DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ DUYURU !

DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ DUYURU !

31895034_2108276765853313_2578577199196012544_n
Adalet Bakanlığının hazırladığı, GERÇEKTE HAYVANLARA ŞİDDET ve İŞKENCEYE HAPİS CEZASI GETİRMEYEN, katliam yapan belediyeleri CEZA DIŞI bırakan yasa tasarısının, SEÇİM ÖNCESİ kanun hükmünde kararname ile yasa haline getirileceği duyumları alınmaktadır.
İSTEĞİMİZ ALT SINIRI 2 YIL HAPİSTEN BAŞLAYAN ERTELENEMEZ-PARA CEZASINA ÇEVRİLEMEZ VE BELEDİYELERE İKİ KATI CEZA GETİREN BİR YASADIR.
HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI BU YASA ÇIKARMA GİRİŞİMİNİ ALDATMACA SAYACAK KESİNLİKLE KABUL ETMEYECEKLERDİR.

Adalet bakanlığı yasa tasarısında ertelenebilir, para cezasına çevrilebilir, sabıka kaydına işlenmeyen 4 aydan 2 yıla kadar ceza önerilmektedir ve katliamcı belediyelere de herhangi bir ceza uygulaması yoktur.

Hayvan severler, KANUN ÇIKSIN dedikçe, bu hayvanlar için FELAKET olacak tasarının kanunlaşmasına sebep olacaklarını bilsinler. Çıkacak olan kanun, mutlaka STK ların ve meslek odalarının katılımı ile TEKRAR GÖRÜŞÜLMELİ ve ondan sonra çıkartılmalıdır.

Gerek Adalet Bakanlığının hazırladığı CEZALARA yönelik tasarı ve gerekse Orman Su İşleri Bakanlığının hazırladığı TASARI, KATLİAMLARIN artarak devam etmesine sebep olacak ÇOK SAKINCALI maddeler içermektedir.
Ekli linkte tasarılara ilişkin SAKINCALAR ve ÖNERİLER sunulmuştur.
HayKonfed Yönetim Kurulu

http://www.haykonfed.org/…/kamuoyuna-ve-hayvanseverlere-on…/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

İzmir’de Fayton Dönemi Kapandı.

‘’Hayvan haklarını gözetmek, temel önceliklerimizden biri olacak’’ sözünü tutan, daima ‘’Haksız Güçlünün’’ değil, ‘’Haklı Zayıfın’’ yanında olmaya devam edeceğine inandığımız can dostu başkan Tunç Soyer ’e Minnet ve Şükranlarımızla.. Fayton

Protesto Ediyoruz!

Adalar’da Bir Acı Ölüm Daha – ”Bu Zulmü Durdurun” – İstanbulDer Başkanı Prof.Dr. Mirat Gürol

Sayın Kadir Topbaş ve Atilla Aytaç,  İstanbul Adalar’da   faytonlara koşulan ATLAR,  yıllardır Hayvanları Koruma Kanununa tamamen aykırı olarak işkence ve vahşete tabi tutulmakta, Türkiye’de devlet kurumlarının çaresizliği ve etkisizliğinin bir göstergesi olarak zulüm

Oy Yok!

HayKonfed Kurucu Federasyonlarından MarmaraFED 2.Genel Kurulu Delegelerin ve Üye-Kardeş Dernek Yöneticilerinin Katılımıyla Çorlu Ticaret Ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Toplandı.

Yeni yönetim Organları seçildi. Öğleden sonra konuklara açık bölümde ” Doğa ve Hayvan Haklarını Korumayan Siyasilere Oy Yok” ana gündemiyle konuşmalar yapıldı. İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Adayı Prof.Dr. Tamer Dodurka,