ÇORUM/ALACA’da belediye veterineri hekimi köpekleri YOK etmeye götürürken gönüllü tarafından SUÇ üstü YAKALANDI.

ÇORUM/ALACA’da belediye veterineri hekimi köpekleri YOK etmeye götürürken gönüllü tarafından SUÇ üstü YAKALANDI.

Emniyet ve Orman Su bilgilendirildi. Belediye çalışanları gönüllüyü DARP etti. Gönüllü şikayetçi oldu. Hep birlikte takipçisiyiz.
BELEDİYELER CEZA KAPSAMINA ALINMADIĞI SÜRECE KATLİAMLAR ÖNLENEMEZ.

Sizde vicdan ve merhamet duygusunu kaybetmiş bakım evi sorumlu Veteriner Hekimi hakkındaki suç duyurusu yazısını BİMER üzerinden ÇORUM VALİLİĞİNE yollayınız.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu

BİMERE YAZILACAK ŞİKÂYET YAZISI:

Tarafımıza gelen bilgilerden; (24.03.2018 saat 18.00 sularınsa barınağa gittiğimizde beyaz bir pikap içerisine hayvanların yüklendiğini ve oradaki elemanın barınağı su tutarak yıkadığını gördüm. Z.K. ve M.B. isimli belediye görevlilerinin bu köpekleri boş bir araziye atma talimatını Veteriner Hekim S.Y. den aldıklarını öğrendim. Bunun üzerine köpeklerin ölüme terk edilmesine müsaade etmeyeceğimi söylediğimde Z.K. ve M.B. isimli belediye görevlileri benim üzerime gelerek beni darp etmişlerdir. Karakola ihbarda bulunarak şikâyetçi oldum.
25.03.2018 saat 14.15 sularında barınağa gittiğimizde kapıların hepsinin kilitli olduğunu gördüm. Kimse giremiyordu. Yârim saat sonra Veteriner Hekim S.Y. geldi ve bana sabah 11.00 da geldiğinde kopeklerin kapılarının acık olduğunu söyledi. Bir buçuk saat orda olduğumuzda birçok küçük çocuğun köpek almak için geldiğini gördüm. Kapalı olan kapılar açıldı ve elini kolunu sallayan herkes girebiliyordu. Atılmak üzere pikaba bindirilen köpeklerde yoktu. M.A.) bilinmektedir.
Bu Bağlamda;
1.Ömür boyu yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren, kutsal Veteriner Hekimlik mesleğinin etik değerlerini zedeleyerek, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunun başta ‘’Amaç’’ maddesine ve MADDE-9 ‘’Veteriner Hekim Görev ve Sorumlulukları’’ hükümlerine aykırı olarak bakım evinde bulunan köpekleri bir araca doldurarak bilinmezliğe atma ve ölüme terk etme emrini vermesinden dolayı ve Belediyenin vermiş olduğu görev ve sorumlulukla, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerinin tamamına aykırı olarak Alaca Belediyesini temsilen YASAYI İHLAL eden koşul ve uygulamaların oluşmasında GÖREVİNİ KÖTÜYE kullanan Veteriner Hekim S.Y. hakkında soruşturma açılarak idari işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
2. Veteriner Hekim S.Y. nin bakım evi sorumlu Veteriner Hekimliği görevinden azlini, yerine merhametli bir Veteriner Hekim alınarak görevlendirilmesini talep ediyoruz.
Müracaatımıza ve taleplerimize ilişkin ve yapılan işlemler hakkında 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Trabzon Of Sokaklarında Katiller 3 Günde Tüm Köpekleri Yok Ettiler

Yıllardır sokaklarda halk tarafından bakılan, çoğu küpeli olan sağlıklı, genç, yavru, yaşlı, kör, engelli tüm köpekler, 7 Ekimden bu yana biranda YOK EDİLDİ!. Bu hayvanların kimler tarafından yok edildikleri konusunda

Protesto Ediyoruz!

KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

Yıllarca terketme bölgesi olarak kullanılan yaklaşık 700 köpeğin yaşadığı eski çöplük canları bölge kapatıldığından beri gönüllülerin temin ettiği yiyeceklerle yaşatılmaya çalışılıyordu. Belediye ile görüşmelere göre bölgede ayrılmış bir alanda besleme

Protesto Ediyoruz!

Çankaya Belediye Vahşeti.. Eziyet, İşkence, Darp, İnsanlık Dışı…!!!

Bir OY için Bir CAN KATLEDİLİYOR. Ankara Çankaya Belediyesi Çiğdem mahallesinde şikayet üzerine küpeli köpekleri topluyor. Hayvanları yakalarken kullanılan UYUŞTURUCU OKLU İĞNE veteriner tarafından uygulanması gerekirken, bakıcılar tarafından hayvanlara atılıyor.