STK’LARIN SEÇİM ÖNCESİ BAŞLAYAN DOĞAYI VE HAYVANLARI KORUMAYAN SİYASİLERE OY YOK KAMPANYASI SÜRERKEN HALA BİR RANDEVU BİLE VERMEYEN, SÖZ VERİYORUM BAŞLIKLI BİLDİRİMİZİ İMZALAMAYAN ADAYLARIN BULUNDUĞUNU GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK;

STK’LARIN SEÇİM ÖNCESİ BAŞLAYAN DOĞAYI VE HAYVANLARI KORUMAYAN SİYASİLERE OY YOK KAMPANYASI SÜRERKEN HALA BİR RANDEVU BİLE VERMEYEN, SÖZ VERİYORUM BAŞLIKLI BİLDİRİMİZİ İMZALAMAYAN ADAYLARIN BULUNDUĞUNU GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK;

Siyasilerin kesilerek katledilen Sakarya Yavrusu için verdikleri tepki ve seçim sonrası için sözleri “seçim üstü milyonların tepkisine neden olan olaydan seçim için partimize bir fayda çıkar belki” tepkisi midir? Tepkileri ne ölçüde samimiyet içeriyor elbette seçim sonrası göreceğiz.

Yıllardır tüm farklılıklarımızı bir yana bırakarak, siyasetler üstü bir insanlık düşüncesi ile belki küçücük bir desteği olur diye ayrımsız; yasa yapmak ve uygulamakla görevli herkese gittik. Aşındırmadık kapı, çıkılmayan meydan, yazılmayan yazı, söylenmeyen söz bırakmadık. Kendimiz için değil; köle gibi alınıp satılan, esir tutulan, işkence gören, her türlü zalimce yöntemle öldürülen yaşamın ayrılmaz parçası CANLAR İÇİN destek istedik.
Karşılığında eldeki bir iki koruyucu yasa maddesini de geri almak isteyen bir akıl tutulması ile karşılaştık. Bir de var olanı yitirmeme mücadelesi verdik.

Bu seçim öncesi de seçim beyannamelerinde hayvan hakları konusunda ciddi maddeler beklerken, kimisi tek satır bile yer vermedi, kimi mücadelemizle alay eder gibi “av turizmini”, kimi ölüm kampı barınak sayısını çoğaltacağını seçim beyannamesine yazdı!

Şimdi vahşice bir öldürme eylemi milyonların tepkisine neden olunca yaptıkları açıklamalar ne derece inandırıcıdır tartışılır.

Geçen ay internetten tüm dünyaya yayılan Konya Ereğli’deki “köpeğe tecavüz” videosunu çeken-yayan dünya karşında tüm ülkeyi utandıran olayın failini “hala uygun bir ceza maddesi bulup” içeri tıkmayanların açıklamaları ne derece inandırıcıdır tartışılır.

Açık açık seçim üstü bile katliamlarına devam eden belediyelere dur demeyen siyasi partilerin temsilcilerinin Sakarya Yavrusu üzerine açıklamaları ne derece inandırıcıdır tartışılır.

Adalarda fayton işkencesinde ölen atların yerine at gönderilmesine göz yumanların , hayvan hakları savunucularını darp eden daha faytoncu çetesi ile başa çıkamayanların açıklamaları ne derece inandırıcıdır tartışılır.

Şikayet ve ricalarımızı dikkate bile almayan kamu kurumu yöneticilerinin açıklamaları ne derece inandırıcıdır tartışılır.

TARTIŞMAYACAĞIMIZ BİR TEK ŞEY SEÇİMLER SONRASI OLUŞACAK YENİ YÖNETİMİN MÜZAKERE MASASINA BIRAKACAĞIMIZ KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ OLAN 29 MADDELİK “HAYVAN HAKLARI MANİFESTOSU”DUR.
Müzakere Masasında Hayvan Hakları Kanunu’nu düzenleyecek bu kırmızı çizgimizden bir adım bile geri atmayacağız. Arkamızda köle, esir, korumaya alınmamış, işkence ve ölüme aday bir tek hayvan bırakmayacağız.

AHDİMİZ OLSUN Kİ;
YERYÜZÜNDE YAŞAMIN DEVAMI İÇİN
KAZANACAĞIZ !

Timur Ugan
HayKonfed YK Genel Sekreteri
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı

35224874_2101637119850611_1443570870764175360_n

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

NİLÜFER BELEDİYESİ KÜPELİ KÖPEK TOPLUYOR.

SON BİLGİ: VİDEOYU izleyin. Sanki AVA ÇIKMIŞLAR. Bu köpekler gönüllüsü olan sosyal köpekler. Bunları OKLU İĞNE İLE VURMAK insanlığa da yasaya da aykırıdır. !!!!!!!!! BİR SÜRÜ ADAM SANKİ TERÖRİST veya

Oy Yok!

Haykonfed OY YOK Kampanyası Bilgilendirme – 2018

DEĞERLİ HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI, “Doğayı ve Hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan Siyasilere OY YOK” etkinlikleri, ulusal çapta katılım ile başlatılmıştır. Basın Açıklaması, milletvekili adaylarından istenecek SÖZ VERİYORUM yazısı ve Etkinliği Destekleyen