Bilecik’te ”Oy Yok” Kampanyası

Bilecik’te ”Oy Yok” Kampanyası

Doğayı ve hayvanları korumayan siyasilere oy vermeyecekler Bilecik’te HayKonfed ve Doğa-Hayvan Hakları Savunucusu STK lar, ”Doğayı ve Hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan Siyasilere Oy Yok” Kampanyası başlattı. Hayvan Hakları Konfederasyonu tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenelenen basın açıklamasına Bilecik’teki Doğa ve Hayvanseverler de katıldı.

Bilecik Şehitler Parkında toplanan doğa ve hayvanseverler grubu adına konuşan Bilecik Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sühendan Senger, 24 Haziran genel seçimleri öncesinde hiç bir ayrım yapmadan tüm siyasi partileri kapsayacak olan, ” Doğayı ve hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan Siyasilere Oy Yok” kampanyasını başlattıklarını belirterek, Türkiye çapında siyasi partilerin adaylarını ziyaret ederek, hayvanların yaşam haklarını ve doğayı koşulsuz koruyacak uygulamaları da içeren bir yasa tasarısının hazırlanması için destek olacaklarına söz vermelerini talep edeceklerini söyledi.

Senger, yıllardır TBMM’de doğanın ve hayvan haklarının korunması için girişimde bulunmayan, masa başında hazırlanan sürgün-ölüm yasa tasarıları ile katliamların daha da önünü açacak teşebbüslere karşı durmayan, belediyelerin katliam ve sürgünlerine seyirci kalan siyasi partilerin tümüne ayrım yapmaksızın seslendiklerini kaydederek, ” 7 milyonu aşkın can yoldaşının, doğa ve hayvan hakları savunucusunun yıllardır, ” Hayvanları Koruma Kanunu’nun TCK kapsamına, resmi-sivil ayırmadan herkesi kapsayacak şekilde geçirilip, hayvana esarete, şiddete,sürgüne, öldürülmeye son verilsin,ağır cezalar getirilsin” çağrılarına sessiz kalan, sürgün-ölüm yasa tasarıları ile sürekli olarak hayvan hakları savunucularını tehdite maruz bırakan siyasi partilere ve adaylara oy yok” dedi.
Senger, oylarının doğa ve hayvan haklarını savunacağına söz veren, bunun için çalışmalarına seçim kampanyası süresince ve sonrasında devam edecek adaylara ve partilere olacağını söyledi.

Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları basın açıklamasının ardından önümüzdeki günlerde bütün milletvekili adaylarıyla parti ayrımı olmadan görüşerek, “Hayvanların Yaşam Haklarını Koruyacaklarına dair söz vermeleri” hususunda imza talep edecekler.

Basın açıklamasının ardından Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtım Merasiminde Bilecik Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sühendan Senger’e Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş tarafından, istediği bir yere yerleştirmesi için kedi evi hediye edildi.

34365955_2084508888230101_2688981098771251200_n

34319161_2084509304896726_8349779154886983680_n

34366623_2084509114896745_7367960467223871488_n

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Ulusal Eylem Bilgileri

Çankırı: Hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan ADAYLARA OY YOK

Çankırı Anadolufed Temsilcisi Murat Uzun’un yaptığı “Hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan ADAYLARA OY YOK” basın açıklaması yerel basında yer aldı. Ayrıca, milletvekili adayları ile de SÖZ VERİYORUM yazısının imzalanması için temaslar

Ulusal Eylem Bilgileri

ISPARTA ” OY YOK ” Kampanyası

ISPARTA’lılar da ” OY YOK ” Kampanyası kapsamında yapılan ulusal basın açıklamasıyla ”Hayvan hakkını korumayana OY YOK ” dediler.

Ulusal Eylem Bilgileri

Türkiye’de Hayvan Hakları ve Doğa Savunucuların eş zamanlı düzenlediği ” Siyasilere Oy Yok” basın açıklaması Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde Trabzon Hayvanları Koruma Derneği(TRAHAYKO) tarafından gerçekleşti.

TRABZON Basın açıklamasına Trabzon Yetişme Çağındaki Çocukları Koruma Derneği Başkanı Nuray Usta, Trabzon Türk Kadınlar Birliği Başkanı Canan Nehbit, Karadeniz İlleri Kadın Platformu Derneği Trabzon Başkanı Aygün Karaduman ve pek