ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

Bilindiği gibi; birçok köpeğin alındıktan sonra kaybolması ile ilgili yazı yayınladığımız Elazığ Bakımevi ile ilgili gelişmeler şöyle.
1- Haber sonrası HayKonfed YK genel sekreteri Timur Ugan’ı arayan sorumlu veteriner hekim Fikret bey iddiaların asılsız olduğunu yerinde ziyaret edilip görülebileceğini belirtmiştir. Bu bağlamda genel sekreterimiz ay sonunda Elazığa gidecek, gerekli görüşmeleri yapacak var olan sorunların çözümü için önerilerde bulunacaktır.
2-Temsilcimiz Zeynep Çal’ın bakımevi ziyaretleri sürecektir.
3-Sorun yok denmesine rağmen kısırlaştırma için alınan ve köylerine geri bırakılmayan köpekler hala kayıptır.
4-Sorun yok denmesine rağmen videodaki ayağı kırık bir can temsilcimizce tedaviye aldırılmasına rağmen kaybolmuştur!
Ne bakımevi danışmanı Doç. Mustafa Köm, ne veteriner işleri müdürü, ne veteriner hekimler köpeğin akibeti konusunda bilgi verememektedirler.
5-Diyarbakır temsilcimiz İhsan Acar’ın bildirdiği Maden ilçesindeki yaralı köpeğin tedavi altına alındığı bildirilmiş, durumu tarafımızca takip edilmektedir.
6-Hiç bir yasal görevini yerine getirmeyen, denetleme yapmayan, temsilcimizin uyarılarını dikkate almayan Orman Ve Su İşleri Müdürü Hüseyin Çelik’i göreve davet ediyoruz.
7- Aldığımız bilgiler temelinde “bakımevinin” her ihtiyacını duyarlılıkla temin eden Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz bu gelişmelerden haberdar mıdır.
8-HayKonfed temsilcilerinin Elazığ Bakımevi konusundaki çalışmaları sürecektir.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Projelerin Tanıtımı

1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi Sosyal Sorumluluk Projesi

Sayın Yetkili Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu HayKonfed olarak “Bir Kap Yemek Bir Kalp Sevgi” sosyal sorumluluk projesi ile, yurdun dört bir yanında sokaklarda açlıkla mücadele eden sahipsiz hayvanlar için MAMA ve YEMEK sağlanması

Haberler

Fatih Belediyesi! Sultanahmet Meydanından Aldığınız Küpeli Köpekler Nerede? / Dilekçe

Konu : Fatih Belediyesince Sultanahmet meydanından YASAYA AYKIRI olarak toplatılarak yok edildiği ifade edilen köpekler hakkında soruşturma başlatılması talebimiz. Bilgi ve Dağıtım: Bimer, Orman Su İşleri Bakanlığı-Bölge ve Şube Müdürlüğü,

Haberler

TUNCELİ “UMUDUMUZ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ” ÇEVRE KOMİSYONU ÜYELERİ KARDEŞLERİMİZDEN

  HayKonfed – AnadoluFed Tunceli Temsilcisi Cihan Karaca’ya Plaket… Sokak canları için olanaksızlıklar içinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren temsilcimize daha önce 4 Ekim etkinliklerine de katılarak destek veren engelli kardeşlerimiz ve