Elazığ Ağın İlçesi Saraycık Köyü Canları Kaymakam Emri İle Meçhule Gönderilecekmiş.

Elazığ Ağın İlçesi Saraycık Köyü Canları Kaymakam Emri İle Meçhule Gönderilecekmiş.

28058957_1960464533967871_4997686418299332904_n

 

TC. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı’na
Dağıtım: Bimer, Orman Su 15.Bölge, Orman Su Elazığ,DMPKGenel Müdürlük, Elazığ Valiliği
Konu: Ağın Kaymakamı Emri İle Meçhule Gönderilecek Saraycık Köyü Köpekleri

Elazığ, Ağın İlçesi, Saraycık Köyündeki Elazığ Belediyesi, Gönüllüler işbirliği ile kısırlaştırılmış, aşılanmış, bakımları yapılan 70 e yakın sahipsiz küpeli köpeğin yasa bilmeyen köylülerin şikayeti sonucunda Ağın Kaymakamı Hayrettin Baskın’ın emri ile toplanacağı özel bir araçla bilinmeyen bir mevkide ölüme terkedileceği bilgisi alınmıştır.

5199 Sayılı kanun hükümlerini hiçe sayarak yapılacak bu girişimin acilen durdurulması ve sayın kaymakam başta olmak üzere bu kararın tüm sorumlularının ve köylülerin kanunla ilgili bilgilendirilmeleri acilen gerekmektedir.

Kanunda yazılı özel haller dışında kısırlaştırılmış, aşılanmış, küpeli hayvanların yaşam alanlarından uzaklaştırılması girişimi yasa ve insanlık gereği suçtur.

Kamuoyunda infial yaratacak bu eylemin derhal engellenmesi, yasadışı girişimde bulunanlar hakkında soruşturma için gerekenlerin yapılmasını bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.

Saygılarımızla

İsim-Soyad
TC Kimlik No

Gönderilecek e postalar
<hayvanhaklari@ormansu.gov.tr>, <ntas@ormansu.gov.tr>, <veysel.eroglu@tbmm.gov.tr>, BIMER BASBAKANLIK <bimer@basbakanlik.gov.tr>, <elazig@ormansu.gov.tr>, <bolge15@ormansu.gov.tr>

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

CORONA Belediye Barınak, Sokak Beslemeleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun genelgesini HİÇE SAYAN ”Tokat BAŞÇİFTLİK Belediye Başkanı Murat Tunçel’e” Kim DUR Diyecek?

“BEN HAYVAN BAKAMAM BÜTÇEM DE YOK, YERİM DE YOK.” diyerek 5199 sayılı kanunu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun genelgesini HİÇE SAYAN Tokat BAŞÇİFTLİK Belediye Başkanı Murat Tunçel’e kim DUR diyecek?

Şikayet ve Talep

5. Kayseri VALİLİĞİNE: Barınakta işçinin iğne ile ÖLDÜRDÜĞÜ köpekler için soruşturma hk .

Kayseri Belediye Bakımevinde işçinin iğne ile ÖLDÜRDÜĞÜ köpekler için tepki gösteren topluma “DARBE GİRİŞİMİ sonrası oluşan birlik bütünlüğü bozuyorsunuz” diye tehdit ve baskı yapan Kayseri BELEDİYESİNİ KINIYOR ve valilikten soruşturma

Şikayet ve Talep

Başkentte sokak hayvanları ATEŞLİ SİLAHLARLA VURULARAK ÖLDÜRÜLÜYOR.!!! 

Ankara Valiliğinin ve yetkili diğer kurumların bir an önce bu VAHŞETİ durdurması ve tedbir alması için aşağıdaki dilekçeyi mail adreslerine göndermelisiniz… Haydar ÖZKAN Anadolu hayvan Hakları Federasyonu Temsilcisi “HayKonFed” Temsilcisi