Tarım ve Orman Bakanlığına, Hayvanlara Vahşetin Durması İçin Cezalar 2 Yıldan Başlamalı

pakdemirli

Her yerden BELEDİYE VAHŞETİ ve ZULMÜ haberleri yağmur gibi yağıyor. Belediye barınakları ölüm kampı, toplama en vahşi şekilde yapılıyor. Belediye başkanları HAYVANLAR yok ettirirken, gönüllülere her türlü psikolojik baskı ve şiddet uygulanıyor.

Eğer yasa tasarısına “BELEDİYELERİN de CEZA kapsamına” alınması ve “bakanlığın belediyeler üzerinde İDARİ YAPTIRIMI” konmazsa, BELEDİYE VAHŞETİ durmayacak. TARIM ve ORMAN Bakanı Sn Bekir Pakdemirli’ye KANUNA İLİŞKİN talebimizi içeren bu YAZIYI siz de yollayın. 

Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.

Not: Bakanın ve bakanlık yöneticilerinin MAİL adresleri ve SOSYAL MEDYA HESAPLARI ADRESLERİ yazının en altındadır. Özellikle başta twitter olmak üzere sosyal meydada bu yazıyı ve görseli yoğun olarak dağıtın arkadaşlar.

========================================================Sayın Tarım ve Orman Bakanı
Dr. Bekir Pakdemirli,

Sayın Bakanım, Türkiye’de “1400 e yakın il ilçe ve belde belediyesini, yüzbinlerce hayvanı ve milyonlarca hayvan severi” ilgilendiren Hayvanları Koruma Kanunu değişikliğine yönelik çalışmalar için acilen “STK lar, akademisyenler ve meslek odaları” ile toplantı yapmanızı talep ediyoruz.
Bir taraftan belediyeler diğer taraftan da vatandaşlar tarafından zulüm ve vahşet gören hayvanların durumunun, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından “yasa değişimi” olarak gündeme alınması talimatı verilmişti.
Bu bağlamda:
1. Yurdumuzda 1400 e yakın il ilçe ve beldede, belediyeler KISIRLAŞTIRMA yapmayıp, hayvanlar çoğalıp vatandaş şikayet ettikçe, kedi ve köpekleri, vurup, zehirleyip, canlı canlı gömüp, çöplüklere, dağlara ıssızlara atmaktadır. Veya adına belediye bakımevi denilen toplama merkezlerinde açlık ve susuzlukla gelen zor ölümlere mahkum etmektedirler. 2004 yılında AK PARTİ tarafından, dünyaya örnek olarak çıkartılan ve ANA HÜKMÜ KISIRLAŞTIRMA olan Hayvanları Koruma Kanunu’nu uygulamayan belediyeler üzerinde bakanlığın İDARİ YAPTIRIMI yok.
2. Hayvanları vuran, zehirleyen, öldüren, canlı canlı gömen belediye görevlileri CEZA kapsamında değil.
3. Hayvanlar, Sapanca’da olduğu gibi, vatandaş tarafından gözleri oyularak, bacakları kesilerek, kafası taşla ezilerek, tecavüzlere uğrayıp işkence ile öldürülmekteler. Bu caniler de ceza kapsamına girmiyor.

4. Belediyelerin görev ihmali, hayvanları mağdur etmenin yanında toplumsal açıdan da büyük sorunlar oluşturmakta. Hayvanların işkence altında olmalarının yanında, belediyeler kısırlaştırma yapmadıkları için sayı olarak artan köpek ve kedilerden şikayet eden vatandaşlar ile hayvanlar arasında, geçmişte hayvanlar için vakıflar kuran, hayvana merhamette dünyaya nam salmış olan CEDDİMİZİN HATIRASINA adeta ihanet olan “ADALETSİZ bir savaş” süregeliyor.

5. Halkın genel olarak şikayet konularını belirlemek için yapılan anketlerde, yurt çapında vatandaş ŞİKAYETLERİNİN ilk sıralarında, sokaklardaki “sahipsiz kedi ve köpekler” yer almaktadır. Hayvan hakları, ÇOK CİDDİYETLE ELE ALINMASI gereken kitlesel boyutta bir mesele olmasına rağmen, bakanlıkta genel müdürlüğe bağlı 41 şube müdürlüğünden sadece 1 ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yönetilmekte. Oysa hayvan hakları, en az DAİRE BAŞKANLIĞI düzeyinde yönetilmelidir.

Diğer hayvan türlerini de kapsayan ve yurt çapında 200 e yakın “gönüllü, STK, kuruluş ve gurup” tarafından basın bildirisi ile deklare edilmiş olan SORUN ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ bilgilerinize sunulmuştur. (Geçmiş dönem meclisinde görüşülen hükümet tasarısına yönelik ÖNEMLİ itirazlarımız da bu yazıda mevcuttur)

Hem yasal, hem vicdani ve hem de toplumsal bağlamda BÜYÜK ÖNEM taşıyan HAYVAN HAKLARININ, şahsınız ve bakanlığınız nezdinde aynı önemde ele alınmasını, en kısa zamanda STK lar, Meslek Odaları ve Akademisyenlerin de katılımı ile yapılacak ÇALIŞTAY da görüşülmesini talep ediyoruz.
Müracaatımıza 4982 sayılı yasa gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu 
Başkanı
05334458803

YASAYA İLİŞKİN DETAYLI SORUN TESPİT VE GÖRÜŞLERİMİZ İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ:

http://www.haykonfed.org/2018/07/31/onemli-kanun-tasarisi-itiraz-ve-oneriler-katliama-zemin-hazirlayan-degismesi-gereken-maddeler-basin-kamuoyu-ve-kurumlar-bilgisine-2/

Yazının yollanacağı MAİL ADRESLERİ
gida.bakanozelburo@tarim.gov.tr ,
akifozkaldi@ormansu.gov.tr
ykandazoglu@ormansu.gov.tr
etemboz@ormansu.gov.tr
hyildirim@ormansu.gov.tr
osmand@ormansu.gov.tr
dkmp@ormansu.gov.tr
=============================

SOSYAL MEDYA HESAPLARI
İnstagram
https://www.instagram.com/bekirpakdemirli/

Twitter
Dr. Bekir Pakdemirli
https://twitter.com/bekirpakdemirli

Facebook
https://www.facebook.com/drbekirpakdemirli
=======================

DKMP Genel Müdür Yusuf Kandazoğlu
https://www.facebook.com/yusuf.kandazoglu

@yusufkandazoglu

 =========================================

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Erzurum’da su içmeye için dere kenarına inmiş dişi bir yaban keçisini canice vurarak öldürdükleri ifade edilen şahıslar hakkında suç duyurusu için DİLEKÇEYE KATILIN.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı,Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü yetkilisinden alınan son bilgilerle bu hayvanın ceylan değil, dişi bir yaban keçisi olduğu bildirilmiştir.

Şikayet ve Talep

17.KISIRLAŞTIRMA görevini yapmayan Eyüp Sultan Belediyesinin Yasadışı Toplaması Hakkında Şikayet

Basın Kuruluşlarının Bilgisine, Eyüp Sultan Belediyesi, çoğu kısırlaştırılmış 100 e yakın köpeği oklu iğnelerle vurarak, İBB KISIRKAYA’ ya getirme bahanesi ile -birazını getirirken, birazını da oradan alırken YOK ETMEK üzere

Şikayet ve Talep

Samsun/Bafra İlçesinde VAHŞET…

Kaldırımda uyuyan köpeğe aracıyla çarparak metrelerce SÜRÜKLEDİ… Aracın altında kalan ZAVALLI hayvanın çığlıklarını umursamadan yoluna devam etti… Sürüklediği yaralı canı tedaviye de götürmeden uzaklaştı… CANİ şahsın bulunarak gerekli cezayı alması