ÇORUM/ALACA’da belediye veterineri hekimi köpekleri YOK etmeye götürürken gönüllü tarafından SUÇ üstü YAKALANDI.

ÇORUM/ALACA’da belediye veterineri hekimi köpekleri YOK etmeye götürürken gönüllü tarafından SUÇ üstü YAKALANDI.

Emniyet ve Orman Su bilgilendirildi. Belediye çalışanları gönüllüyü DARP etti. Gönüllü şikayetçi oldu. Hep birlikte takipçisiyiz.
BELEDİYELER CEZA KAPSAMINA ALINMADIĞI SÜRECE KATLİAMLAR ÖNLENEMEZ.

Sizde vicdan ve merhamet duygusunu kaybetmiş bakım evi sorumlu Veteriner Hekimi hakkındaki suç duyurusu yazısını BİMER üzerinden ÇORUM VALİLİĞİNE yollayınız.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu

BİMERE YAZILACAK ŞİKÂYET YAZISI:

Tarafımıza gelen bilgilerden; (24.03.2018 saat 18.00 sularınsa barınağa gittiğimizde beyaz bir pikap içerisine hayvanların yüklendiğini ve oradaki elemanın barınağı su tutarak yıkadığını gördüm. Z.K. ve M.B. isimli belediye görevlilerinin bu köpekleri boş bir araziye atma talimatını Veteriner Hekim S.Y. den aldıklarını öğrendim. Bunun üzerine köpeklerin ölüme terk edilmesine müsaade etmeyeceğimi söylediğimde Z.K. ve M.B. isimli belediye görevlileri benim üzerime gelerek beni darp etmişlerdir. Karakola ihbarda bulunarak şikâyetçi oldum.
25.03.2018 saat 14.15 sularında barınağa gittiğimizde kapıların hepsinin kilitli olduğunu gördüm. Kimse giremiyordu. Yârim saat sonra Veteriner Hekim S.Y. geldi ve bana sabah 11.00 da geldiğinde kopeklerin kapılarının acık olduğunu söyledi. Bir buçuk saat orda olduğumuzda birçok küçük çocuğun köpek almak için geldiğini gördüm. Kapalı olan kapılar açıldı ve elini kolunu sallayan herkes girebiliyordu. Atılmak üzere pikaba bindirilen köpeklerde yoktu. M.A.) bilinmektedir.
Bu Bağlamda;
1.Ömür boyu yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren, kutsal Veteriner Hekimlik mesleğinin etik değerlerini zedeleyerek, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunun başta ‘’Amaç’’ maddesine ve MADDE-9 ‘’Veteriner Hekim Görev ve Sorumlulukları’’ hükümlerine aykırı olarak bakım evinde bulunan köpekleri bir araca doldurarak bilinmezliğe atma ve ölüme terk etme emrini vermesinden dolayı ve Belediyenin vermiş olduğu görev ve sorumlulukla, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerinin tamamına aykırı olarak Alaca Belediyesini temsilen YASAYI İHLAL eden koşul ve uygulamaların oluşmasında GÖREVİNİ KÖTÜYE kullanan Veteriner Hekim S.Y. hakkında soruşturma açılarak idari işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
2. Veteriner Hekim S.Y. nin bakım evi sorumlu Veteriner Hekimliği görevinden azlini, yerine merhametli bir Veteriner Hekim alınarak görevlendirilmesini talep ediyoruz.
Müracaatımıza ve taleplerimize ilişkin ve yapılan işlemler hakkında 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

HATAY BARINAĞI ÖLÜM YUVASI

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait sözde bakımevinden gelen görüntüler yürekleri sızlattı. Hayvanların su kapları yosun tutmuş ve önlerinde yiyebilecekleri hiç birşey yok. Kaburgaları sayılan ve uyuz olmuş hayvanlar yetkililerin ve bakımevi

Protesto Ediyoruz!

Tarım Orman, Katliamcı Belediyeyi Çevre Dostu Olarak Ödüllendirdi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, BARINAKTA BOĞARAK ÖLDÜREN, CANLI CANLI GÖMEN KATLİAMCI Belediyeye CEZA ve YAPTIRIM uygulamak yerine ”Çevre Dostu” ÖDÜLÜ ile ÖDÜLLENDİRDİ! Bu nasıl bir çelişkidir ? Bakanlık, sokaklardaki 1000

Protesto Ediyoruz!

Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan Sizi Göreve Davet Ediyoruz!

Mersin Bel. Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Bel. Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Bakımevinde hayvanlar aç susuz, pislik içinde. SİZİ GÖREVE DAVET ediyoruz.‼️ Hayvanlar açlıktan birbirini parçalıyor ve TEDAVİ yok.