Ak Parti İstanbul Milletvekili Sn.Metin Külünk’ e, Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısına İlişkin Görüş ve Önerilerimizi Sunduk

Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan ve 24-25-26. Dönem İstanbul Milletvekili olan Sn.Metin Külünk’ e, TBMM’de görüşülmesi beklenen Hayvanları Koruma Kanun Tasarısına ilişkin görüş ve önerilerimizi sunduk.
HayKonfed ekibi olarak bizleri İstanbul’daki ofisinde ağırlayan Sn.Metin Külünk’e TASARININ daha büyük KATLİAMLARA yol açacak sakıncalı maddeleri ile belediyelerin niçin CEZA kapsamına alınması gerektiğini, 15 yıldır belediyelerce uygulanmayan bu kanunun belediyelere uygulatılabilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığının belediyeler üzerinde İDARİ YAPTIRIM yetkisinin olmasının önemini anlattık.
Bizleri dikkatle dinleyen Sn.Metin Külünk, KISIRLAŞTIRMANIN önemi ile kısırlaştırılan hayvanların alındıkları yerlere bırakılması ve barınaklara TOPLAMALI bir kanunun çözüm olmayacağını, aksine daha büyük vahşetlere ve hayvan sayısında katlanarak artışlara sebep olacağı konularında ki görüşlerimize katıldı.
Sn.Külünk, belediye görevlilerinin hukuken hayvanlara vahşet uygulamasının, insana vahşet uygulamasından farkı olmaması gerektiğini ifade ederek, kendisine aynı zamanda yazılı olarak sunduğumuz tüm bu görüş ve önerilerimiz konusunda tekrar bir çalışma yapıp, bu çalışmasını TBMM ye sunacağının sözünü verdi.
Kendisine saygılarımızla teşekkür ediyoruz…11/02/2019

 

HayKonfed

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal Çalışmaları

STK-İş Kadınları ve muhtelif Dernek temsilcilerinin katıldığı bir davete katıldık ve KANUN TASARISINA ilişkin endişe ve taleplerimizi içeren bir dosyayı Sayın Başbakanımıza sunma imkanı bulduk.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 8 Mart Kadınlar haftası nedeniyle STK-İş Kadınları ve muhtelif Dernek temsilcilerinin katıldığı bir davete EgeFed ve HayKonfed adına katıldık. Dohayder adına yönetim kurulunu temsilen Ayşe Aytaç’da bizimleydi..

Kurumsal Çalışmaları

HayKonfed Üye Federasyonu AnadoluFed Şanlıurfa Ziyareti

HayKonfed – AnadoluFed olarak Şanlıurfa’daydık. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan ile bir araya geldik. İlçe belediyeleri tarafından sürekli hayvan transfer edilmesi bakımevinde yoğunluk

Kurumsal Çalışmaları

HayKonfed Ziyaretler / Çorum Basın Açıklaması

HAYDAR ÖZKAN ZİYARETLERİ / Çorum Basın Açıklaması Hayvanların Yaşama Hakları Konfederasyonu temsilcisi Haydar Özkan, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu temsilcileri ve Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç ,