Tarım Bakanlığı KATLİAM ve SÜRGÜN YASASI Hazırlıyor!

Kanunun ANA ilkesi olan KISIRLAŞTIRMA görevini yapmayan belediyeler nedeniyle hayvan sayısının çoğalmasına ÇÖZÜM olarak, bakanlık belediyelere idari yaptırım ile kanunu güçlendirmek YERİNE, hem TÜM hayvanları ÖLÜM KAMPI BARINAKLARA yollayarak KATLİAMLARIN artmasına sebep olacak ve hem de sahipsiz hayvan sayısında PATLAMALARA neden olacak, KATLİAM-SÜRGÜN-ÖLÜM YASASI hazırlığındadır.

Bakanlık bürokratları, sahipsiz hayvanların da yaşatılması konusunda güçlü maddeler içeren hayvanları Koruma Kanununun mevcut DOĞRU maddelerini değiştirip, belediyelerin GÖREV İHMALİNİN bedeli, SÜRGÜN ve ÖLÜM maddeleri ile HAYVANLARA ödetmek istemektedir.

Oysa yapılması gereken hayvan sayısındaki artışın kısırlaştırma görevlerini yapmayan belediyeler yüzünden olduğunun ”farkına varılarak” SORUNUN ÇÖZÜMÜ için bakanlığın belediyeler üzerinde İDARİ YAPTIRIMININ sağlanıp, kısırlaştırmanın seferberlik halinde yapılabilmesi için ek maddeler ile yasanın güçlendirilmesidir.
Tarım Bakanlığına uyarımız ve çağrımızdır: Önemli ve değerli maddeler içeren 5199 SAYILI YASA ile oynamayın, yasanın kendisini KORUNMAYA MUHTAÇ hale getirmeyin, yasayı güçlendirin ve UYGULATIN, belediyeleri çalıştırın, STK ların görüşlerini alın..
STK ların görüşleri alınmadan, masa başında sokağın gerçeklerinden ve ÇÖZÜMDEN uzak, hayvanların yaşam haklarını yok sayacak hiç bir tasarıyı ONAYLAMIYORUZ.. KATLİAM ve SÜRGÜN YASASI ile tek bir hayvanı dahi ÖLÜME GÖNDERMEYECEĞİZ

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Kamu Denetçiliği Kurumu “Sokak Hayvanları Çözüm Çalıştayı” : HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık Konuşması

Hayvanlara olan BELEDİYE VAHŞETİ’nin durdurulması için tasarıda “Belediyelere idari yaptırım ve ceza olmasının” öneminin HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık tarafından anlatıldığı Kamu Denetçiliği Kurumu “Sokak Hayvanları Çözüm Çalıştayı” videosunu lütfen izleyin.

Protesto Ediyoruz!

Eyüp Sultan Belediyesi’nin resmi yazıyla uyarılarak, uygulamanın durdurulmasının bildirildiği ifade edilen resmi yazıları tüm kamuoyunun bilgisine sunulur.

Orman Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şube Müdürlüğünün Bimer’e ve Cimer’e yapılan müracaatlara ilişkin Kaymakamlık Makamının ve Eyüp Sultan Belediyesi’nin resmi yazıyla uyarılarak, uygulamanın durdurulmasını bildirildiği ifade edilen resmi yazıları ekte

Protesto Ediyoruz!

Kayseri Barınak Vahşeti (2016) / Barınakta Tüm Köpekler Öldürüldü.

DAĞ BAŞINDAKİ BELEDİYE BARINAĞINDA,  görevlilerinin hayvanların ÖLÜM EMRİNİ NASIL uyguladıklarını İTİRAF ettikleri bu ÖRNEK, 2 Milyon Hayvanın Toplanması Hedefi ile Yapılacak DEV BARINAKLARIN Sadece Öldürmeye YENİ Bir KILIF Olacağına sadece