ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

Bilindiği gibi; birçok köpeğin alındıktan sonra kaybolması ile ilgili yazı yayınladığımız Elazığ Bakımevi ile ilgili gelişmeler şöyle.
1- Haber sonrası HayKonfed YK genel sekreteri Timur Ugan’ı arayan sorumlu veteriner hekim Fikret bey iddiaların asılsız olduğunu yerinde ziyaret edilip görülebileceğini belirtmiştir. Bu bağlamda genel sekreterimiz ay sonunda Elazığa gidecek, gerekli görüşmeleri yapacak var olan sorunların çözümü için önerilerde bulunacaktır.
2-Temsilcimiz Zeynep Çal’ın bakımevi ziyaretleri sürecektir.
3-Sorun yok denmesine rağmen kısırlaştırma için alınan ve köylerine geri bırakılmayan köpekler hala kayıptır.
4-Sorun yok denmesine rağmen videodaki ayağı kırık bir can temsilcimizce tedaviye aldırılmasına rağmen kaybolmuştur!
Ne bakımevi danışmanı Doç. Mustafa Köm, ne veteriner işleri müdürü, ne veteriner hekimler köpeğin akibeti konusunda bilgi verememektedirler.
5-Diyarbakır temsilcimiz İhsan Acar’ın bildirdiği Maden ilçesindeki yaralı köpeğin tedavi altına alındığı bildirilmiş, durumu tarafımızca takip edilmektedir.
6-Hiç bir yasal görevini yerine getirmeyen, denetleme yapmayan, temsilcimizin uyarılarını dikkate almayan Orman Ve Su İşleri Müdürü Hüseyin Çelik’i göreve davet ediyoruz.
7- Aldığımız bilgiler temelinde “bakımevinin” her ihtiyacını duyarlılıkla temin eden Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz bu gelişmelerden haberdar mıdır.
8-HayKonfed temsilcilerinin Elazığ Bakımevi konusundaki çalışmaları sürecektir.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Umut Veren Gelişmeler

Sarıyer Belediyesi Hayvan Bakımevi’nin Yenilenmiş Haliyle Açılışı Yapıldı !

  Bunca yıllık mücadele meyvelerini verdi ! Şebnem Aslan – HayKonfed YK. Bşk. Yrd. 2016 Ekim de, Veteriner İşleri Müdürü Hülya Cebeci nin göreve getirilmesi, Sarıyer’de sokak hayvanı rehabilitasyonu açısından

Haberler

HayKonfed Kurucu Üyesi -AnadoluFed Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar Yılın Doktoru Seçildi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT DER) tarafından organize edilen ve 112 çalışanları arasında değişik kategorilerde en başarılı personellerin seçildiği yarışmada Yılın Doktoru kategorisinde diğer adayları açık fark ile

Haberler

HAYVANLARA İŞKENCE YAPARAK SAYFASINDA YAYINLAYAN SUDE A. İSİMLİ ZANLI. YAKALANDI

  HAYVANLARA İŞKENCE YAPARAK SAYFASINDA YAYINLAYAN SUDE A. İSİMLİ ZANLI YAKALANDI Sakarya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürlüğü Ekibi zanlının Sakarya Karaman mahallesinde oturduğunu tesbit etti. Adreste yapılan aramada zanlının