Bu Köpekler Öldürüldü mü?

Bu Köpekler Öldürüldü mü?

25552323_1895487373798921_2352793581967600795_n

Trabzon’da, 11 yıldır Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi bahçesinde yaşayan bazıları KÖR ve YAŞLI olmak üzere 5 KÖPEK YOK EDİLDİ. Dekan Şule Bahçeci, önce belediyenin köpekleri saldırgan olduğu için aldığını söyleyip sonra inkar etti. Bayram isimli bir şahsın dekanlık bilgisi ile bu köpekleri UYUŞTURUCU ilaçlı OKLU İĞNE ile vurarak aldığı duyumları hakkında Rektörlüğün soruşturma açması talebi yazısına KATILIN LÜTFEN.
Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.

KONU: Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Şule Bahçeci hakkında soruşturma talebi ve yok edilen köpeklerin bulunması
Bilgi ve Gereği için DAĞITIM: Orman Su İşleri Bakanlığı, Trabzon Valiliği, Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü, Milletvekilleri, Belediyeler

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü
Sn. Süleyman Baykal
Karadeniz Teknik Üniveristesi Fatih Eğitim Fakületsi bahçesinde 13 yıldan fazladır yaşayan bir tanesi de bir göz kör olan 5 köpek birden bire yok olmuştur. Fakülte Dekanı Şule Bahçeci, Orman Su İşleri Şube Müdürü Akif Ümizer’e “3 köpeği belediyenin saldırgan olduğu için aldığı” bilgisini vermiştir. Sayın Dekan Şule Bahçeci daha sonra bu ifadesini inkar etmiştir. Fakülte bahçesinde yıllardır yaşayan bu köpekleri, Bayram isimli bir toplamacı şahsın 16 Aralık ile 18 aralık arasında gece vakti uyuşturucu oklu iğne ile fakültenin bilgisi ve talebi dahilinde aldığı ihbarları tarafımıza ulaşmıştır.
Bu bağlamda:
1. Orman Su İşleri Müdürüne, 7000 öğrencinin bulunduğu bu fakültenin bahçesinde KAMERA olmadığı ifade edilmiştir. Hayvanları bir yana, oradaki öğrencilerin de can güvenliği açısından büyük bir güvenlik zaafiyeti olması nedeni ile, Eğitim Fakültesi Dekanı Şule Bahçeci hakkında görev ihmalden soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
2. Bu fakülte bahçesinde yıllardır yaşayan köpekleri oklu iğne ile uyuşturucu ilaç kullanarak alan Bayram isimli şahsın, fakülte talebi ve bilgisi ile köpekleri aldığı duyumları tarafımıza ulaşmıştır. Dışarıdan bir kişinin fakülte bahçesine girip köpekleri alması, dekanlığın bilgisi dışında olması pratik olarak mümkün değildir. Bu sebeple, 16 Aralık ve 18 Aralık tarihleri arasında nöbet tutan tüm güvenlik görevlilerinin gece görev yapan güvenlik amirlerinin ifadelerinin alınmasını talep ediyoruz.
3. Bayram isimli bu şahsın kimliğinin emniyet güçleri ile irtibat kurularak tespit edilip, narkotik uyuşturucu anestezik ilacı yasaya aykırı olarak kullanması nedeni ile TCK kapsamında soruşturma açılmasını talep ediyoruz. Ayrıca, uyuşturucu narkotik ilacın fakülte bahçesine sokulmasında ihmali olan güvenlik amirleri için soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
4. Eğitim Fakültesi Dekanı Şule Bahçeci’nin bu toplama ile bilgisi ve onayı var ise, hakkında yasayı ihlalden idari işlem yapılmasını talep ediyoruz. Eğer, toplamaya ilişkin bilgisi yok ise, fakültenin güvenliğinin sağlanmasında görev ihmali nedeni ile ayrıca soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
5. Bu köpekler bulunmadığı takdirde, DEKANLIK bilgisi ile hayvanların öldürüldüğü kanaati oluşacak ve ulusal ve uluslararası çapta Karadeniz Teknik Üniversitesi bahçesinde yaşayan hayvanların ÖLDÜRÜLMESİNE ilişkin protesto başlatacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Konuya ilişkin tarafımıza, Trabzon Valiliğine, Orman Su İşleri Bakanlığına ve Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bilgi verilmesini talep ediyoruz.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.
05334458803

aorem64@ktu.edu.tr, h.oksuz@ktu.edu.tr, okumus@ktu.edu.tr, bguven@ktu.edu.tr, makpinar@ktu.edu.tr,
sulebahceci@ktu.edu.tr, baykal@ktu.edu.tr, araklibelediyesi@arakli.bel.tr, akcaabat@akcaabat.bel.tr,
webadmin@arsin.bel.tr, belediye@besikduzu.bel.tr, bilgi@carsibasi.bel.tr, info@caykara.bel.tr,
belediye@dernekpazari.bel.tr, belediye@duzkoy.bel.tr, bilgi@hayrat.bel.tr, bilgi@trabzonkoprubasi.bel.tr,
info@macka.bel.tr, bilgi@of.bel.tr, belediye@trabzon.bel.tr, info@surmene.bel.tr, salpazaribel@gmail.com,
tonyabelediyesi@tonya.bel.tr, info@vakfikebir.bel.tr, bilgi@yomra.bel.tr, aysesula.koseoglu@tbmm.gov.tr,
trabzon@trabzon.gov.tr, bilgiislem@trabzon.gov.tr, akcaabat@trabzon.gov.tr, bimer@trabzon.gov.tr,
trabzon@ormansu.gov.tr, trabzonhayvanhaklari@ormansu.gov.tr, bolge12@ormansu.gov.tr,  kaymakamlik@macka.gov.tr, arsinkaymakamligi@gmail.com, kaymakamlik@arakli.gov.tr
duzkoy@icisleri.gov.tr

 

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

17.KISIRLAŞTIRMA görevini yapmayan Eyüp Sultan Belediyesinin Yasadışı Toplaması Hakkında Şikayet

Basın Kuruluşlarının Bilgisine, Eyüp Sultan Belediyesi, çoğu kısırlaştırılmış 100 e yakın köpeği oklu iğnelerle vurarak, İBB KISIRKAYA’ ya getirme bahanesi ile -birazını getirirken, birazını da oradan alırken YOK ETMEK üzere

Şikayet ve Talep

Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz Belediye Başkanları;

Bu mübarek Ramazan Ayında hayır hasenat için kurulan İFTAR çadırlarının etrafındaki gariban KÖPEKLERİ TOPLATIP YOK ETTİRİYORSUNUZ. Bu mudur SEVAP KAZANMAK? Aldığınız her can için, GÜNAHLARINIZDA BOĞULUN… Nesrin Çıtırık ÖNEMLİ BİLGİ:

Şikayet ve Talep

Ankara Beypazarı Belediye Bakımevinde BETON ODALARDA BUZLU ZEMİN ÜZERİNDE ESİR HAYVANLAR…

Orman Su İşleri Bakanlığının YAPTIRIM YETKİSİ mevcut kanunda yok… Mevcut tasarı ise sadece ŞAHISLARA CEZA içeriyor… Belediyeler de CEZA KAPSAMINA alınmalı. Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.   KONU: Beypazarı Belediyesi Bakım