Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa Hakkında SORUŞTURMA TALEBİ

ankara_pasa_enver_baysaSn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa emri ile, dağ başında sadece etrafı tel kafesler ile çevrili ve az sayıda kırık dökük klübe  konan bir ıssız alana, Gölbaşı Barınağında bulunan 2000 e yakın köpek taşınmıştır. Bu köpekler KAR ALTINDA, buzlu ÇAMUR üzerinde, aç ve susuz ölümlere mahkum edilmişlerdir.
Bu binlerce hayvanın gelişi güzel ve mal gibi istiflenerek kamyonlarla taşınması sırasında da ölen köpekler olduğu bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Yaralanan bir hayvanın yarasına bakacak bir dam altı bile olmayan bu açık alana, binlerce köpeği götürmek İNSANLIK suçu olmanın yanında, yasal bir suçtur.
Şimdi  binlerce köpeğin tekrar eski yerleri olan GÖLBAŞI BARINAĞINA geri getirildiği bilgileri alınmıştır.

Bu bağlamda Paşa Enver Baysal hakkında:
1. Dağ başında bu alanı çevirerek, yasalara aykırı sözde SÜRDÜRÜLEBİLİR !! BARINAK oluşturmaya harcanan miktar ile devletin madde zarara uğratılması nedeni ile soruşturma açılmasını ve zarar tespit edilmesi durumunda kendisinden tahsil edilmesini talep ediyoruz.
2. Binlerce köpeğin bu dağ başına götürülüp şimdi tekrar Gölbaşı Barınağına taşınması esnasından harcanan MAZOT ve kullanılan insan gücü açısından da soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
3. Bu köpeklerin taşınmasının hangi araçlar ile yapıldığının ve kaç hayvanın bu taşınmalar sırasında öldüğünün de soruşturulmasını talep ediyoruz.
4. Gölbaşı Barınağının da İçişleri Bakanlığınca yollanacak MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİNCE yasaya uygunluğu açısından denetlenmesini talep ediyoruz.
Bu soruşturmaların selameti açısından Paşa Enver Baysa’nın görevden geçici olarak alınmasını, müracaatımıza bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
05334458803

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

TAŞOVA Belediye Başkanı BAYRAM ÖZTÜRK, Sizi Kanun ve Vicdan Bilinciyle Göreve Davet Ediyoruz

Amasya TAŞOVA Belediye Başkanı BAYRAM ÖZTÜRK Allah’ın”SESSİZ KULLARIM” diyerek insanlara emaneti olan CANLARA yönetici olarak ne zaman sahip çıkacaksınız? 5199 sayılı kanunun belediyelere verdiği görevleri ne zaman uygulayacaksınız ? Görev

Şikayet ve Talep 0 Comments

32- Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığına: Belediyenin Sahipsiz Hayvanlara İlişkin Uygulamalarının DENETLENMESİ Talebimiz

VAHŞİ TOPLAMAYI önlemek için Başbakanlık Teftiş Kurulundan belediyelere MÜFETTİŞ yollamalarını isteyen YAZIŞMAYA katılmayan, KATİL TOPLAMA EKİPLERİ toplayıp yok ettiler diye de şikayet etmesin. Yazlıkçılar tatilciler geliyor diye VAHŞİ TOPLAMA başladı.

Haberler

İzmir Menderes Yoncaköy’de Anne Köpeği Öldüresiye Döven HUKUKÇUNUN Kamera Kayıtlarındaki SUÇ ÜSTÜ Görüntüleri

Vahşetin izlendiği bu görüntüler ağır çekimle tespit edilmiş görüntülerdir.. Şahsın kimlik tespiti için güvenlik kameralarının devamında yer alan görüntülerinin, topluluk standartları ve Kişilik Haklarının Korunmasına dair yasa gereği yayınlanmayacak ve