Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

bel_baskanlarina_yasal_uyariKısırlaştırma başta olmak üzere GÖREVİNİ YAPMAYAN bütün belediye başkanlarına benim bu YASAL UYARI yazımı BENİM ADIM ile lütfen yollayın, bana da bilgi verin ki takibini ben de yapayım. 3 tane gariban köpeği beslemekten ACİZ ama devasa barınaklar ve hayvanat bahçeleri kurma peşinde olan bu başkanlara meydanı boş bırakmayalım.
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
=========================
Sayın Belediye Başkanı, KULAĞINIZA KÜPE OLMASI İÇİN SİZE YASAL UYARIMIZDIR:
1. Öncelikle 2004 Yılında çıkan Hayvanları Koruma Kanunu’nun AMİR HÜKMÜ olan KISIRLAŞTIRMAYA acilen başlayınız ve küçük ölçekli “KISIRLAŞTIRMA ve Acil Tedavi Merkezi” kurunuz.
2. Sahipsiz köpek ve kedilerin üremesini kontrol etmek için tek yol olan KISIRLAŞTIRMAYI  yapmazsanız, topluma ve muhtarlara “sokaklarda çoğalan hayvanların sebebinin SİZ olduğunuzu” duyuracağımızı ve hakkınızda görev ihmalden İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı biliniz.
3. Kesinlikle “büyük barınak” hayali kurmayınız. Büyük barınağın karşılanamaz BÜYÜK bütçeleri olacağını unutmayınız. Barınağa götürme kılıfı ile hayvanları çöplüklere, ıssız yabana, dağlara ve başka ilçelere atmanıza izin vermeyeceğimizi, emniyet birimlerini toplama araçlarınızın şehriniz dışına çıkması halinde işlem yapması için uyaracağımızı, hakkınızda da görevi kötüye kullanmaktan İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı biliniz.
4. Daha sokağındaki hayvanları doyurmaktan aciz bazı vizyonsuz dar görüşlü başkanlar, HAYVANAT BAHÇESİ kurmaya kalkışırlar. Hayvanat bahçesi kurma hevesinizi kendinize saklayınız. Eğer böyle bir teşebbüsünüz olursa, belediye kaynaklarını yanlış hizmetlere kullandığınız için kamuoyu oluşturup sizi protesto edeceğimizi biliniz.
6. Hayvanları Koruma Kanunu’nu öğreniniz ve uygulatınız. Bunu yapmadığınız takdirde sizi  İçişleri Bakanlığının yanında partinizin GENEL MERKEZİNE ve TBMM Başkanlığına şikayet edeceğimizi biliniz.
Yukarıdaki hususların başkanlığınızca dikkate alınacağını umut ediyor, STK lar ve Veteriner Hekim Odaları ile iletişim kurarak sahipsiz hayvanlara yönelik ÖRNEK çalışmalar yapacağınıza inanıyoruz.
Saygılarımızla
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu
0533 445 88 03

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Manisa’da Yerel Hayvan Koruma Görevlisi C. Ö’yü darp eden saldırgan hala serbest dolaşmaktadır.

Manisa’da Yerel Hayvan Koruma Görevlisi C. Ö. dün gece, besleme sırasında kanunların kendisine verdiği yetki ile hem yasal hem de insani görevini yaparken SALDIRIYA uğrayıp, DARP EDİLMİŞTİR. KADINA ŞİDDET uygulayan

Şikayet ve Talep

HAYVANA BELEDİYE VAHŞETİNE SON !

HAYVANA BELEDİYE VAHŞETİNE SON ! Bundan böyle tüm yazılarımıza bu slogan ile başlayalım. ‼️Rsmi kurumlar, toplum ve hayvan severlerin bir kısmı da BELEDİYE VAHŞETİNİN farkında değil. Vatandaş 1 vahşet yapıyorsa,

Şikayet ve Talep

Bayburt Barınak Rezaleti / Bayburt Valiliğine

BAYBURT @Bayburt_Bld vet.hek.MESUT ÇAVDAR’ın sorumluluğunda olan barınak REZALETİ Ömür boyu yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren kutsal Veteriner Hekimlik mesleğinin etik değerlerini zedeleyerek 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükümlerine aykırı uygulamalarda