Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa Hakkında SORUŞTURMA TALEBİ

ankara_pasa_enver_baysaSn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa emri ile, dağ başında sadece etrafı tel kafesler ile çevrili ve az sayıda kırık dökük klübe  konan bir ıssız alana, Gölbaşı Barınağında bulunan 2000 e yakın köpek taşınmıştır. Bu köpekler KAR ALTINDA, buzlu ÇAMUR üzerinde, aç ve susuz ölümlere mahkum edilmişlerdir.
Bu binlerce hayvanın gelişi güzel ve mal gibi istiflenerek kamyonlarla taşınması sırasında da ölen köpekler olduğu bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Yaralanan bir hayvanın yarasına bakacak bir dam altı bile olmayan bu açık alana, binlerce köpeği götürmek İNSANLIK suçu olmanın yanında, yasal bir suçtur.
Şimdi  binlerce köpeğin tekrar eski yerleri olan GÖLBAŞI BARINAĞINA geri getirildiği bilgileri alınmıştır.

Bu bağlamda Paşa Enver Baysal hakkında:
1. Dağ başında bu alanı çevirerek, yasalara aykırı sözde SÜRDÜRÜLEBİLİR !! BARINAK oluşturmaya harcanan miktar ile devletin madde zarara uğratılması nedeni ile soruşturma açılmasını ve zarar tespit edilmesi durumunda kendisinden tahsil edilmesini talep ediyoruz.
2. Binlerce köpeğin bu dağ başına götürülüp şimdi tekrar Gölbaşı Barınağına taşınması esnasından harcanan MAZOT ve kullanılan insan gücü açısından da soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
3. Bu köpeklerin taşınmasının hangi araçlar ile yapıldığının ve kaç hayvanın bu taşınmalar sırasında öldüğünün de soruşturulmasını talep ediyoruz.
4. Gölbaşı Barınağının da İçişleri Bakanlığınca yollanacak MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİNCE yasaya uygunluğu açısından denetlenmesini talep ediyoruz.
Bu soruşturmaların selameti açısından Paşa Enver Baysa’nın görevden geçici olarak alınmasını, müracaatımıza bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
05334458803

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Erzurum’da su içmeye için dere kenarına inmiş dişi bir yaban keçisini canice vurarak öldürdükleri ifade edilen şahıslar hakkında suç duyurusu için DİLEKÇEYE KATILIN.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı,Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü yetkilisinden alınan son bilgilerle bu hayvanın ceylan değil, dişi bir yaban keçisi olduğu bildirilmiştir.

Şikayet ve Talep

Belediyelerin Günlük Ortalama Kısırlaştırma Sayısı Sadece 1. Çözüm İçin Valiliklere Ekli Yazıyı Yollayınız.

İl Hayvanları Koruma Kurulu, Vali Başkanlığındatoplanarak “İLÇELERE KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ, “İLLERE ORTA ÖLÇEKLİ HAYVAN HASTANESİ ve DÜŞKÜN HAYVANLAR EVİ”, “BÜYÜKŞEHİRLERE TAM TEŞEKKÜLLÜ HAYVAN HASTANELERİ ve DÜŞKÜN HAYVANLAR EVİ” kurulması

Manşet

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizm.Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk Bilgilerine

İNSAN ÖLDÜRMEYİ HAYVAN ÖLDÜREREK ÖĞRENİYORLAR Adana’da hamile kediyi köpeğin ağzına atıp, parçalatan ‘’Ben Seni Vursam bile Üzülmem.. Kediye mi üzüleceğim.. Yaşımızın Yetmediği yerde Yaşantımız Yeter’’’ diye kendilerini canice ifade eden