Yozgat/Sorgun Belediyesi Barınak Vahşeti

Sorgun sokaklarından toplanan köpekler ne mi oluyor?

Asla kanunlara,insanlığa,dine uygun olmadan toplanan zavallı hayvanlar,barınak denilen ölüm kampında kaderine terkedilerek ölüyor.Üstelik ölmüş olarak görünen iki genç köpek dışındaki “TÜY BİRİKİNTİSİ”zannedebileceğiniz şeyler de ölümünün üzerinden uzun zaman geçmiş olan köpekler.Ölmelerinin üzerinden belliki aylar geçmiş,çöp konteynırı kurtlanmış,artık hayvanlar için tehdit oluşturmaktan öteye giderek,oraya ziyarete gidebilecek çocuk,genç,aile için de bir sağlık tehditi haline gelmiştir.

“Arabanın etrafında sizi görmek istemiyorum” diyerek tehdit eden sorgun belediye başkanını, barınağı ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Hayvanların akibetine engel olmaya kalkanı düşman bilmek değil; orayı düzene sokmak önemli olan.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1151286368367685&id=519177948245200

sorgun_belediye_barinak

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Çorum – Bayat Çöplüğünde Yavru Köpekler Açlıktan Birbirini Yiyor!

ÇORUM/BAYAT çöplüğündeki bu VAHŞETİN ACİL DURDURULMASI ve Belediyenin görevlerini yapması için aşağıdaki yazıyı CİMER’e göndermeliyiz. Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu ========================== TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA Devlet 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu

Protesto Ediyoruz!

Eyüp Sultan Belediyesi’nin resmi yazıyla uyarılarak, uygulamanın durdurulmasının bildirildiği ifade edilen resmi yazıları tüm kamuoyunun bilgisine sunulur.

Orman Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şube Müdürlüğünün Bimer’e ve Cimer’e yapılan müracaatlara ilişkin Kaymakamlık Makamının ve Eyüp Sultan Belediyesi’nin resmi yazıyla uyarılarak, uygulamanın durdurulmasını bildirildiği ifade edilen resmi yazıları ekte

Protesto Ediyoruz!

Artvin / Hopa Barınağı’nda Hayvanlar Açlıkla Mücadele Ediyor

Hiçbir şekilde hayvanların yaşamasına uygun olmayan, kısırlaştırma,tedavi yapılmayan barınak adı altındaki ÖLÜM KAMPINDA bu hayvanlar neyi bekliyor? Neden toplanıyor?  Belediye 5199 sayılı kanunu nasıl hiçe sayıyor? Belediyeler kanunlardan üstün mü?.