Tek Suçlu Yavruya İşkence Eden Değil!!!

Tek Suçlu Yavruya İşkence Eden Değil!!!

Sapanca’daki yavru köpek için TEK SUÇLU sadece ona işkence eden CANİ değil. Caninin SUÇ ORTAKLARI VAR. Tüm SİYASİ PARTİLER ve tüm milletvekilleri, vahşet ve işkenceyi en yaygın olarak yapan belediyeler ve sadece seyreden Orman Su İşleri Bakanlığı, HEPİNİZ SUÇLUSUNUZ.
1. “Hayvan için insana hapis cezası verilemez” diye, işkence vahşet ve tecavüzler için cezaları düşük tutan TBMM Çevre Komisyonlarının geçmiş tüm başkanları ve tüm üye milletvekilleri SUÇ ORTAĞIDIR.
2. Yasaya rağmen KISIRLAŞTIRMA yapmayan, çoğalan hayvanlar için vatandaş şikayet edince KATİL toplama ekipleri ile ÖLDÜRTEN, ya da anne yavru demeden toplayıp çöplüklere, ormanlara ıssızlara atıp bu vahşetlere ortam hazırlayan BELEDİYELER SUÇ ORTAĞIDIR.
3. Kanunu sokağın gerçeklerinden uzak masa başında hazırlayan, STK ve meslek odalarının görüşlerini dikkate almayan Orman Su İşleri Bakanlığı SUÇ ORTAĞIDIR.

Sayın Cumhurbaşkanı Adaylarına, SİYASİ PARTİLERİN LİDERLERİNE ve ADAYLARINA sesleniyoruz. Eğer samimi olarak 4 bacağı ve kuyruğu kesilerek işkence edilen yavru köpek için üzüntünüz samimi ise, AŞAĞIDAKİ TALEPLERİMİZİ yerine getirmelisiniz:
1. Halen Mecliste bekleyen bakanlığın kanun tasarısı, hayvanlar için FELAKETLERE sebep olacak SAKINCALI maddeler içermektedir. Bu Hayvanları Koruma Kanun tasarısı, STK’ların, Meslek Odalarının ve Akademisyenlerin görüşleri mutlaka dikkate alınarak YENİDEN hazırlanmalıdır.
2. Yasanın ana ilkesi, hayvana şiddete 2 yıldan başlamak üzere HAPİS cezası olmalıdır.
3. Ayrıca, hayvanlara asıl vahşeti ve işkenceyi yapan BELEDİYELER de CEZA KAPSAMINA alınmalı, Orman Su İşleri Bakanlığının belediyeler üzerinde İDARİ YAPTIRIMI olmalıdır.

Bu talepler yakın zamanda 2 BÜYÜK ULUSAL BASIN AÇIKLAMASI EYLEMİNE katılan 200 den fazla STK, Oluşum, Gurup, Platform, Yerel Hayvan Koruma Görevlisi ve gönüllülerin ORTAK TALEPLERİDİR.

Saygılarımızla…
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı

TBMM de bekleyen Orman Su İşleri Bakanlığının hazırladığı ve hayvanların felaketine sebep olacak maddeler içeren YASA TASARISINA İLİŞKİN ÇEKİNCE ve ÖNERİLER İÇİN TIKLAYINIZ:
http://www.haykonfed.org/2018/04/11/kamuoyuna-ve-hayvanseverlere-onemli-duyuru/

35647570_2104799949534328_113508417900904448_n

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

TOKAT/NİKSAR BELEDİYESİ UYUŞTURUCU İĞNE İLE KÖPEKLERİ YOK ETMEYE DEVAM EDİYOR!!!.

  Narkotik uyuşturucu ilacı köpeklere oklu iğne ile attıran belediye veteriner hekimi TCK ya göre suç işliyor. Bu hekim hakkında soruşturma açtırınız. Başkan bu KATLİAMI daha ne kadar görmezlikten geleceksiniz..

Şikayet ve Talep

Silivri Belediyesi ‘nin Eski Barınak Görevlisi AÇIKLADI! HayKonfed, Silivri Belediyesi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıligina Suç Duyurusunda Bulundu.

”Silivri Bakımevinde, 10.binlerce kedi ve köpek, kalplerine iğne ile ilaç verilerek ÖLDÜRÜLÜP ÖLÜM ÇUKURLARINA GÖMÜLDÜ ”’ Belediye yetkililerince de ifade edilen ”Trakya’nın köpek atma alanı olan”’ , İBB nin de

Şikayet ve Talep

Kırıkkale Balışeyh Belediyesi hakkında BİMER’e şikayette bulununuz.

Kırıkkale Valisi Sn. Mehmet İlker Haktankaçmaz ile görüşmelerimiz de konuya olan hassasiyetlerini ifade ederek bütün kurumlara sorunun incelenmesi ve gereğinin yapılması ve çalışmaların yasa uygun hale getirilmesi talimatını verdi. Sn