Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ziyareti

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ziyareti

25507657_1892290590785266_1861691142051977605_n 25508029_1892290164118642_4730467092222149106_n 25508060_1892290524118606_1389601701030517027_n (1)

HayKonfed Temsilcisi Haydar Özkan’ın yasa tasarısı hakkında Bakan Yardımcısı Sn Harun Tüfekçi ile görüşülmesine ilişkin Bilgilendirmesi:

1. Hayvanları Koruma Kanunu’nun TCK kapsamına alınmasında, Belediyelerin için de CEZA olması ve Orman Su İşleri Bakanlığının belediyeler üzerinde idari yaptırım yetkisinin konması talebini HayKonfed ve AnadoluFed Ekibi olarak Bakan Yardımcısı Sayın Harun Tüfekçi’ye ilettik ve şu anda gündemde olan yasa tasarısındaki sakıncalı maddeleri gerekçeleri ve çözüm önerileri ile anlattık ve dosya olarak kendisine sunduk.
2. Özellikle kanunu uygulamayan belediyelerin ceza kapsamına alınması konusunu gerekçeleri ile kendilerine arz ettik. Sayın bakan yardımcısı hayvanların dağa taşa atılmasının ve kısırlaşma yapmayan yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyen belediyelere CEZA ve bakanlığın idari yaptırımı konusunda hem fikir olduğunu ve konuyu bakan bey ile de istişare edeceklerini söyledi.
3. Sayın Bakan yardımcısının özellikle “küpeli ve sağlıklı köpeklerin yeri sokaktır, bizler hem insani hem vicdanı hem islami olarak o dilsiz kulların hakkını korumakla mükellefiz” sözü bizleri çok mutlu etti.
4. Orman Su İşleri Bakanlığı tarafından “Sokaklar hayvanların yaşam alanıdır. Sokak hayvanları 5199 nolu Hayvanları Koruma Kanunu ile devletin güvenliği altındadır. Beslenmelerine engel olmak ve onlara zarar vermek suçtur.” ibaresini içeren YASAL UYARI AFİŞLERİ ve TABELALARININ Ankara başta olmak üzere tüm şehirlerde asılması ve takılması talebimizi de önemle dinleyen sayın bakan yardımcısı, gerekli çalışmaları hemen başlatacaklarını beyan etti.
Sayın Bakan yardımcısına konuya olan hassasiyeti için teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.
5. Doğa Koruma ve Milli Parklar Daire Başkanı Selim Karaca’yı makamında ziyaret ederek yeni görevi için hayırlı olsun temennilerinde bulunduk. Sayın Karaca’ya il müdürlüklerindeki olumlu/olumsuz çalışmalar hakkındaki görüşlerimizi bildirdik. Selim beyin konuya olan duyarlılığı bizleri mutlu etti. Misafirperverliği için kendisine teşekkür ederiz.

6. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Hayriye Eren’i makamında ziyaret ettik. Bizleri bilgilendirdikleri konular ve hayvanlara ilişkin taleplerin yerine getirilmesindeki olumlu yaklaşımları ve sıcak misafirperverliği için teşekkür ederiz..

7. Başta bakanlık yetkilileri, TBMM üyeleri ve basın kuruluşları olmak üzere YASA TASARISINA İLİŞKİN ziyaret ve görüşmelerimiz devam edecektir.

Saygılarımızla.

HayKonfed Temsilcisi Haydar Özkan
AnadoluFed Temsilcileri
Tülay Danacıoğlu. Aysun Taşçı. Özgül Özkan

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Tekirdağ Orman ve Su İşlerinden Kedi Evi Talebinde Bulunan Gönüllülere Destek.

Kumbağ Gönüllüsü Nurgül Tokgöz’ün Evi Önüne Kedi Evi… Bilindiği gibi çok sayıda kediye bakan Nurgül Hanıma şikayet üzerine Süleymanpaşa Belediyesi usulsüz olarak zabıta marifetiyle ceza yazmış cezaya protestolarımız ve itirazımız

Haberler

ÇATALCA BELEDİYESİNİN VE GÖNÜLLÜLERİN DESTEĞİNE İHTİYAÇ VAR…

İSTANBULUN ÇEŞİTLİ BELEDİYELERİNCE ÇATALCA AKALAN SIRTI’NA TERKEDİLEN CANLAR İÇİN ÇATALCA BELEDİYESİNİN VE GÖNÜLLÜLERİN DESTEĞİNE İHTİYAÇ VAR… Bölgede tek başına yiyecek sağlamaya çalışan gönüllü arkadaşımız çağrı yaptı, araçla artan yiyeceklerin toplanması

Haberler

Teşekkürler Şebinkarahisar Kaymakamı Sn. Murat Çağrı Erdinç

”Şebinkarahisar Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç e verdiği hem manevi hem de maddi desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Pazartesi görüşmemizin hemen ardından salı günü 30 adet battaniye teslim aldım. Aynı gün