SEHAYDER Sessiz Kalmıyor: Vahşete Bir Suç Duyurusu Daha

SEHAYDER Sessiz Kalmıyor: Vahşete Bir Suç Duyurusu Daha

seferihisar-1-696x435

 

Seferihisar’da bir köpeğin vahşice asılarak öldürülmesi ve bu vahşetin bir çocuğa izlettirilmesi olayının ardından köpeğin asılması ile ilgili suç duyurusunda bulunan Sehayder, şimdi de çocuğa karşı işlenen suçtan ötürü şikayette bulundu.

İzmir’de yaşanan bu vahşi olay, şiddetin günden güne daha da arttığı gerçeğini yüzümüze vurmuş ve kamuoyunda infial uyandırmıştır.

Köpeğin öldürülmesi ve bu olayın bir çocuğa izlettirilmesi olayı, cep telefonuna çekilmiş görüntülerinin sosyal medyaya yansıması ile ortaya çıkmıştı. Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER), bu görüntülerle birlikte ilgili kanun maddeleri doğrultusunda her iki olay için Seferihisar Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

https://gazetedokuzeylul.com/sehayderden-vahsete-bir-suc-duyurusu-daha/

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

TBMM’de Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Kuruldu.

20 ŞUBAT 2019 Tarihinde TBMM’de Hayvanlara yönelik kötü muameleyi araştıracak ve çözüm odaklı çalışacak HAYVAN HAKLARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULDU. Doğudan batıya yurdun her bir köşesinden yıllarca mücadele veren bütün HAYVANSEVENLERİN

Haberler

Trakyalılar Hayvan Hakları İçin Buluşuyor!

Sayın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Bölge Belediye Başkanlarımızın, Bilim İnsanlarının, Resmi Kurum Temsilcilerinin, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Silivri STK Yöneticileri Ve Hayvan Hakları Savunucularının Katılımıyla; Hayvan Hakları ve

Haberler

Sosyal Sorumluluk Zirvesi

18 Ekim saat 13.00 de Denizli Pamukkale Üniversitesinde Sosyal Sorumluluk Zirvesi Konferansına konuşmacı olarak Haykonfed-EgeFed Konfederasyonu olarak katılacağız. Doğa- İnsan ve Hayvan konulu konferans’da hayranlarımız ile ilgili geniş bilgi verilecektir.