İskilip Belediyesi UYUŞTURUCU İĞNE ile 5 köpeği YOK ETTİ.

İskilip Belediyesi UYUŞTURUCU İĞNE ile 5 köpeği YOK ETTİ.

iskilip_bel_5kopek_nerede05.04.2019 tarih ve saat 13.30 ile 16.30 arası İskilip ceza evi yönetiminin şikayeti üzerine İskilip Belediye görevlileri üzerinde 110 yazan kırmızı eski bir pikap ile 5 köpeği uyuşturucu iğne ile alarak, araca boynundan iple bağlayıp, oradan ayrıldiktan sonra KÖPEKLER KAÇTI bahanesi ile yok etmiştir. İskilip Belediye Başkanı Ali SÜLÜK UYUŞTURULMUŞ ve BOYNUNDAN İP ile bağlanmış köpekler nasıl kaçar ?
Kanun dışı toplama yapan İskilip belediyesi hakkında soruşturma açılması için aşağıdaki şikayet yazısını CİMER den göndermeliyiz.

HayKonfed – KaradenizFed
========================================

ÇORUM VALİLİĞİNE,

05.04.2019 tarihinde (saat 13.30 ile 16.30 arası) uyuşturucu uyarıcı madde kullanılarak İSKİLİP BELEDİYESİ çalışanları tarafından kullanılarak 5 (beş) köpek CEZAEVİ çevresinden alınmıştır. İskilip Belediye aracında taşındığı, uyuşturularak boynundan ip ile bağlandığı bilinen köpeklerin daha sonra kaçtı bahanesi ile YOK EDILMİŞTİR.
Oysa 5199 Say.Hay.Kor.Kan. MAD. 7/b “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği,…” devam eder. MAD. 21/g, “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği, kısırlaştırma için toplanan hayvanların kayıt esasına göre alındıkları yerlere bırakılmaları, belediye ve diğer şahıslarca belediye sınırları dışında yaban hayatı yaşam alanlarına hiçbir suretle bırakılamayacağı.” konuları hükme bağlanmıştır.
1.Yok edilen 5 köpeğin sorumluları hakkında İç İşleri Bakanlığından soruşturma açılmasını   talep ediyoruz.
2. Söz konusu tarih ve saatler arası ceza evi kamera kayıtlarının incelenmesini talep ediyoruz.
Taleplerimize ilişkin yapılan işlemler hak. 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini arz ederiz.
T.C. No. İsim Soyisim
==================================================
Çorum Valiliği: 0364 213 5207
İskilip Kaymakamlığı: 0364 511 6001
Çorum Emniyet Müdürlüğü: 0364 224 1009
Çorum Orman Su Şube Müdürlüğü: 0364 227 7901
İskilip Belediye Başkanlığı: 0364 511 6062

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

TOKAT/NİKSAR BELEDİYESİ UYUŞTURUCU İĞNE İLE KÖPEKLERİ YOK ETMEYE DEVAM EDİYOR!!!.

  Narkotik uyuşturucu ilacı köpeklere oklu iğne ile attıran belediye veteriner hekimi TCK ya göre suç işliyor. Bu hekim hakkında soruşturma açtırınız. Başkan bu KATLİAMI daha ne kadar görmezlikten geleceksiniz..

Şikayet ve Talep

38 – Belediye Başkanlığına: Belediye HAYVAN HAKLARI KURULU Kurulması, Mama, Tedavi, Bakım Desteği Verilmesi Talebimiz

KONU :  Sahipsiz hayvanlar için “gönüllülerce oluşturulan besleme odaklarına”, yasa gereği olarak belediyenin mama desteğinde bulunması ve sahipsiz hayvanlara bakan gönüllülere TEŞVİK  çerçevesinde eşgüdüm sağlanarak bakım ve tedavi desteği verilmesi ve Belediye-Gönüllü

Şikayet ve Talep

17.KISIRLAŞTIRMA görevini yapmayan Eyüp Sultan Belediyesinin Yasadışı Toplaması Hakkında Şikayet

Basın Kuruluşlarının Bilgisine, Eyüp Sultan Belediyesi, çoğu kısırlaştırılmış 100 e yakın köpeği oklu iğnelerle vurarak, İBB KISIRKAYA’ ya getirme bahanesi ile -birazını getirirken, birazını da oradan alırken YOK ETMEK üzere