Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayvanlara Besleme Bölgesi Vahşeti

2016
Denizli Büyükşehir Belediyesinin, tüm hayvanları TOPLAYIP attığı ve adına BESLENME ALANI dediği yer tam bir ESİR KAMPI, HAYVAN ve ÇEVRE FELAKETİ… Yemekler fotoğraflarda da görüleceği gibi, cam kırıkları, gazlı bezler ve TIBBİ ATIK DA BULUNAN çöplerden oluşuyor. 1000 lerce hayvana TEK BİR BAKICI var. Tedavi yok, besleme yok, bakım yok… Minik yavrular ile BÜYÜK KÖPEKLER aynı yerde yaşam savaşı veriyor. Haftada bir kaç saat göstermelik olarak veteriner geliyor, DENİZLİ belediyesi topladığı tüm hayvanları BURAYA atıyor. Yollar köpek ölüsü ile dolu. Belediye YEMEKLERİ ASFALTA KOYUYOR. Yemek yiyen hayvanları anında arabalar eziyor. Buna bizzat ŞAHİT OLDUK ve FOTOĞRAFLADIK.Tek bir bakıcı oraya gelen ÇÖPLÜ YEMEKLERİ hayvanlara veriyor. Bu büyük alan BİR ÇEVRE FELAKETİ halinde.

Burası ile ilgili fotoğraf ve bilgiler Sayın Belediye Başkanına tarafımızca iletildi. Sayın Başkan koşulların DÜZELTİLMESİ için yanımızda talimat verdi. Ama Başkan Yardımcısı, GÖNÜLLÜLERE kliniğe giriş yasağı koydu ve savaş açtı, hiç bir işlem yaptırmadı. İlgili Daire Başkanı “gereğini yaptık” sözünden başka bir söz ifade etmiyor. Veteriner İşleri Müdürü ise bu koşulların ŞAHANE olduğunu ifade ediyor.

== 5199 sayılı YASAYA AYKIRI olarak, KÖPEK ATIM ALANI  pislik ve mikrop içinde, 1000 e yakın hayvanın hiç bir tedavi ve takip olmadan, kontrol olmadan aynı ortamları paylaştığı, çöplü iğrenç yemek artıkları döküldüğü, uyuz ve diğer hastalıkların yoğun biçimde bulaştığı bu alan aynı zamanda insan sağlığı, halk sağlığı ve çevre sağlığı açısından da vahim durumdadır.Çevresi ile birlikte 1000 civarında hayvan bulunduğu tahmin edilen besleme alanının zemini tam bir ÇEVRE FELAKETİ halindedir. Hayvanların hepsi bir arada türlerine göre ayrılmadan, yavrular ile en büyük hayvanlar aynı yerde olduğu için kavgalar çıkmakta ve hayvanların büyük bir çoğunluğu uyuz, deri sorunlu, açık yaralı ve hasta durumdadırlar. Uyuzlu, deri hastalığı olan hayvanlar ile sağlıklı hayvanlar yakın temas içinde birbirlerine hastalık geçirmektedirler.Haftada 2 gün veteriner geldiği bilgisi verilse de, yüzlerce hayvanın haftanın 2 günü gelen veteriner ile tedavi, aşı ve kontrollerinin yapılmayacağı, bunun bir KANDIRMACA olduğu açıktır.

===Ana caddeden beslenme odağı denilen yere kadar yavru köpekler dahil  bir çok köpek bulunmakta ve tüm çevrede çiğ tavuk kemikleri ve de bozulmuş ÇÖPLÜ NAYLON TORBALI, İÇİNDE TABAK KIRIK CAM GAZLI BEZLER bile olan gıdalar yerlere atılmış olarak bulunmakta oluşmuş  çevre kirliliğinde her yer bozuk gıdaların oluşturduğu sinek ve pislik içerisindedir.

===Bu durumda ÇEVRE SAĞLIĞINI, İŞÇİ SAĞLIĞINI ve de HAYVAN SAĞLIĞINI riske sokmaktadır. Hayvanların tamamında parazit sorunu vardır. Yavrular aşısız ve ortamda korumasızdır. Gençlik hastalığı olan yavru köpekler dahi diğerleri ile aynı ortamda kaderlerine terk edilmiş durumda ölümü beklemektedirler.

====Kısırlaştırılıp sokağa bırakılan hayvanların bulundukları yerde beslenmeleri için belediyenin SABİT beslenme ve su odakları YOKTUR. Belediyelerin işyerlerinden kuruluşlardan yemek artığı toplayarak hayvanları yaşadıkları yerde  beslemesi de yasa hükmü olmasına rağmen, Belediyenin böyle bir uygulaması yoktur. Şehrin başta parkları olmak üzere tabelalı suluklar konması gerekirken konmamış olması, özellikle yazın hayvanların susuz kalmasına sebep olmaktadır. Susuz ve aç kalan hayvanlar da insan peşine bir yudum su için gidince, bu hayvanlar şikayet var diye alınıp, yasaya aykırı olarak oluşturulmuş olan BESLENME ALANINA atılmaktadırlar.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Adıyaman/Gölbaşı Belediyesi Hayvanları Barınak Adı Altındaki Ölüm Kampına Topluyor.

Adıyaman/GÖLBAŞI Belediyesi hayvanları barınak adı altındaki ÖLÜM KAMPINA topluyor. Besleme yok, kısırlaştırma yok, veteriner hekim yok. Köpekler ölen arkadaşlarını YİYORLAR. Gölbaşı Belediyesinin bu VAHŞETİ durdurması için yazıyı CİMER’e göndermeliyiz Karadeniz

Genel

Sinop Bakımevinde Hayvanlar Bayram Gününde ”Bayram Etti”

Sinop  9 gnlük bayram tatili süresince bakımevinde hayvanları yalnız bırakmadı. Sinop Sahipsiz Hayvanları Kourma ve Yaşatma Derneği üyeleri bol bol hazırladıkları yemekleri bayram süresince dağıttılar. Sinop’lu dostlarımızın bayram süresince bakımevinde

Protesto Ediyoruz!

HATAY BARINAĞI ÖLÜM YUVASI

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait sözde bakımevinden gelen görüntüler yürekleri sızlattı. Hayvanların su kapları yosun tutmuş ve önlerinde yiyebilecekleri hiç birşey yok. Kaburgaları sayılan ve uyuz olmuş hayvanlar yetkililerin ve bakımevi