DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ DUYURU !

DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ DUYURU !

31895034_2108276765853313_2578577199196012544_n
Adalet Bakanlığının hazırladığı, GERÇEKTE HAYVANLARA ŞİDDET ve İŞKENCEYE HAPİS CEZASI GETİRMEYEN, katliam yapan belediyeleri CEZA DIŞI bırakan yasa tasarısının, SEÇİM ÖNCESİ kanun hükmünde kararname ile yasa haline getirileceği duyumları alınmaktadır.
İSTEĞİMİZ ALT SINIRI 2 YIL HAPİSTEN BAŞLAYAN ERTELENEMEZ-PARA CEZASINA ÇEVRİLEMEZ VE BELEDİYELERE İKİ KATI CEZA GETİREN BİR YASADIR.
HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI BU YASA ÇIKARMA GİRİŞİMİNİ ALDATMACA SAYACAK KESİNLİKLE KABUL ETMEYECEKLERDİR.

Adalet bakanlığı yasa tasarısında ertelenebilir, para cezasına çevrilebilir, sabıka kaydına işlenmeyen 4 aydan 2 yıla kadar ceza önerilmektedir ve katliamcı belediyelere de herhangi bir ceza uygulaması yoktur.

Hayvan severler, KANUN ÇIKSIN dedikçe, bu hayvanlar için FELAKET olacak tasarının kanunlaşmasına sebep olacaklarını bilsinler. Çıkacak olan kanun, mutlaka STK ların ve meslek odalarının katılımı ile TEKRAR GÖRÜŞÜLMELİ ve ondan sonra çıkartılmalıdır.

Gerek Adalet Bakanlığının hazırladığı CEZALARA yönelik tasarı ve gerekse Orman Su İşleri Bakanlığının hazırladığı TASARI, KATLİAMLARIN artarak devam etmesine sebep olacak ÇOK SAKINCALI maddeler içermektedir.
Ekli linkte tasarılara ilişkin SAKINCALAR ve ÖNERİLER sunulmuştur.
HayKonfed Yönetim Kurulu

http://www.haykonfed.org/…/kamuoyuna-ve-hayvanseverlere-on…/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Hayat Can Dostlarla Güzel

Bayraklı Belediyesi Veteriner işleri halkı bilgilendirici afişleri ilçenin belli bölgelerine astı. Amacımız vatandaşın daha duyarlı ve hayvanların haklarını bilmeleri. Veteriner işleri müdürü Armağan Kirdeci ve ekibine tabii en başta hiçbir

Haberler

Ankara Büyükşehir Belediyesince Dünya Hayvanları Koruma Haftası Vesilesi ile Devlet Kurumlarının Geniş Katılımı ile Toplantı Düzenlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesince Dünya Hayvanları Koruma haftası vesilesi ile devlet kurumlarının geniş katılımı ile TOPLANTI düzenlendi. Bu toplantıyı organize eden Sağlık Dairesi Başkanı Sn. Şafak Uğur hanım tarafından sürdürülen, belediye

Haberler

İDOHA’dan İnegöl Bakımevinde Hayvanlara Silah Doğrultan Şahıs ve Belediye Hakkında Suç Duyurusu!

İDOHA´DAN SUÇ DUYURUSU İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) Başkanı Nilay Parlar Ateş, İnegöl Belediyesi Hayvan Barınağı´nda hayvanlara silah patlatan personel ve kurum hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.