Kayseri Kocasinan Belediyesinin Büyükşehir Bakimevine Teslim Ettigi ve Yok Olan 2500 Köpek İçin Soruşturma Talebimiz (03 Ocak 2013)

Kayseri Valiligi Yuksek Makamina,

1. Kayseri Buyuksehir Belediyesi’nin dagin tepesinde ki kar ve buz altinda ki bakimevinin kosullarini, donarak olen kopkeklerin kurtarilmasini Sayın Cumhurbaskanimizin esi hanimefendiye sikayet etmistik. Buz ustunde ki hayvanlarin durumunu iceren fotograflar ektedir.
2. Bu bakimevine 2012 yili icinde toplam 825 hayvana hizmet verildigi, 500 tanesinin sahiplendirildigi ve su anda bakimevinde 325 kopek oldugu Belediye Veteriner Isleri Muduru Levent Taflioglunun asagida ki cevabi yazisinda acikca vardir.
3. Oysa Kocasinan Belediye Baskani 2012 yilinda bu bakimevine 2500 kopek teslim ettigini ifade etmektedir. (http://www.kocasinan.bel.tr/index.php/haberler)
Bu baglamda ya bu 2500 kopegi Kocasinan belediyesi oldurmustur, ya da bu 2500 kopek gercekten Kayseri buyuksehir bakimevine gelmis ve buyuksehir tarafindan öldürülmustur.
Bir mufettis gorevlendirilerek bu 2500 kopegin akibetinin arastirilmasi, her iki belediye icin sorusturma acilmasi, bu 2500 kopek eger buyuksehire kayitli teslim edilmis ve yok edilmisse kopek basina hesaplanarak buyuksehire idari para cezasi kesilmesini, eger teslim edilmemisse baskanin resmi web sitesinde bulunan yazisinin ihbar kabul edilerek Kocasinan belediyesine kopek basina para cezasi kesilmesini, sorumlu yetkililer icin ayrica gorevi kotuye kullanmaktan ve yasayi ihlal etmekten suc duyurusunda bulunulmasini talep ediyoruz.
Bu yazimiz da Sayin Cumhurbaskanimizin Esleri Hanimefendiye, Kayseri de ki tum ozel ve resmi kurumlara, ilgili bakanliklara ve basin kuruluslarina iletilecektir. Bu Kayseri de hayvanlara uygulanan vebale ve zulme seyirci kalmayacak vicdan ve merhamet sahibi insanlara ulasilacaktir.
Muracaatimiza iliskin tarafimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi belgeli cevaplarin verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.
Nesrin Citirik
TC kimlik..13230091212
Ekler… 1. Kocasinan Bel Bask Bekir Yildiz’in buyuksehir bakimevine 2500 kopek teslim ettiğine dair resmi web sitesinde ki beyanati.
2. Buyuksehir Vet Muduru Levent Talfioglu’nun bakimevinde 825 kopege hizmet verildiğini iceren cevabi aciklamasi
3. Cumhurbaskanligina olan muracaatimiz ve Buyuksehir Bakimevinde kar ve buz altinda donan hayvanlarin fotograflari

EK…1 Kocasinan Belediyesi web sitesinde baskanin beyanati

Kocasinan’dan Sokak Köpeklerine Kış Koruması

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, yoğun kış şartları bastırmadan sokak köpeklerini toplayıp Köpek Barınma Evi’ne yerleştirdiklerini söyledi.Yıl boyunca yaklaşık 2 bin 500 sokak köpeğini toplayıp Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Köpek Barınma Evi’ne teslim ettiklerini vurgulayan Başkan Bekir Yıldız,” Yoğun kış şartları başlamadan Veteriner Müdürlüğümüzün 3 farklı ekibi topladığı sokak köpeklerini Molu’da 5 yıldızlı Köpek Barınma Evi’ne teslim ederek Büyükşehir Belediyesiyle birlikte kış öncesi sıcak bir koruma sağlıyoruz” dedi. Başkan Bekir Yıldız, “Ağır kış şartlarında yiyecekler kar ve buz altında kalıyor, ya da donuyor hayvanlar aç kalıyor. Ayrıca sokakta kar altında, aç ve susuz kalmaması, donmaması için sokak köpeklerini topluyoruz. Köpek Barınma Evi’ne girerken önce kayıtları yapılıyor, kulağına kimlik küpesi takılıyor, insanlara zarar vermemesi için çeşitli aşıları yapılıyor. Varsa bir yarası-beresi ya da hastalığı tedavi ediliyor. Yiyecek sıkıntısı çekmeden, soğuktan, kardan zarar görmeden Kış boyunca burada kalıyor. Belediyeler olarak imar, fen işleri, zabıta, park hizmetleri yanında çevremizdeki başka canlıların sağlığıyla ilgilenirken onların toplum sağlığına zarar vermemesi için elimizden geldiğince özen gösteriyoruz” şeklinde bilgiler verdi.

Ek 2.. Buyuksehir belediyesi Levent Taflioglu’nun cevabi yazisi
2012/12/25 levent taflıoğlu < ltaflioglu@kayseri.bel.tr>

Sn.Nesrin Citirik,
HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi
DOHAYKO Genel Sekreteri

Köpek Barınma Evimiz 2001 yılından beri hizmet vermektedir. Bu yılın Temmuz ayı içinde de Kedi Barınma Evi’mizi faaliyete geçirdik. Bu merkezlerimizde güçten düşmüş ve sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkmaktayız.

Büyükşehir Belediyesi Kedi ve Köpek Barınma Evi’nde bulunan hayvanlara kış mevsiminde de en iyi şekilde bakılmaktadır. Kedi ve Köpek Barınma Evi’nde bulunan hayvanların kış aylarında olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için özel çaba harcanmaktadır. Her iki merkezimizdeki hayvanların aşılamaları, parazit muayeneleri düzenli olarak yapılmaktadır. Hayvanlara kış şartlarına uygun, protein, karbonhidrat ve enerji yönünden zengin yiyecekler verilmektedir.

Köpek Barınma Evimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet ÖZHASEKİ’nin talimatları doğrultusunda; gerek altyapı gerek ulaşım gerekse de gönüllü hayvanseverlerin daha kolay takip ve yardım etmeleri için şimdi kullanılan alandan daha uygun bir alana aktarılması çalışmalarına başlanılmıştır. Yeni Köpek Bakım Merkezimiz 2013 yılı içerisinde faaliyete geçirilecektir.


2012 yılı içinde Köpek Barınma Evi’nde
825 hayvana hizmet verilmiştir. Bu hayvanlardan 500 tanesi sahiplendirilmiş ve şu anda barınağımızda 325 köpek bulunmaktadır. Yine kedi barınağımızda 170 kediye bakılmış, bu hayvanlardan 70 tanesi sahiplendirilmiştir.
Göstermiş olduğunuz hassasiyet için size ve kuruluşunuza teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kayseri Barınak Gerçeği

Kayseri Hayvan Barınağı Rezaleti ( 13 Şubat 2012)

Burası kayseri barınağı. Veterineri yok. Battaniyeleri yok. Buzun üstünde kalıyorlar.Bozuk çiğ et yemekten birbirlerine saldırıyorlar. Köpeklerin hepsi uyuz.kanlı isal olan köpeklerle anne ve yavrular aynı yerde.dağın tepesinde ulaşımın nerdeyse imkansız

Kayseri Barınak Gerçeği

Kayseri Hayvan Barınağı Hakkında (02 Ocak 2012)

Nesrin Hanim Merhaba!!! Benim bir kac sorum ve bu sorulara karsilik bilgilerinize ihtiyacim var.. Kendim yurtdisinda yasiyorum fakat memleketim olan Kayseride arastirmalarim ve birkac arakadasimizin bana verdigi bilgilerden dolayi yola

Kayseri Barınak Gerçeği