Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’a olan DİLEKÇEYE KATILIN!

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’a olan DİLEKÇEYE KATILIN!

 ankara_cubuk_vahseti30Ankara Çubuk’da BAKIMEVİ YOK.. KISIRLAŞTIRMA YOK..
Torbalara konup özellikle ağız kısmı sıkıca bantlanarak TOPLU olarak ÖLDÜRÜLMÜŞ bulunan bu hayvanların KATİLİ KİM? …
Baş şüpheli ve SORUMLU yıllardır KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, hayvanlar ÜREYİP, sayı çoğaldıkça toplayıp YOK EDEN belediye ekipleridir….
Başkan Baki Demirtaş şayet vicdanlı ve kanunları uygulatacak olan bir başkan ise baş ŞÜPHELİ olarak ilgili belediye birimi hakkında hakkında soruşturma başlatmasını, şayet ÇUBUK BELEDİYESİ yapmadıysa, acilen KATİLLERİ bulmasını,yıllardır  YOK EDEN EKİBİ GÖREVDEN ALARAK , KANUNLARI UYGULATMASINI talep ediyoruz.
===================================

Çubuk Belediye Başkanı,
Sn. Baki Demirtaş,

ÇUBUK’ta TOPLU olarak öldürülmüş, torbalara konup özellikle ağız kısmı sıkıca bantlanmış KÖPEKLER bulundu.
İçlerin de kedilerin de bulunduğu 30 dan fazla hayvanı ”TOPLU olarak öldüren” katillerin bulunması için baş şüpheli ve sorumlu olan Veterinerliğiniz hakkında soruşturma başlatmanızı,  şayet belediye ekipleri yapmadıysa, acilen KATİLLERİ bulmanızı talep ediyoruz.
Çubuk’da yıllardır hayvanlara en büyük VAHŞET ve İŞKENCE Belediye ekipleriniz tarafından yapılmaktadır.
Çünkü; Belediyeniz, 2004 yılında çıkartılan ‘’ANA İLKESİ KISIRLAŞTIRMA’’ olan Hayvanları Koruma Kanunu’nu 15 yıldır UYGULAMAYIP, KISIRLAŞTIRMA YAPMADI..
Çubuk Belediyesinin ‘’yasal koşulları taşıyan’’, TEDAVİ ve KISIRLAŞTIRMA yapılan, ekip ve ekipmandan oluşan resmi bir BAKIMEVİ YOK!
Belediyeniz, bu yasal koşulların hiçbirinin olmadığı, tedavi ve kısırlaştırma yapılmayan yasa dışı bir ÖLÜM KAMPI vardır ve burası yıllardır hayvanları YOK ETMEYE KILIF olarak kullanılmaktadır.
Üreyip, çoğalan hayvan sayısı KISIRLAŞTIRMA ile kontrol altına alınmadığı için ‘’hayvanlar çoğalıp, vatandaş şikayet ettikçe’’ belediye ekipleriniz çoğunlukla geceleri gizli gizli,  ölüm kampı barınağa götürüyoruz bahanesi ile bir kısmını toplarken öldürdü…. bir kısmını da BAŞKA il ve ilçelere KIRSALA attı.. Atılan hayvanlarda atıldıkları bu yerlerde tekrar ÜREYİP, ÇOĞALDI… Üreyen hayvanlardan dolayı, sayı KATLANARAK artmaya DEVAM ederek, bu katliam döngüsü yıllardır süregeldi.
Sahipsiz kedi ve köpeklerin çoğalmalarının KONTROL ALTINA ALINMASI, “toplu yaşam alanlarında esir edip, zehirleyip, öldürüp veya çöplüğe, ormana kırsala ve başka şehirlere atma” gibi insanlık ve yasa dışı yollarla değil, ancak , insani, bilimsel ve yasal yöntem olan “KISIRLAŞTIRMA ve HAYVANLARI KORUMA KANUNU UYGULANARAK” mümkün olur.

ankara_cubuk_vahseti20Bu bağlamda yasal taleplerimiz:
1.Mevcut bakımevinin, Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ile yasal koşullara uygun hale getirilmesi, getirilemiyorsa kapatılmasını talep ediyoruz
2. Sahipsiz hayvanların üremesini kontrol edecek TEK YOL olan KISIRLAŞTIRMANIN bilimsel, tıbbi ve etik kurallara uygun koşullarda EHİL VETERİNER HEKİMLERCE yoğun olarak yapılması için yasal koşullara uygun bir “KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ” kurulmasını ve mutlaka 7/24 saat hizmet vermesini talep ediyoruz.
3. Hayvan ambulansı ve donanımlı taşıma araçları alınmasını; yok eden ekibin görevden alınarak, vicdanlı ve merhametli gerekli sayıda veteriner hekimler, veteriner teknikerleri, hayvan bakıcıları ve genel hizmet görevlileri sağlanmasını ve yasada belirtilen şekilde sürekli eğitilmelerini talep ediyoruz.
4. Köpek ve kedilerin KISIRLAŞTIRILMIŞ olarak sokaklardaki yaşamının desteklenmesi, kanunda 6. Madde ile güvence altına alınmış yasal bir zorunluluktur. Hayvanların herhangi bir şekilde TOPLANARAK bir bakımevine hapsetmek, hem hayvanların yaşam hakları açısından hem de maddi ve fiziki kaynak açısından çok yüksek maliyetler çıkaracağı ve maliyet sürekli artacağı için uygulanabilir değildir. Bu tür toplamalar öldürmelere kılıf olmaktadır. Ayrıca, hayvanları toplayıp başka ilçelere, kırsala veya çöplüklere atmak ise, bu atımların karşılıklı olarak yapıldığı da göz önüne alındığında, sahipsiz hayvan sayısını PATLATARAK ARTIRMAKTADIR ve tabii ki yasaya da aykırıdır. Bu bağlamda, 6. Maddenin belediyenizce de titizlikle uygulanmasını talep ediyoruz.
5. Kısırlaştırıldıktan sonra sokağa bırakılan hayvanların, sokaklardaki yaşamlarını-desteklemek için “Besleme Odakları, Suluklar, Yasal Uyarı Tabela ve YASAL UYARI Afişlerini” yaptırılmasını, parklara “hayvan sevgisi ve yasal duruma ilişkin tabelalar” koydurulmasını, ayrıca besleme odaklarına mama-yemek konması için için besleme ekibi ve arabası görevlendirilmesini , sahipsiz hayvanlara yönelik tüm hizmet ve uygulamalarda yasal zorunluluk olan GÖNÜLLÜ ve STK larla işbirliği yapılmasını, belediye başkanı olarak en az 2 ayda bir STK ve gönüllülerle toplantılar düzenleyerek eşgüdümlü çalışmalar sürdürülmesini sağlamanızı talep ediyoruz.

TC . İSİM

======================================
MAİL ADRESLERİ:
TO: bilgi@cubuk.bel.tr, ozelkalem@cubuk.bel.tr, saglikisleri@cubuk.bel.tr,
Cc: ykandazoglu@ormansu.gov.tr, ekaraagac@ormansu.gov.tr, hacergul@ormansu.gov.tr, ankara@ormansu.gov.tr, mustafabulut@tarimorman.gov.tr, muhammed.colak@tarimorman.gov.tr, hasan.kanca@tarimorman.gov.tr, erdem.ismetoglu@tarimorman.gov.tr, dkmp@tarimorman.gov.tr, hayvanhaklari@tarimorman.gov.tr, bekir.pakdemirli@tarimorman.gov.tr, akifozkaldi@ormansu.gov.tr, muhammet.akbaba@tarim.gov.tr, ozeratac35@gmail.com, tarimorman.okm@tarimorman.gov.tr, gida.bakanozelburo@tarim.gov.tr, bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr, bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr, teftis@icisleri.gov.tr, basin@icisleri.gov.tr, ankarabilgi@icisleri.gov.triha@iha.com.tryazisma.hayvanhaklari@gmail.com

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Samsun/Bafra İlçesinde VAHŞET…

Kaldırımda uyuyan köpeğe aracıyla çarparak metrelerce SÜRÜKLEDİ… Aracın altında kalan ZAVALLI hayvanın çığlıklarını umursamadan yoluna devam etti… Sürüklediği yaralı canı tedaviye de götürmeden uzaklaştı… CANİ şahsın bulunarak gerekli cezayı alması

Şikayet ve Talep

Konya’nın Kulu İlçesinde, köpeği traktörün arkasına bağlayıp, kilometrelerce sürükleyen CANİLER hakkında SUÇ DUYURUSU – LÜTFEN DİLEKCEYE KATILINIZ …

  Konya’nın Kulu İlçesinde, köpeği traktörün arkasına bağlayıp, kilometrelerce sürükleyen CANİLER hakkında SUÇ DUYURUSU – LÜTFEN DİLEKCEYE KATILINIZ … Konu: Köpeği, traktörün arkasına bağlayarak , hayvanı canice km lerce sürükleyen

Şikayet ve Talep

Belediyeleri İçişleri Bakanlığı’na Şikayet Edin

Katil belediyeler HIZLA TOPLAYIP karlı dağlara, ormanlara, ıssızlara ve BAŞKA ŞEHİRLERE atmayı, barınaklarda esir ederek öldürmeyi SEÇİM ÖNCESİ HIZLANDIRDILAR. Oy için vatandaşın karşısında TAKLALAR atmaya hazır, yağcılık için el etek