Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Yaşlı Köpeği Buldurunuz

bakirkoy_bel_goldeni_buldurunuzBakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, “Hayvanlara harcayacak param yok ama PARAM OLSA DA HAYVANLARA HARCAMAM” dediğinizi ve hayvanlara bakış açınızı biliyoruz. Belediyelerde paralar ne yazık ki, YANDAŞLARA AKRABALARA akmaktan, zavallı hayvanlara kalmıyor. Ama şimdi Veterinerliğin icraatı ile YOK EDİLEN YAŞLI BİR KÖPEĞİN hesabını vereceksiniz.    1. Sahiplerince sokağa terk edilmiş yaşlı bir GOLDEN, barınağa götürülmüş. Bu köpeği aylarca barınakta da takip eden gönüllünün BARINAĞA sık sık gitmesi ve oradaki REZİL KOŞULLARI görmesi, yöneticileri rahatsız etmiş.
2. Gönüllünün barınağa gelmesini önlemek için bu yaşlı hayvanı GİZLİCE gönüllüsüne haber vermeden uygunsuz kişilere sahiplendirmişler. Zorla baskı ile hayvanın videosunu çektirip yolladılar.
3. Fakat şimdi hayvanı sahiplenen kişiye BARINAK YÖNETİMİ de ulaşamıyor.
4. HAYVAN YOK EDİLDİ.
5. Bu köpeği takip edip ilgilenen gönüllü Ayşe hanıma söylenen bir şey ise artık o hayvandan umudunu kesmesi ve SORUP DURMAMASI !! şeklide sokak ağzı ile verilen cevap olmuş. Oysa, belediyeler gönüllüler ile iletişim içinde çalışmaya mecburlar, yasada tam 7 yerde bu madde var… Eğer köpek ile irtibat hakikaten kayboldu ise, bizi KÖPEĞİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ kabul edip ona göre harekete geçeceğiz. Bir belediye sahiplendirdiği kişiler ile irtibat mutlaka kurar çünkü TC si dahil tüm bilgileri içeren detaylı bir sahiplendirme formunda şahsın bilgileri olması gerek.
Fakat, barınak yönetiminin doğru söylemediğini, gönüllülerin barınağa girmemeleri için hayvanın bir şekilde yok edildiğini düşünüyoruz.
Sayın Başkan, Bu köpeği BULDURACAKSINIZ…
Para harcamadan yapacağınız bir iyilik bu.
Köpek bulunamadığı takdirde, gariban hayvanın ÖLDÜRÜLDÜĞÜ konusundaki şüphelerimiz kesinleşecek.
Cevabınızı bekliyoruz.

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Konya -Akşehir’de bilinmeyen kişilerce silahla vurulan YARALI köpeğin Akşehir Belediyesi tarafından adeta İŞKENCE edilerek alınıp, YOK EDİLMESİNE dair soruşturma için DİLEKÇEYE KATILIN.

KONU: Akşehir Belediyesinin ‘’Kısırlaştırma – tedavi merkezi ve hizmet alımı yapılan bir veterinerlik kliniği’’ olmadığı halde yaralı köpeğe adeta İŞKENCE ederek alıp, köpeğin yok edilmesine ilişkin soruşturma talebi.. KONYA VALİLİK

Şikayet ve Talep

Uşak Belediyesinin Katlettiği 300 Köpek İçin Soruşturma Talebimiz

Uşak’tan yüklendiği söylenen 300 Köpeği bir kamyon arkasında HAVASIZLIKTAN öldüren KAMYON SAHİBİ firma da BELEDİYE DE HESABINI VERECEK: Uşak valiliğinden ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığından SORUŞTURMA istiyoruz: KONU:

Şikayet ve Talep

Eskişehir Mihalıççık’ta Vahşet!

Daha önceden kendi köpeğini kestiğini itiraf eden şahıs, sahipli bir köpeğin boynunu keserek karnını deşti, işkence ile katletti.  Şahsın CEZA alması ve ilçe genelinde önleyici tedbirler alınması için aşağıdaki dilekçeyi