Kaman Savcılığı Adli Soruşturma Başlattı.

Kaman Savcılığı Adli Soruşturma Başlattı.

kaman_bel_adli_sorusturmaKırşehir Kaman’da UYUŞTURUCU oklu iğne ile yasalara aykırı olarak köpekleri işçilere vurdurtan Belediye Başkanı ve Veterineri hakkında Kaman Savcılığı ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI.
Belediye işçisinin içinde UYUŞTURUCU olan OKLA köpek yerine yanlışlıkla KENDİNİ vurması haberi üzerine, Belediye Başkanı Erhan Talu ve Veteriner hk da adli soruşturma ve idari işlem başlatılması talebi ile bir dilekçe yayınlamıştık.
Kaman Emniyet Müdürlüğünden, Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda düzenlenen tahkikat evraklarının Kaman Cumhuriyet Savcılığına teslim edilerek konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı bilgisi resmi olarak tarafımıza bildirilmiştir.
Bu olayı ÖRNEK alarak belediyelerin, veteriner hekim dışında yetkisiz kişilere UYUŞTURUCU oklarla köpek vurdurduğunu gördüğünüzde ilk olarak 155 polis ihbar hatlarından araca ve vuran şahıslara NARKOTİK İŞLEM yapılması için emniyete İHBARDA bulunun..Ardından Valilikten belediye yetkileri hakkında soruşturma talebinde bulunun.
Kaman Belediyesi ile ilgili bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz DİLEKÇE örneği ektedir..
HayKonfed 
==Kırşehir Emniyet Müdürlüğü YAZISI==
From: Kirsehir Medya Halkla Iliskiler ve Protokol Br.Amr. <kirsehirmedya@egm.gov.tr>
Şikayetiniz üzere Kaman Polis Merkezi Amirliğince 28.02.2019 tarihinde ……….suç numarası ile Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda düzenlenen tahkikat evrakları Kaman Cumhuriyet Savcılığına teslim edilmiş, konu ile ilgili olarak soruşturma başlatılmıştır.
Bilgilerinize…
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü
Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği
Tel:2135555(5330)
—————————————————–
Kirsehir Medya Halkla Iliskiler ve Protokol Br.Amr.
======================
—————————————————–
Emniyet Genel Müdürlüğü Kurumsal E-Posta Servisi
—————————————————–

https://www.facebook.com/HayKonfed/photos/a.965619953452339/2499769220037397/?type=3&theater
=================================
Konu: Kaman’da UYUŞTURUCU OKLU İĞNE ile köpekleri VURACAK olan belediye işçisinin yanlışlıkla KENDİNİ vurması haberine ilişkin ilgili yasaları ihlal eden Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu ve Veteriner hk da adli idari işlem başlatılması talebi

Kırşehir Valilik Makamına,

Kırşehir Kaman’da UYUŞTURUCU OKLU İĞNE ile köpekleri VURACAK olan belediye işçisinin yanlışlıkla KENDİNİ vurması haberi basında yer almıştır.
Bu olay Kaman Belediyesinin, NARKOTİK ilaçlar ile ilgili kanunları ve ayrıca işveren konumunda olan belediye başkanı Erhan Talu’nun Veteriner Hekim olmayan belediye işçilerine, görev ve yetkileri olmadan UYUŞTURUCU ilaçları uygulattırarak İş Güvenliği ve Sağlığı Yasalarını İHLAL ettiğinin ispatıdır.
https://www.sondakika.com/haber/haber-kopek-uyusturma-tufegi-ile-kendini-vurdu-iddiasi-11777797/

Valilik Makamınızca konuya dair haberde yer alan olayın DELİL olarak kabul edilerek aşağıdaki hususlar ve yasal dayanaklar çerçevesinde soruşturma açılıp, UYUŞTURUCU ilaçları görev ve yetkisi olmayan kişilere uygulattıran, araçlarda taşıtan belediye yetkilileri hakkında ADLİ İŞLEM başlatılmasının sağlatılmasını talep ediyoruz

1. Hayvanları Koruma Kanunu, sahipsiz kedi ve köpeklerin hangi koşullarda toplanacağının çerçevesini ve koşullarını belirleyerek hükme bağlamış olmasına rağmen Kaman Belediyesi, kısırlaştırma ve tedavi olmayan yasa dışı kaçak bir toplama kampı oluşturarak, buraya sahipsiz hayvanları toplatmakta ve toplatılan bu hayvanların akıbetleri bilinmemektedir. UYUŞTURUCU ilaçlarla toplanan hayvanların akıbetlerinin araştırılması üzere Kırşehir DKMP tarafından gönüllülerin ifadelerine başvurularak, Kaman Belediye Veterinerin hk soruşturma açılmasının sağlatılmasını talep ediyoruz
2. UYUŞTURUCU türevi olan ’’Psikotropik ve Narkotik ilaçları’’, hayvanları yakalatmak amacıyla görev ve yetkisi olmayan belediye görevlilerine uygulattırarak, belediye araçlarında serbestçe taşıtarak 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu Madde 13- 14 ve TCK. 188. Maddeleri ilgili fıkralarında yer alan yasal hükümleri ihlalden Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu ve Veteriner Güler Ahat hakkında adli ve idari işlem başlatılmasının sağlatılmasını talep ediyoruz.
3.Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından belediyeye kayıtlı olan ’Psikotropik ve Narkotik ilaçların’, denetlenerek, vatandaşların, tüm çalışanların, gönüllü ve STK ların ifadelerine başvurup, adli soruşturmaya izin verilerek işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
4. Emniyet Genel Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı resmi yazısında bildirildiği üzere (ek ), Kaman Emniyet ve Jandarma birimleri tarafından Belediye toplama araçlarında düzenli olarak arama yapılmasını ve veteriner hekimin olmadığı araçlarda ilacın taşınması suiistimaline ilişkin yasal hükümler gereğince narkotik işlem başlatılmasının sağlanmasını talep ediyoruz..
5.  Uyuşturucu ilaçları görev ve yetkileri olmadıkları halde uygulamakta görevlendirilen belediye görevlileri için, emri veren ve işveren konumunda olan belediye başkanı ve ilgili başkan yardımcısı hakkında 6331 Sayılı İŞ Sağlığı ve Güvenliği Yasasını ihlalden Çalışma , Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığından soruşturma açılmasının sağlanmasını talep ediyoruz.
6. Yasal hükümlere tabii olarak belediye Veteriner hekimine teslim edilen uyuşturucu ilaçları, yasal sorumluluğu olduğu halde yetkisiz kişilere uygulattıran veteriner hakkında Belediye Teftiş Kurulu Müdürlüğünce ‘’görevini kötüye kullanmaktan’’ soruşturma açılmasının sağlanmasını talep ediyoruz
7. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Madde 9 hükümleriyle bağlı olduğu mevzuatlara aykırı çalışan belediye veteriner hakkında bu madde hükümlerince ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerince görevini kötüye kullanmaktan soruşturma açılmasını talep ediyoruz.

Valilik makamınızca yürütülmesini talep ettiğimiz soruşturmalar ve yapılan işlemler hakkında 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Silivri Belediyesi’nin DEVASA Ölüm Çukurlarında BİN’ lerce Kedi ve Köpek Ölüsü Bulundu

Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bu çukurların bulunmasının hemen ardından yıldırım hızı ile cevap vererek, çukurlardaki YENİ ÖLMÜŞ 1000’lerce hayvanin, 80-90 civarı kapasitesi olan KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ”BARINAĞINDA doğal yollarla ölen hayvanlar”

Şikayet ve Talep

Hayvanseverler Belediye Başkanları ile Buluşuyor. ( Taleplerinizi Hazırlayınız)

Hayvanseverlerin Bilgilerine, Yeni seçilen veya yeniden seçilen başkanlara sunulmak üzere, bulunduğunuz şehrin sahipsiz hayvanlara yönelik sorun ve çözüm önerilerinizi içeren “KISIRLAŞTIRMA ve HAYVANLARI KORUMA KANUNU’NUN UYGULANMASI TALEBİ” yazısı hazırlayınız. Buna

Şikayet ve Talep

Kemal Kılıçdaroğlu CHP’li Babaeski Belediye’sinden Hesap Soracak mısınız?

Babaeski Belediyesi ve ÖZEL FİRMA işbirliğinde hayvanlar kanayan yaraları, patlayan dikişleri ile SOKAĞA ATILIYOR!.. Büyük bir kısmı da toplumun dikkatinden kaçırılarak, herkes uykuda iken sabaha karşı toplanıp YOK EDİLİYOR! Başkan