Tek Suçlu Yavruya İşkence Eden Değil!!!

Tek Suçlu Yavruya İşkence Eden Değil!!!

Sapanca’daki yavru köpek için TEK SUÇLU sadece ona işkence eden CANİ değil. Caninin SUÇ ORTAKLARI VAR. Tüm SİYASİ PARTİLER ve tüm milletvekilleri, vahşet ve işkenceyi en yaygın olarak yapan belediyeler ve sadece seyreden Orman Su İşleri Bakanlığı, HEPİNİZ SUÇLUSUNUZ.
1. “Hayvan için insana hapis cezası verilemez” diye, işkence vahşet ve tecavüzler için cezaları düşük tutan TBMM Çevre Komisyonlarının geçmiş tüm başkanları ve tüm üye milletvekilleri SUÇ ORTAĞIDIR.
2. Yasaya rağmen KISIRLAŞTIRMA yapmayan, çoğalan hayvanlar için vatandaş şikayet edince KATİL toplama ekipleri ile ÖLDÜRTEN, ya da anne yavru demeden toplayıp çöplüklere, ormanlara ıssızlara atıp bu vahşetlere ortam hazırlayan BELEDİYELER SUÇ ORTAĞIDIR.
3. Kanunu sokağın gerçeklerinden uzak masa başında hazırlayan, STK ve meslek odalarının görüşlerini dikkate almayan Orman Su İşleri Bakanlığı SUÇ ORTAĞIDIR.

Sayın Cumhurbaşkanı Adaylarına, SİYASİ PARTİLERİN LİDERLERİNE ve ADAYLARINA sesleniyoruz. Eğer samimi olarak 4 bacağı ve kuyruğu kesilerek işkence edilen yavru köpek için üzüntünüz samimi ise, AŞAĞIDAKİ TALEPLERİMİZİ yerine getirmelisiniz:
1. Halen Mecliste bekleyen bakanlığın kanun tasarısı, hayvanlar için FELAKETLERE sebep olacak SAKINCALI maddeler içermektedir. Bu Hayvanları Koruma Kanun tasarısı, STK’ların, Meslek Odalarının ve Akademisyenlerin görüşleri mutlaka dikkate alınarak YENİDEN hazırlanmalıdır.
2. Yasanın ana ilkesi, hayvana şiddete 2 yıldan başlamak üzere HAPİS cezası olmalıdır.
3. Ayrıca, hayvanlara asıl vahşeti ve işkenceyi yapan BELEDİYELER de CEZA KAPSAMINA alınmalı, Orman Su İşleri Bakanlığının belediyeler üzerinde İDARİ YAPTIRIMI olmalıdır.

Bu talepler yakın zamanda 2 BÜYÜK ULUSAL BASIN AÇIKLAMASI EYLEMİNE katılan 200 den fazla STK, Oluşum, Gurup, Platform, Yerel Hayvan Koruma Görevlisi ve gönüllülerin ORTAK TALEPLERİDİR.

Saygılarımızla…
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

TBMM de bekleyen Orman Su İşleri Bakanlığının hazırladığı ve hayvanların felaketine sebep olacak maddeler içeren YASA TASARISINA İLİŞKİN ÇEKİNCE ve ÖNERİLER İÇİN TIKLAYINIZ:
http://www.haykonfed.org/2018/04/11/kamuoyuna-ve-hayvanseverlere-onemli-duyuru/

35647570_2104799949534328_113508417900904448_n

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Belediyelerin Günlük Ortalama Kısırlaştırma Sayısı Sadece 1. Çözüm İçin Valiliklere Ekli Yazıyı Yollayınız.

İl Hayvanları Koruma Kurulu, Vali Başkanlığındatoplanarak “İLÇELERE KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ, “İLLERE ORTA ÖLÇEKLİ HAYVAN HASTANESİ ve DÜŞKÜN HAYVANLAR EVİ”, “BÜYÜKŞEHİRLERE TAM TEŞEKKÜLLÜ HAYVAN HASTANELERİ ve DÜŞKÜN HAYVANLAR EVİ” kurulması

Şikayet ve Talep

12. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Hakkında Soruşturma Talebi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, yıllarca aynı yerde yaşamış hayvanları toplatıp, yüzlerce hayvanın kulübelere kısa zincirlerle bağlı olduğu 1000 lerce hayvanın tıkıştırıldığı felaket bakımevine doldurarak SUÇ İŞLEMEKTEDİR. Bu hayvanların daha

Şikayet ve Talep

Kedi Katili Hakkında Suç Duyurusu Dilekçesi

Şahsın kontrol ve denetim altına alınması için suç duyurusuna katılınız… Sakarya’daki vahşette Sakarya Orman ve su İşleri Müdürlüğü ile Saha Koordinatörümüz Derya Yücesan’ın yaptığı çalışma çerçevesinde şahsın kişisel sosyal medya