KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

27750153_1943270215687303_6653814939620694979_n
Yıllarca terketme bölgesi olarak kullanılan yaklaşık 700 köpeğin yaşadığı eski çöplük canları bölge kapatıldığından beri gönüllülerin temin ettiği yiyeceklerle yaşatılmaya çalışılıyordu. Belediye ile görüşmelere göre bölgede ayrılmış bir alanda besleme su odakları kurulacak ve hayvanlar rehabilite edilecekti. Bugün Orman Su İşleri Müdürlüğü, Belediye, Edhayko yetkililerince yapılan sayımda yalnızca 140 köpek tespit edildi.
Son 15 gün içinde hayvanların sayılarının giderek azalmaya başlaması üzerine. Hayvan hakları savunucuları Valilik, Belediye, Emniyet Güçlerine, Orman ve Su İşleri Bölge ve Şube Müdürlüklerine durumu anlatan başvurularda bulundu. Toplanıp başka yerlere atılmaları ihtimaline karşılık kamera incelenmesi istendi. Öldürülüp gömülmüş olabilecekleri ihtimaline karşılık Cumhuriyet Savcılığından kazı izni bekleniyor. Belediyenin bu bölgede hem güvenlikçileri hem kameraları var. Nedense kameralar hala incelenmedi bir açıklama yapılmadı. Hayvan hakları savunucuları bu kayıpların araştırmasını sürdürüyor, olayın peşini bırakmayacaklar. Bölgeden birinci derecede sorumlu olan Edirne Belediyesinin ve sayın Belediye Başkanının derhal bir açıklama yapmasını istiyoruz. Olay ile ilgili suç duyuruları yapıldı. Tüm hayvan hakları savunucularının katılımı için dilekçeleri yayınlayacağız.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

”KARAMAN ÇÖPLÜĞÜ VAHŞETİ”

  KARAMAN’da belediye ekiplerinin yıllardır köpeklere işkence ederek, zehirli ilaçlarla öldürüp, canlı canlı gömdükleri ihbarlarına ilişkin oradaki hayvanların uğradığı bu VAHŞET ve ZULUMÜN tüm gerçeklerinin yer aldığı, ”KARAMAN ÇÖPLÜĞÜ VAHŞETİ”

Protesto Ediyoruz!

KONYA BARINAĞI REZALETİ…

Konya’da köpeklerin pislik içerisinde tutulduğu ve açlıkla, susuzlukla ve çeşitli hastalıklarla boğuştuğu barınaktaki bu video içimizi yaktı. Soğuktan titreyen onlarca yavruya rağmen kısırlaştırmanın yapılmadığı bu barınakta köpekler şiddete de maruz

Protesto Ediyoruz!

İBB Başkanı Sn Mevlut Uysal, Eyüp Belediyesi’nin TUZAĞINA DÜŞMEYİN. Köpeklerin yok edilmesine araç olup GÜNAHA GİRMEYİN.

İBB Başkanı Sn Mevlut Uysal, Eyüp Belediyesi’nin TUZAĞINA DÜŞMEYİN. Köpeklerin yok edilmesine araç olup GÜNAHA GİRMEYİN. Eyüp, vurarak yakaladığı 100 e yakın çoğu kısırlaştırılmış köpeği İBB KISIRKAYA’ya getirme bahanesi ile