Silivri Belediyesi’nin DEVASA Ölüm Çukurlarında BİN’ lerce Kedi ve Köpek Ölüsü Bulundu

Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bu çukurların bulunmasının hemen ardından yıldırım hızı ile cevap vererek, çukurlardaki YENİ ÖLMÜŞ 1000’lerce hayvanin, 80-90 civarı kapasitesi olan KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ”BARINAĞINDA doğal yollarla ölen hayvanlar” olduğunu söyledi…Şimdi kendisinden ve aynı yıldırım hızıyla bir CEVAP istiyor ve
2017 ve 2018 yıllarında “Silivri belediyesinin kaç hayvan topladığını, kaç hayvan kısırlaştırdığını ve KAÇ HAYVAN ÖLDÜĞÜNÜ” belgeleri ile açıklamasını istiyoruz
EKTEKİ DİLEKÇEYE KATILALIM..
====================================
Cumhurbaşkanlığı’na,
TBMM Başkanlığı’na
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’na
Kamu Denetçiliği Kurumu’na
Tarım Orman Bakanlığı’na
İstanbul Valiliğine
Silivri Kaymakamlığına

Silivri Belediyesinin DEVASA ÖLÜM ÇUKURLARINDA 1000 lerce kedi ve köpek ölüsü bulundu. Küçük bir ilçe olan Silivri’nin, 80-90 civarında kapasitesi olan KÜÇÜK ÖLÇEKLİ BAKIMEVİ’nde 1000 lerce kedi ve köpeğin DOĞAL olarak ÖLMELERİ hayatın olağan akışına olması nedeni ile, toplumda infial uyandırmasının yanında kedi ve köpeklerin ÖLDÜRÜLMÜŞ olacakları şüphesini de güçlendirdi.
Bu çukurlarda çok sayıda YENİ ÖLMÜŞ ve torbalanmış hayvan cesetlerinin yanında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi küpesini taşıyan hayvanlar da bulundu.
Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bu çukurların bulunmasının hemen ardından yıldırım hızı ile cevap vererek “bu devasa ÖLÜM ÇUKURLARINDAKİ hayvanların trafik kazaları ve barınakta doğal yollarla ölen hayvanlar” olduğunu söyledi.
Özcan Işıklar’ın cevabının aşağıdaki hususlar bağlamında sorgulanmasını ve merkezden yollanacak müfettişlerce sorgulanmasını talep ediyoruz.
SORGULAMAYA KONU SORULARIMIZ:
1.) 2017 ve 2018 yıllarında “Silivri belediyesinin kaç hayvan topladığını, kaç hayvan kısırlaştırdığını ve KAÇ HAYVAN ÖLDÜĞÜNÜ” belgeleri ile açıklamasını bekliyoruz.
2.) İBB küpeli hayvanların SİLİVRİ BELEDİYESİ ÖLÜM ÇUKURLARINDA ne aradığını açıklamasını bekliyoruz.
3.) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ve Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğünün, kendi belediyesinin küpelerini taşıyan köpeklerin SİLİVRİ’YE nasıl geldiğini hızla açıklamasını istiyoruz.
4.) Veteriner Müdürü Burçin Sarısaltıkoğu’nun, yıllarca hayvanların vahşice TOPLANARAK bir daha haber alınamaması ve bu ölüm çukurları  konusunda sorgulanmasını, soruşturmanın selameti açısından soruşturma tamamlanıncaya kadar görevinden alınmasını talep ediyoruz.
5. İstanbul Orman Su İşleri Müdürlüğü de, yıllarca süregelen gönüllü şikayetlerine rağmen Silivri Barınağında ciddi bir denetleme yapmamıştır. Bu müdürlük hakkında da soruşturma talep ediyoruz.
ÖZCAN IŞIKLAR’ın ve titizlikle koruduğu Belediye Veterineri Burçin Sarısaltıkoğlu’nun sorularımıza en kısa zamanda cevap vermezlerse, toplumda bu hayvanların ÖLDÜRÜLDÜĞÜ konusunda kanaat oluşacaktır.
‼️Ayrıca, Silivri Belediyesinin ÖLÜM ÇUKURLARI HayKonfed Avukatları tarafından yarın itibarı ile YARGIYA TAŞINACAKTIR.
Müracaatımıza ilişkin bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu
HayKonfed Başkanı
======================
Cumhurbaşkanlığı İletişim : Faks: 0312 525 58 31
TBMM Başkanı : Faks:90 312 420 51 65

sibim@silivri.bel.tr, silivri@istanbul.gov.tr,
kumbuzoglu@tbmm.gov.tr, bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr, bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr, teftis@icisleri.gov.tr, basin@icisleri.gov.tr, dkmp@ormansu.gov.tr, ykandazoglu@ormansu.gov.tr, mustafabulut@tarimorman.gov.tr, muhammed.colak@tarimorman.gov.tr, hasan.kanca@tarimorman.gov.tr, erdem.ismetoglu@tarimorman.gov.tr, dkmp@tarimorman.gov.tr, hayvanhaklari@tarimorman.gov.tr, bekir.pakdemirli@tarimorman.gov.tr, akifozkaldi@ormansu.gov.tr, muhammet.akbaba@tarim.gov.tr, ozeratac35@gmail.com, tarimorman.okm@tarimorman.gov.tr, gida.bakanozelburo@tarim.gov.tr, iletisim@ombudsman.gov.tr, bilgiedinme@istanbul.gov.tr, mahalliidareler@istanbul.gov.tr, muhammet.coskun@ibb.gov.tr, genelsekreterlik@ibb.gov.tr,

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Sn. Belediye Başkanları, Bayramda Barınakları Ziyaret Edin.

Belediye Başkanlarına “BAYRAMDA BARINAK ZİYARETİ YAPMALARI” için çağrı yapıp, ekli yazıyı ve görseli başkanlara yollayıp, sosyal medya sayfalarına linki yapıştırıp yazalım. Ayrıca bu talebinizi basına da bir üst yazı ile

Şikayet ve Talep

Belediye Başkanlarına Yasal Uyarı!

Kısırlaştırma başta olmak üzere GÖREVİNİ YAPMAYAN bütün belediye başkanlarına benim bu YASAL UYARI yazımı BENİM ADIM ile lütfen yollayın, bana da bilgi verin ki takibini ben de yapayım. 3 tane

Şikayet ve Talep

Adana/Seyhan’da Bir Öğretmen Süt Emen Yavruları Kasıtlı Olarak Ezdi.

Adana Seyhan’da arabasını KASITLI olarak annelerinden süt emmekte olan köpeklerin üzerine sürüp, yavruları aracın altında sürüyerek EZİP ÖLDÜREN ÖĞRETMEN hakkında suç duyurusu için DİLEKÇEYE katılalım. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu