Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa Hakkında SORUŞTURMA TALEBİ

ankara_pasa_enver_baysaSn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Paşa Enver Baysa emri ile, dağ başında sadece etrafı tel kafesler ile çevrili ve az sayıda kırık dökük klübe  konan bir ıssız alana, Gölbaşı Barınağında bulunan 2000 e yakın köpek taşınmıştır. Bu köpekler KAR ALTINDA, buzlu ÇAMUR üzerinde, aç ve susuz ölümlere mahkum edilmişlerdir.
Bu binlerce hayvanın gelişi güzel ve mal gibi istiflenerek kamyonlarla taşınması sırasında da ölen köpekler olduğu bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Yaralanan bir hayvanın yarasına bakacak bir dam altı bile olmayan bu açık alana, binlerce köpeği götürmek İNSANLIK suçu olmanın yanında, yasal bir suçtur.
Şimdi  binlerce köpeğin tekrar eski yerleri olan GÖLBAŞI BARINAĞINA geri getirildiği bilgileri alınmıştır.

Bu bağlamda Paşa Enver Baysal hakkında:
1. Dağ başında bu alanı çevirerek, yasalara aykırı sözde SÜRDÜRÜLEBİLİR !! BARINAK oluşturmaya harcanan miktar ile devletin madde zarara uğratılması nedeni ile soruşturma açılmasını ve zarar tespit edilmesi durumunda kendisinden tahsil edilmesini talep ediyoruz.
2. Binlerce köpeğin bu dağ başına götürülüp şimdi tekrar Gölbaşı Barınağına taşınması esnasından harcanan MAZOT ve kullanılan insan gücü açısından da soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
3. Bu köpeklerin taşınmasının hangi araçlar ile yapıldığının ve kaç hayvanın bu taşınmalar sırasında öldüğünün de soruşturulmasını talep ediyoruz.
4. Gölbaşı Barınağının da İçişleri Bakanlığınca yollanacak MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİNCE yasaya uygunluğu açısından denetlenmesini talep ediyoruz.
Bu soruşturmaların selameti açısından Paşa Enver Baysa’nın görevden geçici olarak alınmasını, müracaatımıza bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
05334458803

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI SN. RECEP GÜRKAN’A ÇAĞRIMIZDIR:

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RECEP GÜRKAN STK DESTEKLERİ YETERSİZ KALMAKTADIR. AÇ CANLAR İÇİN MAMA İHALESİNİN BİR AN ÖNCE YAPILMASI, TUGAY YEMEKLERİNİN ALINMASI VE BÖLGEYE SU DEPOSU BESLEME ODAKLARI YAPILMASI ÇÖZÜM

Şikayet ve Talep

Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan Sizi Göreve Davet Ediyoruz!

Mersin Bel. Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Bel. Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Bakımevinde hayvanlar aç susuz, pislik içinde. SİZİ GÖREVE DAVET ediyoruz.‼️ Hayvanlar açlıktan birbirini parçalıyor ve TEDAVİ yok.

Şikayet ve Talep

Sayın Mansur Yavaş Bilgilerine Sunulmak Üzere, ANKARA’DA SAHİPSİZ HAYVANLARA YÖNELİK SORUN ve KALICI ÇÖZÜM ÖNERİLER

Sayın Mansur Yavaş  Başkanımızın Bilgilerine Sunulmak Üzere, ANKARA BÜYÜKŞEHİR ve İLÇELERİ SAHİPSİZ HAYVANLARA YÖNELİK SORUN ve KALICI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ: Ankara Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, sahipsiz hayvanlar için başta KISIRLAŞTIRMA olmak