ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

Bilindiği gibi; birçok köpeğin alındıktan sonra kaybolması ile ilgili yazı yayınladığımız Elazığ Bakımevi ile ilgili gelişmeler şöyle.
1- Haber sonrası HayKonfed YK genel sekreteri Timur Ugan’ı arayan sorumlu veteriner hekim Fikret bey iddiaların asılsız olduğunu yerinde ziyaret edilip görülebileceğini belirtmiştir. Bu bağlamda genel sekreterimiz ay sonunda Elazığa gidecek, gerekli görüşmeleri yapacak var olan sorunların çözümü için önerilerde bulunacaktır.
2-Temsilcimiz Zeynep Çal’ın bakımevi ziyaretleri sürecektir.
3-Sorun yok denmesine rağmen kısırlaştırma için alınan ve köylerine geri bırakılmayan köpekler hala kayıptır.
4-Sorun yok denmesine rağmen videodaki ayağı kırık bir can temsilcimizce tedaviye aldırılmasına rağmen kaybolmuştur!
Ne bakımevi danışmanı Doç. Mustafa Köm, ne veteriner işleri müdürü, ne veteriner hekimler köpeğin akibeti konusunda bilgi verememektedirler.
5-Diyarbakır temsilcimiz İhsan Acar’ın bildirdiği Maden ilçesindeki yaralı köpeğin tedavi altına alındığı bildirilmiş, durumu tarafımızca takip edilmektedir.
6-Hiç bir yasal görevini yerine getirmeyen, denetleme yapmayan, temsilcimizin uyarılarını dikkate almayan Orman Ve Su İşleri Müdürü Hüseyin Çelik’i göreve davet ediyoruz.
7- Aldığımız bilgiler temelinde “bakımevinin” her ihtiyacını duyarlılıkla temin eden Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz bu gelişmelerden haberdar mıdır.
8-HayKonfed temsilcilerinin Elazığ Bakımevi konusundaki çalışmaları sürecektir.