Nevşehir – Çat Kasabası Çöplüğünde (Kepez Çöplüğü) Çok Sayıda Hunharca Katledilmiş Hayvan Ölüleri Bulunu!!

Tarafımıza gelen 04.01.2018 tarihli bilgi ve görüntülerden; NEVŞEHİR ÇAT KASABASI çöplüğünde (KEPEZ çöplüğü) çok sayıda hayvan ölülerine rastlanıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Faillerinin bulunarak cezalarını çekmeleri için sizlerde aşağıdaki şikâyet yazısını videoyu ve fotoğrafları da ekleyerek verilen adreslere yollayınız.

Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu
=================================

NEVŞEHİR VALİLİĞİNE

Tarafımıza gelen 04.01.2018 tarihli bilgi ve görüntülerden; NEVŞEHİR ÇAT KASABASI çöplüğünde (KEPEZ Çöplüğü) çok sayıda hayvan ölülerine rastlanıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu bağlamda;
1. Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hayvanlara uygulanan VAHŞETİN faillerinin bulunması için soruşturma açılarak kimlik tespiti yapılmasını talep ediyoruz.

2. Nevşehir Orman Su İşleri İl Müdürlüğünce varsa şikâyetçilerin ve çevredeki insanların da ifadeleri alınarak deliller toplanmasını, kimliği tespit edilen faillere hayvanları işkence ile KATLETME eylemlerinden 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği idari para cezası kesilmesini, gerek görülürse şahsın psikolojik açıdan müşahede altına alınmasının sağlatılmasını talep ediyoruz.

3. Bu hayvanları ÇÖPLÜĞE hangi belediyenin attığının araştırılmasını, atan belediye hakkında idari işlem yapılmasını, hayvanları oraya götüren belediye görevlileri ve emir veren yetkililer hakkında da idari işlem yapılmasını talep ediyoruz. Çünkü bu hayvanların katili sadece zehirleyen caniler değil, aynı zamanda o hayvanları o çöplüğe atan BELEDİYE ve GÖREVLİLERDİR.

4. Çöplüğün bağlı olduğu belediye hakkında, yasalar gereği orada güvenlik önlemleri almaması nedeni ile idari soruşturma açılmasını talep ediyoruz.

Konu ile ilgili olarak yapılacak ve sonrasında yapılmış çalışmalara ilişkin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Yasası ve 3071 sayılı Dilekçe Kullanma Hakkı yasası gereği tarafımıza bilgi verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

T.C. No. İsim Soyisim

YAZININ GÖNDERİLECEĞİ ADRESLER:

TO:
nevsehir@nevsehir.gov.tr; ozelkalem@nevsehir.gov.tr; basin@nevsehir.gov.tr; mahalli@nevsehir.gov.tr
CC:
cimer_bilgi@tccb.gov.tr; bekir.pakdemirli@tarimorman.gov.tr; akifozkaldi@ormansu.gov.tr; ykandazoglu@ormansu.gov.tr; kamil.tabak@tarim.gov.tr; lutfi.korkut@tarim.gov.tr; bekirkaracabey@ogm.gov.tr; cem@ormansu.gov.tr; muhammet.akbaba@tarim.gov.tr; hayvanhaklari@ormansu.gov.tr; hayvanlarikoruma@ormansu.gov.tr; dkmp@ormansu.gov.tr; basin@ormansu.gov.tr; hukuk@ormansu.gov.tr; teftis@ormansu.gov.tr; icdenetim@ormansu.gov.tr; bakanyrd.mince@icisleri.gov.tr; bakanyrd.mersoy@icisleri.gov.tr; bakanyrd.icatakli@icisleri.gov.tr; bakanyrd.tserdil@icisleri.gov.tr; illeridaresi@icisleri.gov.tr; mahalli.bilgiedinme@icisleri.gov.tr; teftis@icisleri.gov.tr; hukuk@icisleri.gov.tr; basin@icisleri.gov.tr; bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr; icdenetim@icisleri.gov.tr; bilgiislem@icisleri.gov.tr; bhim@egm.gov.tr; nevsehir@diyanet.gov.tr; nevsehir155@egm.gov.tr; bolge8@ormansu.gov.tr; mtsahin@ormansu.gov.tr; holcer@ormansu.gov.tr; nevsehir@ormansu.gov.tr; eaksoy@ormansu.gov.tr; info@nevsehir.bel.tr; baskan@nevsehir.bel.tr; info@cat.bel.tr

Dr. Bekir PakdemirliYusuf KandazoğluT.C. Nevşehir ValiliğiNevşehir DKMPOrman Ve Su İsleri 8. Bolge MudurluguÇat Belediyesi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Çankaya Belediye Vahşeti.. Eziyet, İşkence, Darp, İnsanlık Dışı…!!!

Bir OY için Bir CAN KATLEDİLİYOR. Ankara Çankaya Belediyesi Çiğdem mahallesinde şikayet üzerine küpeli köpekleri topluyor. Hayvanları yakalarken kullanılan UYUŞTURUCU OKLU İĞNE veteriner tarafından uygulanması gerekirken, bakıcılar tarafından hayvanlara atılıyor. 

Protesto Ediyoruz!

AĞRI TUTAK BELEDİYENİN YAPTIĞI KÖPEK KATLİAMI

    ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI AĞRI İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE, Şikayet eden:  Dr. MÜNİRE ERGÜNEŞ Barbaros mahallesi Ihlamur Bulvarı  11-B  Uphill Court B Ada Sitesi B6 Blok- D. 93  ATAŞEHİR

Protesto Ediyoruz!

Gene Bir Bayram Geliyor

Belediyeler insanlar rahatsız olmasın diye topladıkları köpekleri gene açlık ve susuzluğa terkedecek ! Belediye başkanlarına sesleniyoruz; Bayram boyunca Hayvan Bakımevlerinizdeki hayvanların yemek/su/tedavi ihtiyaçlarını karşılayacak eleman/veteriner bulundurun… Bizim Bayramımız Onların felaketi