Sayın Kayserili Vatandaşlarımız, Kayseri Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinden Niçin Hesap Sormuyorsunuz?

Kayseri’de KÖPEKLERİN TOPLATILMA yani KATLİAM Emrini Veren Değerli Vatandaşlar, Kayseri Büyükşehir Belediyesine ve İlçe Belediyelerine GÖREVLERİNİ YAPMADIKLARI İÇİN NİÇİN HESAP SORMUYORSUNUZ?

1. Kayseri BÜYÜKŞEHİR ve İlçe Belesayin_kayserili_vatandaslarimizdiyeleri  20 yıldır  KISIRLAŞTIRMA YAPMIYOR, köpekleri sürekli “Barınağa Götürme” bahanesi ile topluyor. Bir kısmını barınakta öldürüyor, bir kısmını da şehir dışına kırsala ıssızlara atıyorlar.
2. Bu hayvanlar atıldıkları başka ilçelerde ıssızlarda ÇOĞALIP ÜRÜYORLAR ve belediyeler bunları da ÖLDÜRMEYE, başka yerlere atmaya devam ediyorlar.
3. Oysa 2004 yılında çıkan Hayvanları Koruma Kanunu, bu hayvanların KISIRLAŞTIRILARAK üremelerinin kontrol altına alınmasını hükme bağlamıştı. Kayseri Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri  KISIRLAŞTIRMAYI doğru ve düzenli yapmış olsalardı, üreme kontrol altına alınmış olacaktı.
4. Görev yapmayan belediyelerin suçunun bedelini KAYSERİDEKİ yüce rabbimin yaratıp biz insanların merhamet ve vicdanına teslim ettiği HAYVANLAR öldürülerek ödüyorlar.
Bu sizce ADİL Mİ?
5. Gazetelerin 3. sayfalarında 100 lerce genç yaşlı çocuk demeden 1000 lerce CİNAYET haberleri okuyoruz. Annesini, babasını, kardeşini, karısını, evladını, komşusunu, trafikte tartıştığı sürücüyü, bileziğini almak için yaşlı kadını, çantası için hamile anneyi, okul arkadaşını ÖLDÜREN CANİLER
için dahi ÖLÜM EMRİ verilmezken, şu anda hiç bir günahı olmayan 1000 lerce zavallı sahipsiz KÖPEĞİN TOPLANMASI yani KATLİAM emrinin verilmesi ADİL Mİ?

6. Ayrıca, 3 kişiyi öldürüp hapse girip, 3-5 yılda çıkıp 2 kişiyi daha öldüren CANİLERİN yaşamalarına izin var, ama suçları sadece bu dünyaya gelmek olan gariban hayvanların YAŞAMASINA izin yok. Bu sizce ADİL Mİ?

7. Bu köpekler toplanacak, KONACAK BARINAK olmadığı için  ÖLDÜRÜLECEKLER. Ama bu KATİL BELEDİYELER bu GÖREV YAPMAZ belediyeler yine eskisi gibi dağa taşa başka ilçelere atmaya devam edecekler, köpekler de çoğalmaya devam edecek. SORUN ÇÖZÜLMEYECEK.
Sizler de günaha girdiğiniz ile kalacaksınız.

7. Belediyelere YASAYI UYGULATAMAYAN ama TOPLAMA ve KATLİAM EMRİNİ veren VALİLİK ve ilgili makamlar, belediyelerin görev ihmallerinin  bedelini yine KÖPEKLERE ödetmektedir.

Yarın hakkın huzuruna çıkınca, BU KÖPEKLER hepimize hesap soracaklardır. Bu da böyle biline…

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kayseri Barınak Gerçeği

Kayseri Tomarza İlçesinin Vicdansızlığı (24 Şubat 2015)

Gönderen: Sado Utkan Tarih: 24 Şubat 2015 Saygilarimla ilcemiz belediyesi tarafindan uyutuyoruz die kandirip hayvanlarimizi katledip olduruyolar yardimci olun sahsim adima cok uzuluyorum.

Kayseri Barınak Gerçeği

Kayseri Hayvan Barınağı Hakkında (02 Ocak 2012)

Nesrin Hanim Merhaba!!! Benim bir kac sorum ve bu sorulara karsilik bilgilerinize ihtiyacim var.. Kendim yurtdisinda yasiyorum fakat memleketim olan Kayseride arastirmalarim ve birkac arakadasimizin bana verdigi bilgilerden dolayi yola

Kayseri Barınak Gerçeği

Kayseri Hayvan Barınağı Felaket (14 Şubat 2012)

BARINAĞIN DURUMU; barınak veterineri yok teknisyen varmış ama bütün hayvanlar uyuz ve kanlı isal gibi ölümcül ve bulaşıcı bir hastalığı olan köpekle anne ve yavru köpekler bir arada tutulıyor. köpeklere