ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

Bilindiği gibi; birçok köpeğin alındıktan sonra kaybolması ile ilgili yazı yayınladığımız Elazığ Bakımevi ile ilgili gelişmeler şöyle.
1- Haber sonrası HayKonfed YK genel sekreteri Timur Ugan’ı arayan sorumlu veteriner hekim Fikret bey iddiaların asılsız olduğunu yerinde ziyaret edilip görülebileceğini belirtmiştir. Bu bağlamda genel sekreterimiz ay sonunda Elazığa gidecek, gerekli görüşmeleri yapacak var olan sorunların çözümü için önerilerde bulunacaktır.
2-Temsilcimiz Zeynep Çal’ın bakımevi ziyaretleri sürecektir.
3-Sorun yok denmesine rağmen kısırlaştırma için alınan ve köylerine geri bırakılmayan köpekler hala kayıptır.
4-Sorun yok denmesine rağmen videodaki ayağı kırık bir can temsilcimizce tedaviye aldırılmasına rağmen kaybolmuştur!
Ne bakımevi danışmanı Doç. Mustafa Köm, ne veteriner işleri müdürü, ne veteriner hekimler köpeğin akibeti konusunda bilgi verememektedirler.
5-Diyarbakır temsilcimiz İhsan Acar’ın bildirdiği Maden ilçesindeki yaralı köpeğin tedavi altına alındığı bildirilmiş, durumu tarafımızca takip edilmektedir.
6-Hiç bir yasal görevini yerine getirmeyen, denetleme yapmayan, temsilcimizin uyarılarını dikkate almayan Orman Ve Su İşleri Müdürü Hüseyin Çelik’i göreve davet ediyoruz.
7- Aldığımız bilgiler temelinde “bakımevinin” her ihtiyacını duyarlılıkla temin eden Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz bu gelişmelerden haberdar mıdır.
8-HayKonfed temsilcilerinin Elazığ Bakımevi konusundaki çalışmaları sürecektir.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Eyüp Belediyesi Veterinerliği İçin Mahkeme Kararı ile Soruşturma Açılıyor.

ÖNEMLİ ÖNEMLİ: Bölge İdare MAHKEMESİ Eyüp Belediyesi Veteriner Müdürlüğü görevlileri hakkında SORUŞTURMA AÇILMASINA KARAR VERDİ. Eyüpsultan Belediyesi hakkındaki şikayetlere ilişkin, “KAYMAKAMIN SORUŞTURMA İZNİ VERMEME KARARI” İstanbul Bölge İdari Mahkemesi tarafından

Haberler

Konya’nın Kulu ilçesinde, traktörün arkasına iple bağlanarak kilometrelerce sürüklenen O KÖPEĞİN YENİ GÖRÜNTÜLERİ!..

Konya’nın Kulu ilçesinde, traktörün arkasına iple bağlanarak kilometrelerce sürüklenen O KÖPEĞİN YENİ GÖRÜNTÜLERİ!.. == Böylesine bir VAHŞET yaşayan bu köpeğin, İstanbul’da tedavisinin sağlanarak, yeni bir yuva bulması için Hayvanların Yaşam

Haberler

HayKonfed, KİHAYKO ”Osmaniye Bakımevinde Belediye Başkanı İle Görüştü”

OSMANİYE (İHA) – Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) ve Hayvan Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Osmaniye’de bakımevi ve çöplük alanlarında yaşayan sokak hayvanları için incelemeler yaptı. Sabah saatlerinde Adana’dan hareket