Sayın Kayserili Vatandaşlarımız, Kayseri Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinden Niçin Hesap Sormuyorsunuz?

Kayseri’de KÖPEKLERİN TOPLATILMA yani KATLİAM Emrini Veren Değerli Vatandaşlar, Kayseri Büyükşehir Belediyesine ve İlçe Belediyelerine GÖREVLERİNİ YAPMADIKLARI İÇİN NİÇİN HESAP SORMUYORSUNUZ?

1. Kayseri BÜYÜKŞEHİR ve İlçe Belesayin_kayserili_vatandaslarimizdiyeleri  20 yıldır  KISIRLAŞTIRMA YAPMIYOR, köpekleri sürekli “Barınağa Götürme” bahanesi ile topluyor. Bir kısmını barınakta öldürüyor, bir kısmını da şehir dışına kırsala ıssızlara atıyorlar.
2. Bu hayvanlar atıldıkları başka ilçelerde ıssızlarda ÇOĞALIP ÜRÜYORLAR ve belediyeler bunları da ÖLDÜRMEYE, başka yerlere atmaya devam ediyorlar.
3. Oysa 2004 yılında çıkan Hayvanları Koruma Kanunu, bu hayvanların KISIRLAŞTIRILARAK üremelerinin kontrol altına alınmasını hükme bağlamıştı. Kayseri Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri  KISIRLAŞTIRMAYI doğru ve düzenli yapmış olsalardı, üreme kontrol altına alınmış olacaktı.
4. Görev yapmayan belediyelerin suçunun bedelini KAYSERİDEKİ yüce rabbimin yaratıp biz insanların merhamet ve vicdanına teslim ettiği HAYVANLAR öldürülerek ödüyorlar.
Bu sizce ADİL Mİ?
5. Gazetelerin 3. sayfalarında 100 lerce genç yaşlı çocuk demeden 1000 lerce CİNAYET haberleri okuyoruz. Annesini, babasını, kardeşini, karısını, evladını, komşusunu, trafikte tartıştığı sürücüyü, bileziğini almak için yaşlı kadını, çantası için hamile anneyi, okul arkadaşını ÖLDÜREN CANİLER
için dahi ÖLÜM EMRİ verilmezken, şu anda hiç bir günahı olmayan 1000 lerce zavallı sahipsiz KÖPEĞİN TOPLANMASI yani KATLİAM emrinin verilmesi ADİL Mİ?

6. Ayrıca, 3 kişiyi öldürüp hapse girip, 3-5 yılda çıkıp 2 kişiyi daha öldüren CANİLERİN yaşamalarına izin var, ama suçları sadece bu dünyaya gelmek olan gariban hayvanların YAŞAMASINA izin yok. Bu sizce ADİL Mİ?

7. Bu köpekler toplanacak, KONACAK BARINAK olmadığı için  ÖLDÜRÜLECEKLER. Ama bu KATİL BELEDİYELER bu GÖREV YAPMAZ belediyeler yine eskisi gibi dağa taşa başka ilçelere atmaya devam edecekler, köpekler de çoğalmaya devam edecek. SORUN ÇÖZÜLMEYECEK.
Sizler de günaha girdiğiniz ile kalacaksınız.

7. Belediyelere YASAYI UYGULATAMAYAN ama TOPLAMA ve KATLİAM EMRİNİ veren VALİLİK ve ilgili makamlar, belediyelerin görev ihmallerinin  bedelini yine KÖPEKLERE ödetmektedir.

Yarın hakkın huzuruna çıkınca, BU KÖPEKLER hepimize hesap soracaklardır. Bu da böyle biline…

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Tarım Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli Bilgisine: İskilip Çöplüğünde Belediyenin Vurduğu Köpekler

Çorum İSKİLİP Belediye Çöplüğü vurulmuş köpek ÖLÜLERİ ile dolu. Tarım Orman Bakanı Sn. Bekir PAKDEMİRLİ, Türkiye’nin öncelikli sorunlarından biri olan “Sahipsiz Hayvanları” ve onlara yapılan vahşeti YOK saydınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın

Belediye Vahşeti

Adapazarı Belediyesi Personeline 2 Kat, Veteriner Hekime 2 Kat Ceza Yağdı.

Adapazarı Belediyesi gecici hayvan bakımevi çevresinde  bir kısmı ölmüş bir kısmı da yarı canlı olarak gömmeye götürürken yakalanan ve videosu çekilerek ıspatlanarak açığa çıkan olaydan sorumlu veteriner hekim (!)  GÖREVDEN

Belediye Vahşeti

İstanbul Pendik’te Katliamlar Artık Durmalı!

Pendik Belediye Başkanı Sn. Ahmet Cin, Pendik Belediyesi, 10 000 lerce köpeği  “Kaçtı, bir sokak öteye bıraktık” gibi rezil yalanlarla yıllardır YOK ETTİ ve sizin döneminizde de YOK edilmesine izin