Fethiye’de Çağlar Sitesinde, ”CANİLER” Hayvanlarla Birlikte İNSANLIĞI da ZEHİRLEDİLER..

Çiftlik mah. Çağlar Sit. bulunan ZEHİRLİ TAVUKLARDAN yiyen kediler,köpekler,kargalar,serçeler çırpınarak can verdi
Hayvanların bir kısmı halen can çekişiyor.

Çağlar Sitesinde ZEHİRLEMEYİ yapan CANİLERİN tespit edilerek, cezalandırılmaları ve bu sitede bulunan diğer hayvanların can güvenliği için kurumlarca sağlanması gereken TEDBİRLERE dair Fethiye Kaymakamlığı ve tüm kurumları ACİLEN GÖREVE DAVET ediyoruz…
Cimer üzerinden veya mail ile DİLEKÇEYE KATILALIM.

mailto:fethiye@icisleri.gov.tr
================================

Fethiye Kaymakamlık Makamına

Fethiye Çiftlik Mah., Çağlar Sitesinde bulunan ZEHİRLİ TAVUKLARA maruz kalarak çırpınarak öldürülen çok sayıda kedi köpek kuşlar için Çağlar sitesinde zehirlemeyi yapan şahısların tespit edilip, başta site yönetimi olmak üzere aşağıdaki hususlar çerçevesinde soruşturma başlatılmasını talep ediyoruz.
1.Vahşeti yapan kişilerin kesinlik kazanmaması nedeniyle konuya ilişkin bu site ve çevredeki güvenlik kameralarının incelenmesi suretiyle istihbari çalışma başlatılarak  bu vahşeti yapanların tespit edilmesi..
2.5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince,  zehre maruz kalan her bir hayvan için hayvan başına idari para cezası verilmesini, sahipli hayvanlar için TCK. Kanunu Madde 151. Hükümleri ile işlem başlatılmasını, zehirlemenin yapıldığı bu bölgede bulunan hayvanlar için güvenlik tedbirlerinin alınmasını, yaşam haklarına ve yasaya ilişkin  Fethiye Belediyesince bu siteye ve bölgeye ‘’  –YASAL UYARI– Sokaklar, Bahçeler Sahipsiz Hayvanların Yaşam Alanlarıdır. Sahipsiz Hayvanlar 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu KORUMASI ve Güvencesi Altındadır. Hayvanları Uzaklaştırmaya Çalışmak, Beslenmelerine Engel Olmak, Zarar Vermek Yasal olarak CEZAYA Tabidir.’’ mesajını içeren YASAL UYARI AFİŞLERİNİN asılmasını ayrıca broşür ve bilgilendirme yazılarının dağıtılmasını talep ediyoruz.
3. Kamuya ait açık alanda, geniş bir bölgeye gıdalara ZEHİR karıştırılıp, kasten dağıtılmasına ilişkin Kamu Sağlığının, ekolojik dengenin, doğal hayatın ve içerisinde yaşayan canlı çeşitliliğin nesli ve yaşamı tehlikeye atılarak, bu zehirli gıdalara maruz kalan çok sayıda sahipsiz hayvanın ölümüne neden olan şahısların emniyet birimlerince tespit edilerek, Tck’nun ‘Kamu Sağlığına Karşı İşlenen Şuçlar;  Zehirli Madde Katma Suçu’’ Mad. 185  ve Tck.’nun ‘’Çevrenin Kasten Kirletilmesi’’ , ‘’Çevrenin Taksirle Kirletilmesi’’ Madde. 181- 182 hükümleri gereğince söz konusu şahıs/lar hakkında adli işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
4. TOPLUM SAĞLIĞINI tehlikeye atıp ‘’Zehir’’ kullanarak, zehirli gıdaları kasıtlı olarak çevreye bırakan şahıslar hakkında, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Toplum Sağlığı Merkezi ve Bağlı Birimler Yönetmeliği 4. Madde (n) Bendi; çerçevesinde bu yönetmelik hükümleri gereğince soruşturma açılarak adli idari işlem yapılmasını talep ediyoruz.
5. İl Hayvanları Koruma Kurulu Üyesi olan Müftülükten genel olarak tüm şehirde ve o mahalledeki camilerdeki beyanatlarında, hayvanları zehirlemenin, öldürmenin, kötü muamelenin, bir kap suyun yemeğin onlardan esirgenmesinin dinen günah olduğunu ve ailelerin çocuklarını bu konuda eğitmelerinin öneminin Peygamber efendimizin hadisleri ile anlatılmasının sağlatılmasını talep ediyoruz
6. Toplum sağlığını da tehlikeye atarak hayvanları zehirleyerek öldürme teşebbüsünde bulunan bu şahıs/ların akıl sağlıklarının kontrolü için Kaymakamlık Makamınca  akıl hastanesine sevk edilmelerinin sağlatılmasını talep ediyoruz.
7. Mahalle muhtarına Orman Su İşleri Müdürlüğüne bilgilendirici broşür bırakılmasını ve muhtarlığın vatandaşa yasal uyarı yapmasını talep ediyoruz.
Bu vahşetin sorumlularının tespit edilerek cezalandrılmalarının Kaymakamlık makamınızca vicdani bir görev olarak kabul edileceğine inanıyoruz .Müracaatımıza ilişkin yürütülmesini talep ettiğimiz soruşturma ve taleplerimize ilişkin müracaatımıza dair 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

İsim Soyad
Tc

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

7. Orman Su İşleri Bakanlığına: 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde KURUMLARLA ETKİNLİK hk

Sokaklarda besleme yapanlara saldıran engelleyen, hayvanlara ise şiddet uygulayan KOMŞU YARATIKLARA da , hayvanların devletin koruması altında olduğunu öğretmeliyiz. Bunda esas göre Orman Su İşleri Müdürlüklerinin. Görevlerini öğrenip, ekteki ÖRNEK

Protesto Ediyoruz!

TOKAT/NİKSAR BELEDİYESİ UYUŞTURUCU İĞNE İLE KÖPEKLERİ YOK ETMEYE DEVAM EDİYOR!!!.

  Narkotik uyuşturucu ilacı köpeklere oklu iğne ile attıran belediye veteriner hekimi TCK ya göre suç işliyor. Bu hekim hakkında soruşturma açtırınız. Başkan bu KATLİAMI daha ne kadar görmezlikten geleceksiniz..

Protesto Ediyoruz!

Elazığ / KEBAN Belediyesi İlçedeki bütün KÖPEKLERİ bu gün İŞKENCE ederek TOPLADI.

Kanun dışı toplama yapan Keban belediyesi hakkında soruşturma açılması ve toplanarak ÖLÜME TERK edilen hayvanların alındıkları yere geri bırakılması için aşağıdaki şikâyet yazısını CİMERE den gönderelim. Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu