ÇORUM/ALACA’da belediye veterineri hekimi köpekleri YOK etmeye götürürken gönüllü tarafından SUÇ üstü YAKALANDI.

ÇORUM/ALACA’da belediye veterineri hekimi köpekleri YOK etmeye götürürken gönüllü tarafından SUÇ üstü YAKALANDI.

Emniyet ve Orman Su bilgilendirildi. Belediye çalışanları gönüllüyü DARP etti. Gönüllü şikayetçi oldu. Hep birlikte takipçisiyiz.
BELEDİYELER CEZA KAPSAMINA ALINMADIĞI SÜRECE KATLİAMLAR ÖNLENEMEZ.

Sizde vicdan ve merhamet duygusunu kaybetmiş bakım evi sorumlu Veteriner Hekimi hakkındaki suç duyurusu yazısını BİMER üzerinden ÇORUM VALİLİĞİNE yollayınız.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu

BİMERE YAZILACAK ŞİKÂYET YAZISI:

Tarafımıza gelen bilgilerden; (24.03.2018 saat 18.00 sularınsa barınağa gittiğimizde beyaz bir pikap içerisine hayvanların yüklendiğini ve oradaki elemanın barınağı su tutarak yıkadığını gördüm. Z.K. ve M.B. isimli belediye görevlilerinin bu köpekleri boş bir araziye atma talimatını Veteriner Hekim S.Y. den aldıklarını öğrendim. Bunun üzerine köpeklerin ölüme terk edilmesine müsaade etmeyeceğimi söylediğimde Z.K. ve M.B. isimli belediye görevlileri benim üzerime gelerek beni darp etmişlerdir. Karakola ihbarda bulunarak şikâyetçi oldum.
25.03.2018 saat 14.15 sularında barınağa gittiğimizde kapıların hepsinin kilitli olduğunu gördüm. Kimse giremiyordu. Yârim saat sonra Veteriner Hekim S.Y. geldi ve bana sabah 11.00 da geldiğinde kopeklerin kapılarının acık olduğunu söyledi. Bir buçuk saat orda olduğumuzda birçok küçük çocuğun köpek almak için geldiğini gördüm. Kapalı olan kapılar açıldı ve elini kolunu sallayan herkes girebiliyordu. Atılmak üzere pikaba bindirilen köpeklerde yoktu. M.A.) bilinmektedir.
Bu Bağlamda;
1.Ömür boyu yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren, kutsal Veteriner Hekimlik mesleğinin etik değerlerini zedeleyerek, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunun başta ‘’Amaç’’ maddesine ve MADDE-9 ‘’Veteriner Hekim Görev ve Sorumlulukları’’ hükümlerine aykırı olarak bakım evinde bulunan köpekleri bir araca doldurarak bilinmezliğe atma ve ölüme terk etme emrini vermesinden dolayı ve Belediyenin vermiş olduğu görev ve sorumlulukla, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerinin tamamına aykırı olarak Alaca Belediyesini temsilen YASAYI İHLAL eden koşul ve uygulamaların oluşmasında GÖREVİNİ KÖTÜYE kullanan Veteriner Hekim S.Y. hakkında soruşturma açılarak idari işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
2. Veteriner Hekim S.Y. nin bakım evi sorumlu Veteriner Hekimliği görevinden azlini, yerine merhametli bir Veteriner Hekim alınarak görevlendirilmesini talep ediyoruz.
Müracaatımıza ve taleplerimize ilişkin ve yapılan işlemler hakkında 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Doğa Ölürse Tüm Canlılar Ölür, Termik Santral İstemiyoruz (Trakya)

Trakya’da kurulmak istenen TERMİK SANTRAL projelerinin ölümcül sonuçlarını Zonguldak ilçesinden gelen Recep ADIGÜZEL sözlerine; Siz siz olun toprağınıza havanıza sahip çıkın, Çatalağız’ın yaptığı hatayı yapmayın.Çatalağız topraklarını terk etmek zorunda kaldı

Protesto Ediyoruz!

Çorum – Bayat Barınak Rezaleti

Veteriner hekimi, resmi işçisi olmayan Çorum “Bayat” barınağında bugün olanlar; * “Bu dişi burada tek kalsın. Çiftleşmesin” dediğimiz köpek dışarıda. * Barınağın hemen 2 metre yanında biriktilerilen çöplerin içerisinde ölü

Protesto Ediyoruz!

AĞRI TUTAK BELEDİYENİN YAPTIĞI KÖPEK KATLİAMI

    ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI AĞRI İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE, Şikayet eden:  Dr. MÜNİRE ERGÜNEŞ Barbaros mahallesi Ihlamur Bulvarı  11-B  Uphill Court B Ada Sitesi B6 Blok- D. 93  ATAŞEHİR