Silivri Belediyesi ‘nin Eski Barınak Görevlisi AÇIKLADI! HayKonfed, Silivri Belediyesi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıligina Suç Duyurusunda Bulundu.

Silivri Belediyesi ‘nin Eski Barınak Görevlisi AÇIKLADI! HayKonfed, Silivri Belediyesi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıligina Suç Duyurusunda Bulundu.

silivri_olum_cukurlari”Silivri Bakımevinde, 10.binlerce kedi ve köpek, kalplerine iğne ile ilaç verilerek ÖLDÜRÜLÜP ÖLÜM ÇUKURLARINA GÖMÜLDÜ ”’
Belediye yetkililerince de ifade edilen ”Trakya’nın köpek atma alanı olan”’ , İBB nin de her yıl 1000 lerce köpek attığı Silivri’de 1000′ lerce köpeğe ne olduğu şimdi anlaşıldı.!

Konfederasyon olarak ulaştığımız barınak görevlisi, barınakta çalıştığı beş yıl süresi boyunca 4 ayrı ekip olarak günde ortalama 10-15 köpek ve ayrıca kedi toplayıp barınağa getirdiklerini, barınağa getirilen bu hayvanların Veteriner İşleri Müdürünün talimatı ile hem bizzat müdürün kendisi tarafından hem de diğer 3 Veteriner Hekim tarafından kalplerine iğne ile ilaç verilerek öldürüldüğünü açıkladı..Şikayet sayısının çok olması ile ve özellikle yaz dönemlerinde topladıkları hayvan sayısının daha da fazla olduğunu belirterek aylık ortalama 400 köpeğin ve ayrıca kedilerin Silivri Belediye Veterinerliği tarafından barınakta öldürüldüğünü ifade etti…İğne ile öldürülen hayvanların ağızları sıkı sıkıya bağlı büyük çöp poşetlerine konularak, kendilerine gömdürüldüğü, önceleri barınağın bahçesine gömdüklerini, sonra burada yer kalmayınca Ali Paşa Döküm Sahasına gömmeden attıklarını, öte yanda ölüleri BAŞKA İLÇELERE DE attıklarını, daha sonra  Ali Paşa Döküm sahasında gömmeden attıkları hayvan ölülerinin kokması ile şikayet olduğunu, bu kez de belediye tarafından bu sahanın biraz ilerisinde bir alanda YENİ ÖLÜM ÇUKURLARI açılarak bir sürede buraya gömdüklerini açıkladı.

Bu bölgede dolduktan sonra şimdi de son bulunan bölgede YENİ MEZARLAR yapıldığı ifade edildi.

Belediye Veterinerliğinin, gönüllülerce getirilen hayvanlara baktıklarını, gönüllü olmayan yerlerden kendilerinin topladığı ve aynı zamanda SAHİPLENDİRİLSİN diye barınağa bırakılan tüm hayvanların tamamının öldürüldüğü ayrıca halen barınakta öldürülmeye devam edildiğini vurguladı.

Barınakta çalıştığı sürece kendisine ve diğer çalışanlara orada gördüklerini kimseye söylememeleri , görüntü çekmemeleri, aksi halde tazminatsız olarak işlerine son verileceğinin söylenerek, kendilerine evrak imzalatıldığını da ayrıca ekledi.
Şimdi Silivri Belediyesinin ADALET önünde HESAP VERMESİNİ istiyoruz.

HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

26- Belediyenizden ‘SU ODAKLARI’ Oluşturmasını YASAL ZORUNLULUK Olarak Israrla Talep Ediniz

Belediye Başkanlığına Tabelalı Sulukların park ve sokaklara konması talebimiz. Kavurucu sıcakların yaşandığı bu günlerde SUSUZLUKTAN ÖLEN HAYVANLAR düşündüğümüzden çok daha fazla. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunununda sokaklardaki sahipsiz hayvanların BESLENMESİ

Şikayet ve Talep

Katiller Erdek Sahilinde Tüm Köpekleri ZEHİRLEDİLER!

Hayvanlar saatlerce kıvranarak CAN VERDİ. Bölge zehirli atıktan arındırılamadığı için halen çok sayıda hayvan kıvranarak can veriyor.. Suç duyurusu için DİLEKÇEYE KATILALIM.. HayKonfed  ================================ Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem Çalık, Hayvanseverleri

Şikayet ve Talep

Sayın Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Açıklama Talep Ediyoruz.

Sayın Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri’de köpek saldırısına ilişkin HİÇ BİR RESMİ AÇIKLAMA yapılmaması, Kayseri’de “KÖPEK KATLİAMININ” başladığı duyumları yurt çapında hayvan severler arasına infiale ve bazı gerçeklerin gözden kaçırıldığı