Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa Hakkında SORUŞTURMA TALEBİ

ankara_pasa_enver_baysaSn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa emri ile, dağ başında sadece etrafı tel kafesler ile çevrili ve az sayıda kırık dökük klübe  konan bir ıssız alana, Gölbaşı Barınağında bulunan 2000 e yakın köpek taşınmıştır. Bu köpekler KAR ALTINDA, buzlu ÇAMUR üzerinde, aç ve susuz ölümlere mahkum edilmişlerdir.
Bu binlerce hayvanın gelişi güzel ve mal gibi istiflenerek kamyonlarla taşınması sırasında da ölen köpekler olduğu bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Yaralanan bir hayvanın yarasına bakacak bir dam altı bile olmayan bu açık alana, binlerce köpeği götürmek İNSANLIK suçu olmanın yanında, yasal bir suçtur.
Şimdi  binlerce köpeğin tekrar eski yerleri olan GÖLBAŞI BARINAĞINA geri getirildiği bilgileri alınmıştır.

Bu bağlamda Paşa Enver Baysal hakkında:
1. Dağ başında bu alanı çevirerek, yasalara aykırı sözde SÜRDÜRÜLEBİLİR !! BARINAK oluşturmaya harcanan miktar ile devletin madde zarara uğratılması nedeni ile soruşturma açılmasını ve zarar tespit edilmesi durumunda kendisinden tahsil edilmesini talep ediyoruz.
2. Binlerce köpeğin bu dağ başına götürülüp şimdi tekrar Gölbaşı Barınağına taşınması esnasından harcanan MAZOT ve kullanılan insan gücü açısından da soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
3. Bu köpeklerin taşınmasının hangi araçlar ile yapıldığının ve kaç hayvanın bu taşınmalar sırasında öldüğünün de soruşturulmasını talep ediyoruz.
4. Gölbaşı Barınağının da İçişleri Bakanlığınca yollanacak MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİNCE yasaya uygunluğu açısından denetlenmesini talep ediyoruz.
Bu soruşturmaların selameti açısından Paşa Enver Baysa’nın görevden geçici olarak alınmasını, müracaatımıza bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
05334458803

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Ak Parti’li Belediyelerin Hayvan Hakları Konusunda Uyarılmasını Talep Ediyoruz.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, AK Parti Başkanlıklarından Hayvanlar için Bir Dileğimiz Var…. Cumhuriyet tarihinde ilk kez Hayvanları Koruma Kanunu çıkartan AK Parti’nin İl ve İlçe başkanlıklarından EKLİ DİLEKÇEYİ

Şikayet ve Talep

Bayburt Barınak Rezaleti / Bayburt Valiliğine

BAYBURT @Bayburt_Bld vet.hek.MESUT ÇAVDAR’ın sorumluluğunda olan barınak REZALETİ Ömür boyu yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren kutsal Veteriner Hekimlik mesleğinin etik değerlerini zedeleyerek 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükümlerine aykırı uygulamalarda

Şikayet ve Talep

Erdek’de Belediye Vahşeti. Zabıta Vurdu. Devasa Barınaklar Çözüm Değil!

DEVASA Barınakların ÇÖZÜM olmayacağına ÖRNEK! Erdek Belediye ZABITASI tarafından BÜYÜKŞEHİRE kısırlaştırmaya götürüyoruz BAHANESİ ile VURULAN köpekler Balıkesir Büyükşehir Belediyesine götürülmedi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden bugün aldığımız bilgiler uzun zamandır Erdek’den kendilerine