Rize Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa Hesap Ver!

Toplanan köpekler NEREDE? 
Rize PAZAR Belediyesi uyuşturucu İĞNE ile köpekleri toplayarak 53 HN 321 plakalı araç ile ÖLÜME götürüyor!!!.
Kanun dışı toplama yapan Rize Pazar belediyesi hakkında soruşturma açılması, Allah tan korkmayanların adalet önünde hesap vermeleri için aşağıdaki şikâyet yazısını CİMER den göndermeliyiz.

Toplamamanın durdurulması alınan hayvanların geri bırakılması için aşağıdaki telefon numaralarını aramalıyız.

========================
Rize Valiliği: 0464 213 0611-12
Pazar Kaymakamlığı: 0464 612 1001
Rize Emniyet Müdürlüğü: 0464 213 0374-75-76
Pazar Belediye Başkanlığı: 0464 612 1130
==========================

RİZE VALİLİĞİNE,

Konfederasyonumuza gelen ihbardan 15.04.2019 tarihinde uyuşturucu uyarıcı madde sınıfına giren Narkotik Vet.Tıb.Ürün. RİZE PAZAR BELEDİYESİ işçileri tarafından yasal hükümlere AYKIRI olarak köpeklerin toplanması amacıyla yakalamak için kullanıldığı kanunen yetkilendirilmiş tek kişi olan Veteriner Hekimin bulunmadığı Pazar Belediyesi araçlarında taşındığı uygun şartlara sahip bir bakımevi bulunmadığı Vet.Hek.olmadığı kısırlaştırma tedavi koşulları olmadığı halde köpeklerin toplatıldığı ölüme terk edildiği bilinmektedir.
Oysa; 5199 Say.Hay.Kor.Kan. MAD. 7/b “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği…” devam eder. MAD. 20– (1) d) Sahipsiz hayvanlar öncelikle kafes ve ağ ile yakalanır. Bu metotlarla yakalamanın mümkün olmadığı durumlarda yakalama sopasıyla da yakalama yapılabilir. Uyuşturucu tüfek uygulamaları ile yakalama ancak veteriner hekim kontrolü altında yapılır.” MAD. 21/g, “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği, kısırlaştırma için toplanan hayvanların kayıt esasına göre alındıkları yerlere bırakılmaları, belediye ve diğer şahıslarca belediye sınırları dışında yaban hayatı yaşam alanlarına hiçbir suretle bırakılamayacağı.” konuları hükme bağlanmıştır.
1.PAZAR BELEDİYESİ sorumluları hakkında İç İşleri Bakanlığından soruşturma açılmasını, adli/idari işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
2-Toplamanın durdurulmasını, toplanan köpeklerin yerine geri bırakılmasını acilen talep ediyoruz.
Taleplerimize ilişkin yapılan işlemler hakkında 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini arz ederiz.

T.C. No.
İsim Soyisim

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan Sizi Göreve Davet Ediyoruz!

Mersin Bel. Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Bel. Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Bakımevinde hayvanlar aç susuz, pislik içinde. SİZİ GÖREVE DAVET ediyoruz.‼️ Hayvanlar açlıktan birbirini parçalıyor ve TEDAVİ yok.

Şikayet ve Talep

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mansur Yavaş’ın Bilgilerine Sunuyoruz

ANKARA, ZEHİRLEMENİN BAŞKENTİ…. BELEDİYE KATLİAMLARININ BAŞKENTİ…. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Mansur Yavaş’ın bilgilerine sunuyoruz: Ankara’yı ZEHİR ve KATLİAM MERKEZİ haline getiren GÖREVLİLERİN size önerecekleri BÜYÜK BARINAKLAR hem hayvanların katliamına

Protesto Ediyoruz!

Elazığ / KEBAN Belediyesi İlçedeki bütün KÖPEKLERİ bu gün İŞKENCE ederek TOPLADI.

Kanun dışı toplama yapan Keban belediyesi hakkında soruşturma açılması ve toplanarak ÖLÜME TERK edilen hayvanların alındıkları yere geri bırakılması için aşağıdaki şikâyet yazısını CİMERE den gönderelim. Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu