Bu Köpekler Öldürüldü mü?

Bu Köpekler Öldürüldü mü?

25552323_1895487373798921_2352793581967600795_n

Trabzon’da, 11 yıldır Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi bahçesinde yaşayan bazıları KÖR ve YAŞLI olmak üzere 5 KÖPEK YOK EDİLDİ. Dekan Şule Bahçeci, önce belediyenin köpekleri saldırgan olduğu için aldığını söyleyip sonra inkar etti. Bayram isimli bir şahsın dekanlık bilgisi ile bu köpekleri UYUŞTURUCU ilaçlı OKLU İĞNE ile vurarak aldığı duyumları hakkında Rektörlüğün soruşturma açması talebi yazısına KATILIN LÜTFEN.
Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.

KONU: Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Şule Bahçeci hakkında soruşturma talebi ve yok edilen köpeklerin bulunması
Bilgi ve Gereği için DAĞITIM: Orman Su İşleri Bakanlığı, Trabzon Valiliği, Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü, Milletvekilleri, Belediyeler

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü
Sn. Süleyman Baykal
Karadeniz Teknik Üniveristesi Fatih Eğitim Fakületsi bahçesinde 13 yıldan fazladır yaşayan bir tanesi de bir göz kör olan 5 köpek birden bire yok olmuştur. Fakülte Dekanı Şule Bahçeci, Orman Su İşleri Şube Müdürü Akif Ümizer’e “3 köpeği belediyenin saldırgan olduğu için aldığı” bilgisini vermiştir. Sayın Dekan Şule Bahçeci daha sonra bu ifadesini inkar etmiştir. Fakülte bahçesinde yıllardır yaşayan bu köpekleri, Bayram isimli bir toplamacı şahsın 16 Aralık ile 18 aralık arasında gece vakti uyuşturucu oklu iğne ile fakültenin bilgisi ve talebi dahilinde aldığı ihbarları tarafımıza ulaşmıştır.
Bu bağlamda:
1. Orman Su İşleri Müdürüne, 7000 öğrencinin bulunduğu bu fakültenin bahçesinde KAMERA olmadığı ifade edilmiştir. Hayvanları bir yana, oradaki öğrencilerin de can güvenliği açısından büyük bir güvenlik zaafiyeti olması nedeni ile, Eğitim Fakültesi Dekanı Şule Bahçeci hakkında görev ihmalden soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
2. Bu fakülte bahçesinde yıllardır yaşayan köpekleri oklu iğne ile uyuşturucu ilaç kullanarak alan Bayram isimli şahsın, fakülte talebi ve bilgisi ile köpekleri aldığı duyumları tarafımıza ulaşmıştır. Dışarıdan bir kişinin fakülte bahçesine girip köpekleri alması, dekanlığın bilgisi dışında olması pratik olarak mümkün değildir. Bu sebeple, 16 Aralık ve 18 Aralık tarihleri arasında nöbet tutan tüm güvenlik görevlilerinin gece görev yapan güvenlik amirlerinin ifadelerinin alınmasını talep ediyoruz.
3. Bayram isimli bu şahsın kimliğinin emniyet güçleri ile irtibat kurularak tespit edilip, narkotik uyuşturucu anestezik ilacı yasaya aykırı olarak kullanması nedeni ile TCK kapsamında soruşturma açılmasını talep ediyoruz. Ayrıca, uyuşturucu narkotik ilacın fakülte bahçesine sokulmasında ihmali olan güvenlik amirleri için soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
4. Eğitim Fakültesi Dekanı Şule Bahçeci’nin bu toplama ile bilgisi ve onayı var ise, hakkında yasayı ihlalden idari işlem yapılmasını talep ediyoruz. Eğer, toplamaya ilişkin bilgisi yok ise, fakültenin güvenliğinin sağlanmasında görev ihmali nedeni ile ayrıca soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
5. Bu köpekler bulunmadığı takdirde, DEKANLIK bilgisi ile hayvanların öldürüldüğü kanaati oluşacak ve ulusal ve uluslararası çapta Karadeniz Teknik Üniversitesi bahçesinde yaşayan hayvanların ÖLDÜRÜLMESİNE ilişkin protesto başlatacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Konuya ilişkin tarafımıza, Trabzon Valiliğine, Orman Su İşleri Bakanlığına ve Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bilgi verilmesini talep ediyoruz.

Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.
05334458803

aorem64@ktu.edu.tr, h.oksuz@ktu.edu.tr, okumus@ktu.edu.tr, bguven@ktu.edu.tr, makpinar@ktu.edu.tr,
sulebahceci@ktu.edu.tr, baykal@ktu.edu.tr, araklibelediyesi@arakli.bel.tr, akcaabat@akcaabat.bel.tr,
webadmin@arsin.bel.tr, belediye@besikduzu.bel.tr, bilgi@carsibasi.bel.tr, info@caykara.bel.tr,
belediye@dernekpazari.bel.tr, belediye@duzkoy.bel.tr, bilgi@hayrat.bel.tr, bilgi@trabzonkoprubasi.bel.tr,
info@macka.bel.tr, bilgi@of.bel.tr, belediye@trabzon.bel.tr, info@surmene.bel.tr, salpazaribel@gmail.com,
tonyabelediyesi@tonya.bel.tr, info@vakfikebir.bel.tr, bilgi@yomra.bel.tr, aysesula.koseoglu@tbmm.gov.tr,
trabzon@trabzon.gov.tr, bilgiislem@trabzon.gov.tr, akcaabat@trabzon.gov.tr, bimer@trabzon.gov.tr,
trabzon@ormansu.gov.tr, trabzonhayvanhaklari@ormansu.gov.tr, bolge12@ormansu.gov.tr,  kaymakamlik@macka.gov.tr, arsinkaymakamligi@gmail.com, kaymakamlik@arakli.gov.tr
duzkoy@icisleri.gov.tr

 

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

6. DİYANET İşleri Başkanlığı’na: 4 Ekim Hayvanları Koruma haftasında MERHAMET HUTBESİ TALEBİ

ÖNEMLİ ÖNEMLİ… 4 Ekimde kendileri de İl Hayvanları Koruma Kurulu üyesi olan TÜM MÜFTÜLÜKLERDE hayvan hakları hutbesi verilmesi, basına bu konuda beyanatta bulunulması için Diyanet İşleri Başkanlığına AŞAĞIDAKİ ÖRNEK YAZIYI

Şikayet ve Talep

Adana/Seyhan’da Bir Öğretmen Süt Emen Yavruları Kasıtlı Olarak Ezdi.

Adana Seyhan’da arabasını KASITLI olarak annelerinden süt emmekte olan köpeklerin üzerine sürüp, yavruları aracın altında sürüyerek EZİP ÖLDÜREN ÖĞRETMEN hakkında suç duyurusu için DİLEKÇEYE katılalım. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu

Protesto Ediyoruz!

KATLİAMA SUÇ ÜSTÜ…

34 DNG 46 Plakalı aracın sahibi MOBİL KISIRLAŞTIRMA FİRMASI ve ÇALDIRAN belediyesi katilleri ÖLDÜRDÜKLERİ KÖPEKLERİ ÇÖPLÜĞE atıyorlar. İçlerinde canlı olanlar da var… Mobil Kısırlaştırmaya destek veren ORMAN SU İŞLERİ BAKANLIĞI