Anadolu İmdat Ekibi Kayseri Belediyesi Köpek Bakımevinde (4 Ağustos 2012)

Duyarlı herkesin dikkatine;
Haytap  Anadolu imdat ekibi olarak Kayseri Belediyesi köpek barınma evine geldik. Dağın tepesine 9 km gidiliyor. Hayvanlar açlıktan  önlerine verilen kuru ekmeği bile birbirlerini parçalayarak yiyor. Sular güneş altında kalmaktan ısınmış. 30 – 40 yavru 2 metrelik alan içinde ıslak ekmekleri bile yutarak yediler. Durum çok vahim. Kayseri sokaklarında kedi, köpek yok gibi. İlçe belediyeleri sürekli köpek topluyor. Barınakta kısırlaştırma yok, senede bir kez mobil klinik gelip 500 hayvanı kısırlaştırıp gidiyormuş.( Belediye görevlilerinin ifadesi) dipfrizde göstermelik donmuş tavuklar var, mutfak yok, ocak yok. Yeterli miktarda yemek olduğu zaman da çiğ olarak veriliyormuş. Dünya çapında büyük firmalar,devlet adamları, bakanlar yetiştiren Kayseri için bu utanç manzarasına sayın Cumhurbaşkanının acilen el atmasını istiyoruz. Türkiye’deki en başarılı başkanlardan birisi olan Mehmet Özhaseki’ye bu barınak hiç yakışmadı.
Erciyes Üniversitesi deney merkezinin zaman zaman buradan deney için hayvan aldığı bilgileri bize ulaştı ama doğruluğunu resmi yazışmalarla sorguluyoruz.

Barınak acil imdat eli bekliyor. Selam ve sevgilerimle;
Nesrin Çıtırık HAYTAP/ DOHAYKO

http://www.dohayko.org/anadolu-turu/2196-kayseri-barinagi.html

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kayseri Barınak Gerçeği

Kayseri Belediyesinin Dağ Başındaki Sahipsiz Hayvan Barınağında İşçinin İğne ile Köpekleri Öldürmesine İlişkin Görüntüler (31 Temmuz 2016)

Tarih: 31 Tem 2016 Kayseri Belediyesinin dağ başındaki sahipsiz hayvan barınağında işçinin iğne ile köpekleri öldürmesine ilişkin görüntüler. Sayın Basın Mensupları, Kayseri Belediyesi’nin dağ başında bulunan Sahipsiz Hayvan Bakımevinde yıllardır

Kayseri Barınak Gerçeği

Kayseri Tomarza İlçesinin Vicdansızlığı (24 Şubat 2015)

Gönderen: Sado Utkan Tarih: 24 Şubat 2015 Saygilarimla ilcemiz belediyesi tarafindan uyutuyoruz die kandirip hayvanlarimizi katledip olduruyolar yardimci olun sahsim adima cok uzuluyorum.

Kayseri Barınak Gerçeği

Sayın Kayserili Vatandaşlarımız, Kayseri Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinden Niçin Hesap Sormuyorsunuz?

Kayseri’de KÖPEKLERİN TOPLATILMA yani KATLİAM Emrini Veren Değerli Vatandaşlar, Kayseri Büyükşehir Belediyesine ve İlçe Belediyelerine GÖREVLERİNİ YAPMADIKLARI İÇİN NİÇİN HESAP SORMUYORSUNUZ? 1. Kayseri BÜYÜKŞEHİR ve İlçe Belediyeleri  20 yıldır  KISIRLAŞTIRMA