Rize Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa Hesap Ver!

Toplanan köpekler NEREDE? 
Rize PAZAR Belediyesi uyuşturucu İĞNE ile köpekleri toplayarak 53 HN 321 plakalı araç ile ÖLÜME götürüyor!!!.
Kanun dışı toplama yapan Rize Pazar belediyesi hakkında soruşturma açılması, Allah tan korkmayanların adalet önünde hesap vermeleri için aşağıdaki şikâyet yazısını CİMER den göndermeliyiz.

Toplamamanın durdurulması alınan hayvanların geri bırakılması için aşağıdaki telefon numaralarını aramalıyız.

========================
Rize Valiliği: 0464 213 0611-12
Pazar Kaymakamlığı: 0464 612 1001
Rize Emniyet Müdürlüğü: 0464 213 0374-75-76
Pazar Belediye Başkanlığı: 0464 612 1130
==========================

RİZE VALİLİĞİNE,

Konfederasyonumuza gelen ihbardan 15.04.2019 tarihinde uyuşturucu uyarıcı madde sınıfına giren Narkotik Vet.Tıb.Ürün. RİZE PAZAR BELEDİYESİ işçileri tarafından yasal hükümlere AYKIRI olarak köpeklerin toplanması amacıyla yakalamak için kullanıldığı kanunen yetkilendirilmiş tek kişi olan Veteriner Hekimin bulunmadığı Pazar Belediyesi araçlarında taşındığı uygun şartlara sahip bir bakımevi bulunmadığı Vet.Hek.olmadığı kısırlaştırma tedavi koşulları olmadığı halde köpeklerin toplatıldığı ölüme terk edildiği bilinmektedir.
Oysa; 5199 Say.Hay.Kor.Kan. MAD. 7/b “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği…” devam eder. MAD. 20– (1) d) Sahipsiz hayvanlar öncelikle kafes ve ağ ile yakalanır. Bu metotlarla yakalamanın mümkün olmadığı durumlarda yakalama sopasıyla da yakalama yapılabilir. Uyuşturucu tüfek uygulamaları ile yakalama ancak veteriner hekim kontrolü altında yapılır.” MAD. 21/g, “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği, kısırlaştırma için toplanan hayvanların kayıt esasına göre alındıkları yerlere bırakılmaları, belediye ve diğer şahıslarca belediye sınırları dışında yaban hayatı yaşam alanlarına hiçbir suretle bırakılamayacağı.” konuları hükme bağlanmıştır.
1.PAZAR BELEDİYESİ sorumluları hakkında İç İşleri Bakanlığından soruşturma açılmasını, adli/idari işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
2-Toplamanın durdurulmasını, toplanan köpeklerin yerine geri bırakılmasını acilen talep ediyoruz.
Taleplerimize ilişkin yapılan işlemler hakkında 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini arz ederiz.

T.C. No.
İsim Soyisim

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Sizin Bayramınız Bizim Felaketimiz Olmasın!

Dokuz günlük bayram tatilinde barınaklar daki canların kaderlerine terk edilmemeleri için aşağıdaki yazıyı valiliklere göndermelisiniz. Bulunduğunuz il ilçe barınaklarını bayram süresince ziyaret etmelisiniz. ===================== 1. Yazı VALİLİK makamına, 2. Yazı

Protesto Ediyoruz!

Sorgun Belediyesi, Gece Gizli Gizli Köpek Toplarken SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI!…DİLEKÇEYE KATILIN!

SON DAKİKA! Sorgun Belediyesi, bu GECE gizli gizli köpek toplarken SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI!…DİLEKÇEYE KATILIN!. Belediyenin gece köpekleri topladığını gören vatandaşlarca emniyet aranarak, belediye aracına ceza kesildi. Sorgun Belediyesinin her gece

Protesto Ediyoruz!

Türkiye Barınak Gerçekleri !

Hayvanların aç, susuz, hasta beton odalarda hücre hapsine mahkum edilerek, işkence ile öldürülüp, canlı canlı gömüldükleri BARINAK GERÇEKLERİ.. Hayvanları Koruma Kanununun, ”kısırlaştır, aşılat, aldığın yere bırak, bıraktığın yerde yaşamını destekle”