Eskişehir/Mihalıççık Belediyesi Yetkisiz Zabıta Ekibine Köpek Toplarak Kanuna Aykırı Barınağına Hapsetti

Sayın Eskişehir Valimiz Özdemir Çakacak,

10.01.2019 tarihinde Mihalıççık Belediyesi, kısırlaştırma protokolü bulunan Odunpazarı Belediyesi yetkilileri gelip alacak BAHANESİYLE 5199 Sayılı Kanun Yönetmeliği Madde 20 ve Madde 21’e AYKIRI OLARAK görev ve sorumluluklarını aşarak zavallı sokak köpeklerini YETKİSİZ zabıta ekibine toplattı. Oysa, Odunpazarı Belediyesi “Bakımevinde yerim yok, alamam” dedi. Mihalıççık Belediyesi, başında veteriner hekim olmadan ve zorunlu eğitimi vermeden personeline sahipsiz hayvanları toplatarak 4857 sayılı İŞ KANUNU ve 6331 Sayılı İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI KANUNU’nu da ihlal etti.

Topladıkları köpekleri Bakanlıktan RUHSATSIZ, veteriner hekimi OLMAYAN, beton üstünde KARLI ZEMİNLİ alana dolduran Mihalıççık Belediyesi köpekleri bir de boyunlarından İPLE BAĞLADI. Önlerine ÇAMURLU sular KURU ekmekler koydu.
Hayvan sağlığını ve toplum sağlığını tehlikeye düşürecek uygulamalarda bulunan Mihalıççık Belediye Başkanlığı hakkında soruşturma açılarak İDARİ işlem ve İDARİ CEZA uygulanmasını, YASAYA AYKIRI toplama merkezi adı altındaki harabe yerin yıkılmasını talep ediyoruz.
Melek Özdoğan 
AnadoluFed Eskişehir Temsilcisi 
mihaliccik_bel_yasa_ihlali3 mihaliccik_bel_yasa_ihlali1 mihaliccik_bel_yasa_ihlali2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Adana/Seyhan’da Bir Öğretmen Süt Emen Yavruları Kasıtlı Olarak Ezdi.

Adana Seyhan’da arabasını KASITLI olarak annelerinden süt emmekte olan köpeklerin üzerine sürüp, yavruları aracın altında sürüyerek EZİP ÖLDÜREN ÖĞRETMEN hakkında suç duyurusu için DİLEKÇEYE katılalım. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu

Şikayet ve Talep

Silivri Belediyesi’nin DEVASA Ölüm Çukurlarında BİN’ lerce Kedi ve Köpek Ölüsü Bulundu

Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bu çukurların bulunmasının hemen ardından yıldırım hızı ile cevap vererek, çukurlardaki YENİ ÖLMÜŞ 1000’lerce hayvanin, 80-90 civarı kapasitesi olan KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ”BARINAĞINDA doğal yollarla ölen hayvanlar”

Şikayet ve Talep

9. Belediyeniz Veterinerinin yasaya aykırı çalışmaları için soruşturma talebi

  9. (Arşiv 160 ) Belediyeniz Veterinerinin yasaya aykırı çalışmaları için soruşturma talebi Ölüm, açlık ve pislik kampı olan, tedavisiz bakımsız tüm bakımevlerinin başında “yasal ve etik görevlerini” yapmayan bir