KATLİAM KANUNU Çıkması İçin Uğraşan Tarım Orman Bakanlığı, TOPLAMA ve SÜRGÜN İçeren Raporunu TBMM Araştırma Komisyonuna Yollamış.

katliamci_kanun_teklifi✔️Sokak hayvanlarını insan ve çevre için TEHDİT olarak gösteren, ✔️hayvanlara ŞEHİRLERİ yasaklayan, ✔️tehlikeli hayvan tanımını SALDIRGAN hayvan olarak bütün hayvanları kapsayacak şekilde genişleten bakanlık raporu YALAN ve KANDIRMACAYA yönelik ifadeler ile dolu. Bizler, MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU’na bakanlığın bu görüşlerinin KATLİAM getireceğini anlatmalıyız. Lütfen BAKANLIK GÖRÜŞLERİNİ ve CEVAPLARIMIZI OKUYUNUZ. Nesrin Çıtırık. HayKonfed Başkanı.
===================================
​Milyonlarca kedi ve köpeği YOK EDECEK KATLİAM KANUNU’nun çıkarmaya çalışan Tarım Orman Bakanlığı’nın “hayatında tek bir belediye barınağına gitmemiş, 15 yıldır belediyelere KISIRLAŞTIRMA yaptırmaktan ve kanununu uygulatmaktan ACİZ bürokratlarının” gücü yine kedi ve köpeklere yetiyor. Masa başında sorun ve çözümlerden habersiz olarak hazırladıkları raporla, tüm kedi ve köpekleri “ÖLÜM KAMPI BELEDİYE BARINAKLARINA toplama” adı altında yok etme hedeflerini tekrar sahneye koydular. Bakanlık bürokratları “Belediyelerce rehabilite edilip alındıkları ortama bırakılan kedi ve köpeklerin, gerek zoonoz hastlıklar ve gerekse hijyen bakımından insan ve çevre sağlığı ile güvenliğini TEHDİT ETTİĞİNİ” kanuna temel olacak raporunda açıkça yazarak KEDİ ve KÖPEKLERİ TEHDİT olarak gördüğünü itiraf etmiştir.
Milliyet gazetesinde haber olarak çıkan, YALANLARLA dolu, hayvan severleri kandırmaya yönelik KATLİAM KANUNUNA ilişkin bakanlık açıklamalarını ve CEVAPLARIMIZI okuyunuz:
1. YALAN, DOLAN: Köpek ve kediler, okul, hastane, çocuk oyun alanı, ibadethane gibi toplumun yoğun olarak kullandığı yerler haricinde alındıkları ortama bıraklacaktır.
GERÇEK NİYET: Şehirlerde toplumun yoğun olarak kullanmadığı hiç bir yer yok. Şehir dışları bile 10 000 lerce oturumlu sitelerle doldu. Bu demektir ki, hayvanlar şehirlere de bırakılmayacak, şehir dışına da bırakılmayacak. Ya dağa taşa ormanlara atılacak ya da barınaklara götürülme bahanesi ile öldürülecek. Hiç bir belediye binlerce hayvanı sürekli bütçe ayırıp bakıp beslemez.
2. YALAN, DOLAN: Saldırgan karakterli hayvanlar yaşamları boyunca belediye bakımevlerinde barındırılacaklardır.
GERÇEK NİYET: Eskiden sadece PİTBULL, DOGO gibi ırklar ile sınırlı olan tehlikeli hayvan tanımı, “SALDIRGAN” ifadesi ile normal sokak köpeklerini de kapsayacak şekilde genişletilmiş, sayıları 100 000 leri bulan bu hayvanların barınaklarda ömür boyu bakılmaları söz konusu olmayacak ve SALDIRGAN adı altında katliamlar yapılacaktır.
3. YALAN, DOLAN: Bakanlığın, Ankara’daki ölüm kampı belediye bakımevlerine bile girmemiş bürokratları, “alındığı yere bırakılan sokak hayvanları başıboş oldukları sürece olaylara maruz kalıp yaralanmakta ve ölmektedirler” diyor.
GERÇEK NİYET: Hayvan severler tepki göstermesinler ve vatandaş da uyanmasın diye, SÜRGÜN ve KATLİAM maddesine sokaklarda ölüyorlar diye bir kılıf uyduran bürokratlara “madem bu kadar üzülüyorsunuz hayvanları ölmesine, Ankara belediye barınaklarında hayvanlar her gün öldürülüyor, bozkırlara dağalara atılan hayvanlar kar altında can veriyor, o ölümler niçin umurunuzda değil” diye soruyoruz.
4. DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN: “10 yıl içinde 61 belediyeye 31,5 milyon destek çıkıldığı” söylenmiş. BU DA BİR KANDIRMACA. Koca ülkede 1400 e yakın belediye varken, bunun sadece 61 tanesine ayrılan kaynak bir yılda 3 milyon TL dir, belediye başına da 500 bin tl gibidir. Marifetmiş gibi bununla da övünüyorlar, çünkü sokağın gerçeklerinden haberleri yok. Ayrıca, belediyeler bakanlıktan gelen paraları taşeron firmalar ile paylaşmaktalar. Bir kuruşu bile yararlı bir hizmete harcanmamıştır.
5. YALAN: “2017-2018 yıllarında 1.349 bin tl lik kedi köpek kulübesi yapıldığı” söylenmiş. Küçük bir daire parası ile bütün yurda kulübe dağıtıldığını söylüyorlar, bu da YALAN. Çünkü, 2018 yılı içinde DKMP Müdürlüklerinin bütçeleri yok derecesine indirildi.
6. YALAN: “Bakanlıkça ruhsatlandırılmış 53, kurulmakta olan 7 adet hayvan hastanesi’ olduğu söyleniyor. Bu da YALAN. Sahipsiz hayvanlar için hiç bir hastane YOK. Hayvan severler sürekli olarak ölüm pislik kampı barınaklardan ölmeye terk edilmiş hayvan kurtarıp özel kliniklere taşımaktadırlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bakımevlerinden bile hayvanlar kurtarılıp özel kliniklere götürülmektedir.
7. Bakanlığın hazırladığı ve üzerinde çalışılan TASARIDA, nüfusu 100 000 in altındaki şehirlerde KISIRLAŞTIRMA ve BAKIMEVİ kurulmasına gerek olmadığı maddesi vardır. Asıl sahipsiz hayvan popülasyonu KIRSAL ŞEHİRLERDE yoğun olmasına rağmen, bakanlık hayvanları BARINAKLARA TOPLATMA KILIFI ile öldürtmeyi kafasına koyduğu için, oralarda belediyelerin kısırlaştırma yapmalarına gerek görmemiştir.
8. SOKAK hayvanı sorununun ana kaynağı yasa dışı üretim çiftlikleri, kaçak ve resmi hayvan ithalatı, internette üretim ve satışın rekor düzeyde yapılması bakanlığın gündemine girmemektedir.
Bakanlık bu bilgiler ile ÇIKARTTIRMAYA UĞRAŞTIĞI KATLİAM ve SÜRGÜN KANUNUNU kamufle etmeye çalışmaktadır. Tasarı hala daha gizli olarak saklanmaktadır.

Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Yasa Tasarısı

Tarım Bakanlığı 6. Maddeyi Kelime Oyunları ile Delerek TOPLAMAYI TASARIYA Koyma Peşinde

Tarım Bakanlığı 6. Maddeyi kelime oyunları ile delerek TOPLAMAYI TASARIYA koyma peşinde.. Sayın Bakan ve Genel Müdür “Barınaklar hayvanların doğasına uygun değil, alındığı yere bırakacağız” derken, bakanlığın MASA BAŞA GÖREVLİLERİ

Yasa Tasarısı

Yasa Tasarısı KATLİAM ve Sürgün Getirecek!

Sayın Cumhurbaşkanımız,  Hayvanlar için KATLİAM ve ÖLÜM getirecek olan kanun tasarısı, Tarım Orman Bakanlığı’nca STK’lardan ve kamuoyundan GİZLİ olarak hazırlandı. Tasarı, yine aynı GİZLİLİK içinde makamınıza yollandı. Eğer bu tasarı

Yasa Tasarısı

Sn. Başbakan Binali Yıldırım: Katliam Getirecek YASA TASARISININ yeniden STK, Meslek Odalarının da Katılımı ile Görüşülmesi Talebimiz

Konu: Orman Su İşleri Bakanlığınca Başbakanlığa yollanan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu TASARISININ tüm maddelerinin kamuoyuna açıklanması ve tasarının bakanlığa geri yollanıp STK lar, Bilim İnsanları ve Meslek Odalarının da katılımı