KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

27750153_1943270215687303_6653814939620694979_n
Yıllarca terketme bölgesi olarak kullanılan yaklaşık 700 köpeğin yaşadığı eski çöplük canları bölge kapatıldığından beri gönüllülerin temin ettiği yiyeceklerle yaşatılmaya çalışılıyordu. Belediye ile görüşmelere göre bölgede ayrılmış bir alanda besleme su odakları kurulacak ve hayvanlar rehabilite edilecekti. Bugün Orman Su İşleri Müdürlüğü, Belediye, Edhayko yetkililerince yapılan sayımda yalnızca 140 köpek tespit edildi.
Son 15 gün içinde hayvanların sayılarının giderek azalmaya başlaması üzerine. Hayvan hakları savunucuları Valilik, Belediye, Emniyet Güçlerine, Orman ve Su İşleri Bölge ve Şube Müdürlüklerine durumu anlatan başvurularda bulundu. Toplanıp başka yerlere atılmaları ihtimaline karşılık kamera incelenmesi istendi. Öldürülüp gömülmüş olabilecekleri ihtimaline karşılık Cumhuriyet Savcılığından kazı izni bekleniyor. Belediyenin bu bölgede hem güvenlikçileri hem kameraları var. Nedense kameralar hala incelenmedi bir açıklama yapılmadı. Hayvan hakları savunucuları bu kayıpların araştırmasını sürdürüyor, olayın peşini bırakmayacaklar. Bölgeden birinci derecede sorumlu olan Edirne Belediyesinin ve sayın Belediye Başkanının derhal bir açıklama yapmasını istiyoruz. Olay ile ilgili suç duyuruları yapıldı. Tüm hayvan hakları savunucularının katılımı için dilekçeleri yayınlayacağız.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Giresun’da Köpek Katliamı

Giresun’un Piraziz ilçesinde kuduz aşıları yapılmış ve kısırlaştırılmış sokak hayvanları belediye ekiplerince uyuşturucu iğne kullanılarak bulundukları bölgeden alınıp ücra köylere götürülmüş ve bazıları da zehirlenerek öldürülmüştür.

Protesto Ediyoruz!

İŞTE ‘MOBİL KATLİAM ÜNİTELERİNİN YASADIŞI UYGULAMALARI VE YOK ETME YÖNTEMLERİNDEN BAZILARI…

Timur Ugan HayKonfed YK Genel Sekreteri Yıllardır yurdun her yerinden “belediyemiz mobil kısırlaştırma şirketi çağırdı” ve sonrasında tüm köpeklerimiz kayboldu ihbarları almaktayız. Bu ihbarlar sonucunda “kısırlaştırıldı” diye duyurulan ve karşılığında

Protesto Ediyoruz!

KATLİAMA SUÇ ÜSTÜ…

34 DNG 46 Plakalı aracın sahibi MOBİL KISIRLAŞTIRMA FİRMASI ve ÇALDIRAN belediyesi katilleri ÖLDÜRDÜKLERİ KÖPEKLERİ ÇÖPLÜĞE atıyorlar. İçlerinde canlı olanlar da var… Mobil Kısırlaştırmaya destek veren ORMAN SU İŞLERİ BAKANLIĞI