Nevşehir – Çat Kasabası Çöplüğünde (Kepez Çöplüğü) Çok Sayıda Hunharca Katledilmiş Hayvan Ölüleri Bulunu!!

Tarafımıza gelen 04.01.2018 tarihli bilgi ve görüntülerden; NEVŞEHİR ÇAT KASABASI çöplüğünde (KEPEZ çöplüğü) çok sayıda hayvan ölülerine rastlanıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Faillerinin bulunarak cezalarını çekmeleri için sizlerde aşağıdaki şikâyet yazısını videoyu ve fotoğrafları da ekleyerek verilen adreslere yollayınız.

Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu
=================================

NEVŞEHİR VALİLİĞİNE

Tarafımıza gelen 04.01.2018 tarihli bilgi ve görüntülerden; NEVŞEHİR ÇAT KASABASI çöplüğünde (KEPEZ Çöplüğü) çok sayıda hayvan ölülerine rastlanıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu bağlamda;
1. Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hayvanlara uygulanan VAHŞETİN faillerinin bulunması için soruşturma açılarak kimlik tespiti yapılmasını talep ediyoruz.

2. Nevşehir Orman Su İşleri İl Müdürlüğünce varsa şikâyetçilerin ve çevredeki insanların da ifadeleri alınarak deliller toplanmasını, kimliği tespit edilen faillere hayvanları işkence ile KATLETME eylemlerinden 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği idari para cezası kesilmesini, gerek görülürse şahsın psikolojik açıdan müşahede altına alınmasının sağlatılmasını talep ediyoruz.

3. Bu hayvanları ÇÖPLÜĞE hangi belediyenin attığının araştırılmasını, atan belediye hakkında idari işlem yapılmasını, hayvanları oraya götüren belediye görevlileri ve emir veren yetkililer hakkında da idari işlem yapılmasını talep ediyoruz. Çünkü bu hayvanların katili sadece zehirleyen caniler değil, aynı zamanda o hayvanları o çöplüğe atan BELEDİYE ve GÖREVLİLERDİR.

4. Çöplüğün bağlı olduğu belediye hakkında, yasalar gereği orada güvenlik önlemleri almaması nedeni ile idari soruşturma açılmasını talep ediyoruz.

Konu ile ilgili olarak yapılacak ve sonrasında yapılmış çalışmalara ilişkin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Yasası ve 3071 sayılı Dilekçe Kullanma Hakkı yasası gereği tarafımıza bilgi verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

T.C. No. İsim Soyisim

YAZININ GÖNDERİLECEĞİ ADRESLER:

TO:
nevsehir@nevsehir.gov.tr; ozelkalem@nevsehir.gov.tr; basin@nevsehir.gov.tr; mahalli@nevsehir.gov.tr
CC:
cimer_bilgi@tccb.gov.tr; bekir.pakdemirli@tarimorman.gov.tr; akifozkaldi@ormansu.gov.tr; ykandazoglu@ormansu.gov.tr; kamil.tabak@tarim.gov.tr; lutfi.korkut@tarim.gov.tr; bekirkaracabey@ogm.gov.tr; cem@ormansu.gov.tr; muhammet.akbaba@tarim.gov.tr; hayvanhaklari@ormansu.gov.tr; hayvanlarikoruma@ormansu.gov.tr; dkmp@ormansu.gov.tr; basin@ormansu.gov.tr; hukuk@ormansu.gov.tr; teftis@ormansu.gov.tr; icdenetim@ormansu.gov.tr; bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr; bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr; bakanyrd.icatakli@icisleri.gov.tr; bakanyrd.tserdil@icisleri.gov.tr; illeridaresi@icisleri.gov.tr; mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr; teftis@icisleri.gov.tr; hukuk@icisleri.gov.tr; basin@icisleri.gov.tr; bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr; icdenetim@icisleri.gov.tr; bilgiislem@icisleri.gov.tr; bhim@egm.gov.tr; nevsehir@diyanet.gov.tr; nevsehir155@egm.gov.tr; bolge8@ormansu.gov.tr; mtsahin@ormansu.gov.tr; holcer@ormansu.gov.tr; nevsehir@ormansu.gov.tr; eaksoy@ormansu.gov.tr; info@nevsehir.bel.tr; baskan@nevsehir.bel.tr; info@cat.bel.tr

Dr. Bekir PakdemirliYusuf KandazoğluT.C. Nevşehir ValiliğiNevşehir DKMPOrman Ve Su İsleri 8. Bolge MudurluguÇat Belediyesi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

AĞRI TUTAK BELEDİYENİN YAPTIĞI KÖPEK KATLİAMI

    ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI AĞRI İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE, Şikayet eden:  Dr. MÜNİRE ERGÜNEŞ Barbaros mahallesi Ihlamur Bulvarı  11-B  Uphill Court B Ada Sitesi B6 Blok- D. 93  ATAŞEHİR

Protesto Ediyoruz!

KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

Yıllarca terketme bölgesi olarak kullanılan yaklaşık 700 köpeğin yaşadığı eski çöplük canları bölge kapatıldığından beri gönüllülerin temin ettiği yiyeceklerle yaşatılmaya çalışılıyordu. Belediye ile görüşmelere göre bölgede ayrılmış bir alanda besleme

Protesto Ediyoruz!

Giresun’da Köpek Katliamı

Giresun’un Piraziz ilçesinde kuduz aşıları yapılmış ve kısırlaştırılmış sokak hayvanları belediye ekiplerince uyuşturucu iğne kullanılarak bulundukları bölgeden alınıp ücra köylere götürülmüş ve bazıları da zehirlenerek öldürülmüştür.