Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin İZLE DENETLE ile Anlattığı SÜRGÜN KATLİAM Tasarısını Anlamak için Yapılan ve Sonunda GENEL MÜDÜRÜN Terk Ettiği TOPLANTININ Detayları

‼️1. Sayın bakan özellikle sahipsiz hayvanlara ve diğer hayvan haklarına yönelik konuları kendisi bilmediği gibi, daha da VAHİMİ, hayatında bir tek barınağa adım atmamış, belediye uygulamalarından habersiz Genel Müdür Yusuf Kandazoğlu ‘nu TASARI İLE görevlendirmiş.

‼️2. Sayın bakan 80 milyon insanı gerek korkma ve gerekse vicdan ve merhamet boyutunda dolaylı olarak ilgilendiren, 7 000 000 hayvan severi DOĞRUDAN ilgilendiren 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu HAFİFE aldığını yarım saat katılması gereken toplantıya sadece 5 dk katılarak gösterdi ve karşısında, kararlı ve adanmış bir kitle olduğunun farkına varmayarak “Sizleri mutlu edecek bir kanun geliyor” gibi bir kandırmaca ile yasak savdı.

‼️3. Bakana STK lar ile görüşülmeden kanunun çıkarılmaması için ve hayvanları SÜRGÜNE ESARETE yollayacak hiç bir yasa tasarısını kabul emeyeceğimizi en net şekilde ifade ettik.

‼️4. Bakan toplantıdan ayrıldıktan sonra Genel Müdür Yusuf Kandazoğlu’na , “Ana çözüm KISIRLAŞTIRMADIR, ölüm kampı barınaklara doldurmak, hem KATLİAMLARA sebep olur hem de sahipsiz hayvan sayısında PATLAMALAR getirir” dedik.

‼️5. Genel Müdürün bize olan tüm ifadelerini topluca yazıyorum: “✔️KISIRLAŞTIRMA yapmayan belediyeler üzerinde yetkimiz ve etkimiz yok, belediyeler özerk kurumlar, karışamıyoruz, ✔️internette de üretim ve satış mı vardı, ben bunu bilmiyordum, tasarıya koyalım, ✔️ticari üretim çiftliklerini de tasarıya koyalım madem bu kadar yaygın,✔️ben köpekten korkarım, çocukken ısırılmıştım, ✔️sokaklarda mı dolaşsınlar, hayvanları barınaklara koyacağız, ben hiç bir barınak ziyaret etmedim” diyen bir genel müdür ile baş başa kaldık.

‼️6. Bu arada sayın genel müdür son sözleri ile NİYETİNİ net olarak açığa çıkardı. “Biz tehlikeli ırk kavramını sadece pitbullar değil, diğer güçlü hayvanları da dahil ederek genişlettik ve onların satışını üretimini sahiplendirilmelerini yasakladık” dedi VE İPLER KOPTU.

‼️7. Ben “bu hayvanları peki ne yapacaksınız dediğimde, sayın genel müdür basitçe “BARINAKLARA YOLLAYACAĞIZ” dedi.

‼️8. Ben ve orada olan tüm arkadaşlarım tepkimizi EN YÜKSEK tonda dile getirdik ve “burada ve yurdun her yerinde bu hayvanlar için ölüm gidecek binlerce insan adına sizi uyarıyoruz, hayvanları sürgün esaret ve ölüm yollamanıza izin vermeyeceğiz” diye haykırdık.. ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️Genel müdür MASAYI TERK ETTİ.‼️

‼️ 9. Sayın bakan, bu hayvanlar için canını vermeye hazır insanların yurdun dört bir yanında mücadele içinde olduğunu bilmiyor ama ÖĞRENECEK. HERKES öğrenecek.

‼️‼️‼️‼️10. Sayın bakan, şu anda mensubu olduğu HÜKÜMETİN ana prensip ve yaklaşımının İŞLERİ UZMANLARINA vermek olduğunu, kendisinin de bu ÇERÇEVEDE göreve geldiğini UNUTMASIN. ‼️‼️‼️‼️11. Hayatında bir barınağa adım atmamış, internette üretim ve satış olduğunu bile bilmeyen, belediyelere KISIRLAŞTIRMA yaptırma gücü olmayan, ama belediye barınaklarına 10 000 binlerce hayvanı DOLDURMAYI yasaya koyan bir GENEL MÜDÜRE yasa tasarı görevini veren sayın BAKAN’I UYARIYORUZ. ‼️‼️‼️Yıllar önce ulaştığımızda bizi anlayan ve KATLİAM kanununu geri çektiren sayın Cumhurbaşkanı’mıza tekrar ULAŞACAĞIZ.

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Yasa Tasarısı

TASARI ile MEVCUT DEĞİŞEN MADDELER KARŞILAŞTIRMALI

http://www.haykonfed.org/2017/02/28/5199-sayili-hayvanlari-koruma-kanunu-karsilastirmali-metni/ KANUN TASARISI METNİ KIRMIZI olanlar, 5199 Hayvanları Koruma Kanunu DEĞİŞECEK olan Maddeler SİYAH ALTI ÇİZİLİ olanlar, (Hem kanun hem de tasarıda Parantez içinde BÜYÜK HARF olanlar dikkat çekilecek hususlar, sakıncalar) MEVCUT

Yasa Tasarısı

TBMM Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yel Açıkladı!

Yeni kanun tasarısına yönelik tamamlanan RAPORDA, başta kısırlaştırma görevlerini yerine getirmeyen ve hayvan hakkı ihlali yapan BELEDİYE Başkanlarının ve tüm ilgili personelin 4483 sayılı ‘’Kamu Görevlilerinin Yargılanması hk.‘’ kanun kapsamında

Yasa Tasarısı

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısı ve Karşılaştırmalı Mevcut Kanun Metni

Sevgili Arkadaşlar, Kanun tasarısının karşılaştırmalı metnidir. Şu anda bakanlığın çıkarmak istediği KATLİAM maddeleri içeren KANUN TASARISINI madde madde yazdık. Değiştirilen eski kanun maddelerini de kolay karşılaştırılsın diye üste kırmızı  olarak