HayKonfed Çorum Çalışması

HayKonfed Çorum Çalışması

ÇORUM

02/08/2017 Tarihinde saat 14:00’de Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Tokat temsilcimiz ve Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç, , Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu kurucular kurulu danışmanı Ramazan Etci ve Bilgi Kültür ve Turizmi Geliştirme Destekleme Derneği (BİKTUDER) Başkanı Hayati Çam, Bilgi, Kültür ve Turizmi Geliştirme Destekleme Derneği Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Şeyda Çimen ve Burcu Bür ile birlikte bir dizi görüşmeler gerçekleşmiştir.

Öncelikle İl Hayvan Hakları Kuruluna Başkanlık yapan Çorum Valiliği Vali Yardımcısı Alp Aslanargun, ile görüşüldü. Kendisine duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

Çorum Valiliği Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan ile görüşüldü. Ömer bey mükemmel çalışmaları ve projesi hakkında bizleri bilgilendirdi. Kendisini tebrik ediyoruz.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, ile görüşüldü. İl’ de afiş ve bilbord çalışmalarında olumlu sonuçlar alınarak gönüllüler ile eş güdümlü çalışılacağına karar verildi.

Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mustafa Gözler ile çok verimli bir toplantı gerçekleşti özellikle İskilip ve Bayat ilçeleri ile ilgili sorunları görüşüldü. Konunun titizlikle takipçisi olacaklarını ve gereken tedbirlerin alınarak ihmal ve kötü sonuç olmaması için gerekli işlemlerin yapılacağından duymak bizleri rahatlattı. Çorum Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve şehrin değişik yerlerine konulan Kedi evlerinden Aşiyan Kafede bulunan Kedi evi incelendi Aşiyan Kafe işletmecisi Ramazan BATMAN’a kedilere yiyecek desteği için teşekkür edildi. Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mustafa Gözler ‘e örnek çalışmaları için teşekkür edilerek çalışmalarında başarılar dileriz.

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü

Çorum Hayvan bakım evi Orman Su Müdürlü eşliğinde ziyaret edilmiştir. Veteriner Şube Müdürü Mustafa Kalın Gönüllülerle eş güdümlü çalışmaya ve gönüllüye desteğe hazır olduklarını bildirdiler.

Ayrıca Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün Hayvan Bakımevinde yapılan çalışmalar için Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, Çorum Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Müdürü Mustafa Kalın ile veteriner hekim Mehmet Gültekin ve veteriner hekim Mert Günhan’a teşekkür ederiz.

Çorum AKP İl başkanı Mehmet Karadağ ile iletişime geçilerek il deki yaşam hakkına saygı ve duyarlılıkları için teşekkür edilerek sorun yaşanan ilçeler bildirildi. Kendisine yaşam hakkına saygısı ve konuya gösterdiği hassasiyet için teşekkür ederiz.

Ziyaretlerde Çorum ilinde Hayvan Hakları konusunda yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunularak tespit edilen eksiklikler yetkililere bildirilmiştir. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde rehabilitasyon ve bakım evi olmayan ilçelere RM. yapılması, Çorum çöplüğünde ve sokakta bulunan hayvanlarının beslenmesi ve besleme odaklarının oluşturulması, Hayvan sevgisinin artırılması için özellikle eğitim verilmesi, Belediyelerin kendi sorumluluk alanında bulunan hayvanların başka belediyelerin alanlarına bırakılmasının önlenmesi, Hayvanlara yapılan şiddetin önlenmesi ve özellikle il ve ilçe belediyelerinin sahipsiz hayvanlar için besleme ve su odakları yaparak şehrin muhtelif yerlerine koymaları ve afişler ile bilbord çalışmalarına öncelik verilmesine olumlu cevap alınması bizleri mutlu etti.

 

HaykonFed / AnadoluFed

 

corum 1 corum 3 corum 4 corum 8 corum 10

 

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal Çalışmaları

Tokat Valisi Sn. Dr. Ömer Toraman’ı Ziyaret

Tokat Valisi Sn. Dr. Ömer Toraman ile il ve ilçelerimizde yapılan hayvan hakları ihlallerinin önlenmesi ve ilçe belediyelerindeki sorunların önlenmesi adına kapsamlı bir toplantı yaptık. İlçelerin diğer ilçe sınırlarına hayvan

Kurumsal Çalışmaları

HayKonfed olarak bugün Açık Radyo’da HAYVANA ŞİDDET ve TASARI konusundaki görüşlerimizi dile getirdik.

Cezaların caydırıcı olması için 2 yıldan başlaması gerekmektedir..Hayvana şiddet kamuoyuna yansıyanların dışında, görmediğimiz daha 1000 lercesi yaşanıyor. Bu hayvanları ıssızlara, çöplüklere, ormanlara Belediyeler atıyor.Hayvanlar, adeta ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ vahşeti altındalar.

Kurumsal Çalışmaları

Bayramda BARINAKTAKİ hayvanlar AÇ, SUSUZ ve BAKIMSIZ ÖLMESİN…

  ÖNEMLİ DUYURU: Barınaklarda bayram tatili adı altında “TERK edilmişliğin, açlığın, susuzluğun ve belki de ölümün” 7. günü. Barınaklara gitmeyenler hayvan severliklerini sorgulamalı. Şimdi soruyorum, KİMLER hangi BARINAĞA GİTTİ? Ve