Amasya/Merzifon Belediyesi Köpekleri Narkotik İlaçlı Oklarla Vurarak Öldürdü.

Amasya/ Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı HESAP VER!
Belediye ekiplerin köpekleri çifter çifter attıkları NARKOTİK ilaçlı OKLARLA VURARAK öldürdü.
Gece yarısı, toplumun dikkatinden kaçırarak VURDUKLARI köpekler, vuruldukları yerde can verdi
TV lerin İHBAR hatlarına yollayalım…
Suç duyurusu için DİLEKÇEYE katılalım..(CİMER)

Amasya Valiliği: 0358 218 4469 – 218 3069 – 212 9666
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü: 0358 218 50 05
Merzifon Kaymakamlığı: 0358 513 1014
Amasya Şube İl Müdürlüğü: 0358 218 4972

================================
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA

5199 Say.Hay.Kor.Kan. MAD. 7/b “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği …” devam eder. MAD. 20– (1) d) Sahipsiz hayvanlar öncelikle kafes ve ağ ile yakalanır. Bu metotlarla yakalamanın mümkün olmadığı durumlarda yakalama sopasıyla da yakalama yapılabilir. Uyuşturucu tüfek uygulamaları ile yakalama ancak veteriner hekim kontrolü altında yapılır.” MAD. 21/g, “Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvanın kısırlaştırma amacı olmadan toplanamayacağı, yaşam alanının değiştirilemeyeceği, kısırlaştırma için toplanan hayvanların kayıt esasına göre alındıkları yerlere bırakılmaları, belediye ve diğer şahıslarca belediye sınırları dışında yaban hayatı yaşam alanlarına hiçbir suretle bırakılamayacağı.” konuları hükme bağlanmışken
Federasyonumuza gelen ihbardaysa uyuşturucu uyarıcı madde sınıfına giren Narkotik Vet.Tıb.Ürün. AMASYA/MERZİFON BEL. işçileri tarafından yasal hükümlere AYKIRI olarak köpeklerin toplanması amacıyla yakalamak için kullanıldığı kanunen yetkilendirilmiş tek kişi olan Veteriner Hekimin bulunmadığı MERZİFON BEL. araçlarında taşındığı uygun şartlara sahip bir bakımevi bulunmadığı Vet. Hek. olmadığı kısırlaştırma tedavi koşulları olmadığı halde 12.02.2019 tarihinde köpeklerin toplatıldığı ölüme terk edildiği bilinmektedir.
1.MERZİFON BEL. hakkında 5199 5996 5237 (TCK Uyuşturucu Mad. Suçları )kanunlarının ilgili mad. gereği soruşturma açılmasını adli/idari işlem başlatılmasını talep ediyoruz.

İsim Soyisim
T.C. No.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Mecliste Görüşülecek Hayvanları Koruma Kanunu’na Belediyelere İdari ve Cezai Yaptırım Konması İçin Dilekçeye Katılın.

Belediyeler üzerinde İDARİ ve CEZAİ YAPTIRIM olmadan çıkacak kanunun VAHŞETİ DURDURAMAYACAĞINI, her belediyenin mutlaka KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ kurması gerektiğini, başta TBMM Başkanlığı olmak üzere tüm vekillere anlatmalıyız. Aşağıdaki yazıyı

Protesto Ediyoruz!

Giresun’da Köpek Katliamı

Giresun’un Piraziz ilçesinde kuduz aşıları yapılmış ve kısırlaştırılmış sokak hayvanları belediye ekiplerince uyuşturucu iğne kullanılarak bulundukları bölgeden alınıp ücra köylere götürülmüş ve bazıları da zehirlenerek öldürülmüştür.

Protesto Ediyoruz!

Samsun – Ayvacık Belediyesi Gece Yarısı Köpekleri Çöp Poşetlerinde CANLI CANLI BOĞARAK ÖLDÜRÜRKEN SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI!

Katiller, vurdukları köpekleri canlı canlı poşetlere koyup, boğulsunlar diye ağızlarını sıkıca bağladılar. Boğarken vatandaşlara SUÇ ÜSTÜ yakalandılar. Vahşeti görenler ağızları sıkı sıkıya bağlanmış torbaları kesip, hayvanları kurtarmak istedilerse de  başaramadılar..