AnadoluFed Üye Derneklerinden AFHAYDER’in Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi ile Hayvan Sevgisi Eğitimi

2012 yılında kurulan Afyon Hayvanları Koruma Derneği (AFHAYDER), 2013-2015 yılları arasında İngiltere, Polonya, Bulgaristan, Romanya ve Türkiye olmak üzere beş ülkenin katılımıyla AB projesini gerçekleştirdi. “Bir AB Projesinin Sosyal Girişimcilik Üzerine Etkileri” başlıklı çalışma, International Symposium on New Trends in Social Andıç’ Liberal Sciences 28 Nisan-1 Mayıs’da Milano İtalya’da bildiri özeti olarak sunuldu ve özet kitapçığında yer aldı. “Sosyal ve Liberal Bilimlerde Yeni Yönelimler” 1.Cilt de bölüm olarak yayınlandı. Çalışmada, AFHAYDER’in 5 farklı ülke katılımı ile yürütmüş olduğu bir AB projesinin sosyal girişimcilik üzerine etkileri tartışılmıştır.
Sinanpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Yusuf Akay’ın başlattığı “Mini mini bir kuş donmuştu pencereme konmuştu” isimli yavru projeye de dahil olan AFHAYDER, kurumlar arası işbirliği kapsamında ilk okul öğrencilerinin kuşları besleme alışkanlıkları sayesinde hayvanlara olumlu yaklaşım geliştirmelerini hedeflemiştir.
Yavru proje kapsamında besleme yapan öğrencilerin fotoğrafları ile düzenlenen etkinliğe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım ve Orman Şube Müdürlüğü ve gönüllüler de katılarak faaliyet gösteren tüm öğrencilere ödül verilmiştir.
Yerel ve ulusal basının bilgilendirildiği projeye “Feridun Kunak Show Programı”ndan destek gelmiştir.
Projeye ait kitapçıkları da bulunan AFHAYDER’ in “Termal Tesisler Doğa ve Hayvan Dostu Olmalı Mı” ve “Kâr Amacı Gütmeyen Örgütlerde Sosyal Girişimcilik Örneği” çalışmalarına Ayrıntı Dergisi’de yer vermiştir.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

TAVPORT

TAVPORT.COM Yardıma Muhtaç Hayvanlara Sahip Çıkıyor!

“TAVPORT.COM olarak yardıma muhtaç hayvanların yaşam haklarının savunulmasının ve yaşadıkları bölgedeki şartların iyileştirilmesine bizlerde katkıda bulunmak istiyoruz. Bu doğrultuda, Temmuz ayı itibariyle MARMARAFED ile birlikte yardıma muhtaç sokak hayvanlarına yönelik

Kampanyalar

KOYVER GİTSİN” Filmi ile Bircan Film’den Hayvan Dostlarımız için DUYARLI KAMPANYA!… #1BİLET1MAMA

”KOYVER GİTSİN” Filmi ile Bircan Film’den Hayvan Dostlarımız için DUYARLI KAMPANYA!… #1BİLET1MAMA Filmin yapımcısı Bircan Film-Serkan Bircan’ın öncülüğünde başlatılan ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu –  HayKonfed işbirliğiyle hayata geçirilen #1BİLET1MAMA

Projelere İlişkin Haberler

Havva Özisbakan Sağlık ve Teknik Anadolu Lisesi, Karşıyaka Belediyesi ve EgeFed Ortak Projesi ile Kulübeler Sahiplerini Buldu.

Havva Özisbakan Sağlık ve Teknik Anadolu Lisesi, Karşıyaka Belediyesi ve Ege Hayvan Hakları Federasyonu ortak projesi ile kulübeler sahiplerini buldu. Öğrencilerin kendi elleriyle yaptıkları rengarek  kedi ,köpek ve kuş yuvaları