZA KÜPE OLMASI İÇİN SİZE YASAL UYARIMIZDIR:
1. Öncelikle 2004 Yılında çıkan Hayvanları Koruma Kanunu’nun AMİR HÜKMÜ olan KISIRLAŞTIRMAYA acilen başlayınız ve küçük ölçekli “KISIRLAŞTIRMA ve Acil Tedavi Merkezi” kurunuz.
2. Sahipsiz köpek ve kedilerin üremesini kontrol etmek için tek yol olan KISIRLAŞTIRMAYI  yapmazsanız, topluma ve muhtarlara “sokaklarda çoğalan hayvanların sebebinin SİZ olduğunuzu” duyuracağımızı ve hakkınızda görev ihmalden İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı biliniz.
3. Kesinlikle “büyük barınak” hayali kurmayınız. Büyük barınağın karşılanamaz BÜYÜK bütçeleri olacağını unutmayınız. Barınağa götürme kılıfı ile hayvanları çöplüklere, ıssız yabana, dağlara ve başka ilçelere atmanıza izin vermeyeceğimizi, emniyet birimlerini toplama araçlarınızın şehriniz dışına çıkması halinde işlem yapması için uyaracağımızı, hakkınızda da görevi kötüye kullanmaktan İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı biliniz.
4. Daha sokağındaki hayvanları doyurmaktan aciz bazı vizyonsuz dar görüşlü başkanlar, HAYVANAT BAHÇESİ kurmaya kalkışırlar. Hayvanat bahçesi kurma hevesinizi kendinize saklayınız. Eğer böyle bir teşebbüsünüz olursa, belediye kaynaklarını yanlış hizmetlere kullandığınız için kamuoyu oluşturup sizi protesto edeceğimizi biliniz.
6. Hayvanları Koruma Kanunu’nu öğreniniz ve uygulatınız. Bunu yapmadığınız takdirde sizi  İçişleri Bakanlığının yanında partinizin GENEL MERKEZİNE ve TBMM Başkanlığına şikayet edeceğimizi biliniz.
Yukarıdaki hususların başkanlığınızca dikkate alınacağını umut ediyor, STK lar ve Veteriner Hekim Odaları ile iletişim kurarak sahipsiz hayvanlara yönelik ÖRNEK çalışmalar yapacağınıza inanıyoruz.
Saygılarımızla
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu
0533 445 88 03

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa Hakkında SORUŞTURMA TALEBİ

Sn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa emri ile, dağ başında sadece etrafı tel kafesler ile çevrili ve az sayıda kırık

Şikayet ve Talep

Kırıkkale Balışeyh Belediyesi hakkında BİMER’e şikayette bulununuz.

Kırıkkale Valisi Sn. Mehmet İlker Haktankaçmaz ile görüşmelerimiz de konuya olan hassasiyetlerini ifade ederek bütün kurumlara sorunun incelenmesi ve gereğinin yapılması ve çalışmaların yasa uygun hale getirilmesi talimatını verdi. Sn

Şikayet ve Talep

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar! Barınak Değil, KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ Kurunuz!

Zehirlemenin başkenti ANKARA, Ankara’da da zehirlemelerin çoğu YENİMAHALLE’de oluyor. 1. Bu vahşetin tek suçlusu CANİLER değil. Yeterli KISIRLAŞTIRMA yapmayan, köpekler çoğalıp vatandaş şikayet ettikçe de dağlara bozkırlara, başka ilçelere atan,