Gölbaşı Barınağının Yarısından Fazlası Boşaltılmış. Hayvanlar Hasta ve Aç Olarak Barınakta Terk Edilmiş

ankara_valisi_katliami_durdurunANAKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN BU KATLİAMI DURDURMALISINIZ!
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı barınağının yarısından fazlası boşaltılmış. Mesai saati olmasına rağmen, hiç bir işçi ve veteriner hekim yok. Hayvanlar hasta ve aç olarak barınakta terk edilmiş. Sular donmuş, hayvanlar susuzluktan kan işemiş. Ekmekler, çamurların bokların üstünde yayılmış. Açlık, susuzluk hat safhada.
Ortada yapılmış bir barınak yok. Gölgelik, güneşlik, kulübe olmayan tellerle çevrili boş alana kara kışta neden tedbir almadan taşınıyorlar. Mevcut barınak ve hayvanların taşındığı boş alanın ACİL denetlenmesini ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyoruz.
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Giresun’da Köpek Katliamı

Giresun’un Piraziz ilçesinde kuduz aşıları yapılmış ve kısırlaştırılmış sokak hayvanları belediye ekiplerince uyuşturucu iğne kullanılarak bulundukları bölgeden alınıp ücra köylere götürülmüş ve bazıları da zehirlenerek öldürülmüştür.

Haberler

Adalar’da Bir Acı Ölüm Daha – ”Bu Zulmü Durdurun” – İstanbulDer Başkanı Prof.Dr. Mirat Gürol

Sayın Kadir Topbaş ve Atilla Aytaç,  İstanbul Adalar’da   faytonlara koşulan ATLAR,  yıllardır Hayvanları Koruma Kanununa tamamen aykırı olarak işkence ve vahşete tabi tutulmakta, Türkiye’de devlet kurumlarının çaresizliği ve etkisizliğinin bir göstergesi olarak zulüm

Protesto Ediyoruz!

Iğdır Karakoyunlu Belediyesi Çöp Kamyonu İle Köpekleri Yok Ederken Suçüstü Yakalandı

Iğdır Karakoyunlu Belediyesi, Çö Kamyonuna doldurduğu köpekleri yok ederken suçüstü yakalandı! Hayvanların öldürülüp, öldürülmediği; hangi karlı dağa  atıldığı bilinmiyor! Belediyeler, KANUNU UYGULAYIP KISIRLAŞTIRMA yapmak yerine, GÖREV İHMALLERİNİN bedelini bu ahlaksız