HayKonfed Ziyaretler / Çorum Basın Açıklaması

HayKonfed Ziyaretler / Çorum Basın Açıklaması

zzcorum 1 zzcorum 2 zzcorum 3 zzcorum 4 zzcorum 5 zzcorum 6 zzcorum 7 zzcorum 8 zzcorum 9 zzcorum 10 zzcorum 11

HAYDAR ÖZKAN ZİYARETLERİ / Çorum Basın Açıklaması

Hayvanların Yaşama Hakları Konfederasyonu temsilcisi Haydar Özkan, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu temsilcileri ve Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç , Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular kurulu Danışmanı Ramazan Etci, Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için Çorum’a gelmiş, Bilgi Kültür ve Turizmi Geliştirme Destekleme Derneği (BİKTUDER) Başkanı Hayati Çam, Bilgi, Kültür ve Turizmi Geliştirme Destekleme Derneği Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Şeyda Çimen ve Burcu Bür kendilerine eşlik etmişlerdir.

Öncelikle Çorum Valiliği Vali Yardımcısı Alp Aslanargun, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, Mecitözü Belediye Başkanı Ünal Yavuz, Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mustafa Gözler, Çorum Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Kalın ziyaret edilmiştir.
Ziyaretlerde Çorum ilinde Hayvan Hakları konusunda yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunulmuştur.
Ziyaretlerde Çorum İlinde 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde rehabilitasyon ve bakım evi olmayan ilçelere RM. yapılması, Çorum çöplüğünde ve sokakta bulunan hayvanlarının beslenmesi ve besleme odaklarının oluşturulması, Hayvan sevgisinin artırılması için özellikle eğitim verilmesi, Belediyelerin kendi sorumluluk alanında bulunan hayvanların başka belediyelerin alanlarına bırakılmasının önlenmesi, Hayvanlara yapılan şiddetin önlenmesi,
Ayrıca Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün Hayvan Bakımevinde yapılan çalışmalar için Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, Çorum Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Müdürü Mustafa Kalın ile Mecitözü Belediyesi’nın kendi imkanları ile oluşturduğu Besleme noktaları ile ilgili yapılan çalışmalar için Belediye Başkanı Ünal Yavuz’a KaykonFed Yetkileri tarafından teşekkür edildi.
Çorum Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve şehrin değişik yerlerine konulan Kedi evlerinden Aşiyan Kafede bulunan Kedi evi incelendi Aşiyan Kafe işletmecisi Ramazan BATMAN’a kedilere yiyecek desteği için teşekkür edildi. Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mustafa Gözler ‘e Haykonfed yetkilerince teşekkür edilerek çalışmalarında başarılar dilendi.
Tesbit edilen eksiklikler yetkililere bildirildi. Özellikle il ve ilçe belediyelerinin sahipsiz hayvanlar için besleme ve su odakları yaparak şehrin muhtelif yerlere koymaları ve hazretin Ömer’in “dağlara buğday serpin müslüman ülkede kuşlar aç kaldı demesinler” felsefesi ile hareket edilmesi için herkes kapısının önüne bir kap yemek bir tas su koysun diye bilgilendirme afişleri ve bilbord çalışmalarına öncelik verilmesine olumlu cevap alınması bizleri mutlu etti.
Çorum AKP İl başkanı Mehmet Karadağ ile iletişime geçilerek il deki yaşam hakkına saygı ve duyarlılıkları için teşekkür edildi.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Faytona Binme Atlar Ölüyor ! ANTALYA’DA PROTESTO VE BASIN AÇIKLAMASI

FAYTONA BİNME ATLAR ÖLÜYOR ! ANTALYA’DA PROTESTO VE BASIN AÇIKLAMASI Çok sayıda hayvan hakları savunucusunun katıldığı Faytonlar için yapılan basın açıklamasını. Sayın Üner Muslukcu ve Baro Hayvan Hakları Kurul Başkanı

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

ÇEŞME ILICA’ DA HAYVAN DOSTU MUSTAFA KARDEŞİMİZİ ZİYARET ETTİK.

Bugün Çeşme Ilıca’da hayvan dostu Mustafa İşçimen’i EgeFed ve yerel hayvan koruma görevlilerimiz Elvan Doğru, Seda hanım ve Lale Akbay ile birlikte ziyaret ettik. Sokağındaki köpekleri zehirleyeceğini söyleyen hanımın üzdüğü

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 9. Bölge Müdürü Sayın Erdem Karaağaç tarafından, Pandemi Döneminde Yapılan Çalışmalar İçin Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde HayKonfed’e Plaket Verildi.

Pandemi sürecinde can dostlarını yalnız bırakmayan ve desteğini hiç esirgemeyen Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 9. Bölge Müdürü Sayın Erdem Karaağaç’ı ziyaret edeŕek ŞÜKRANLARIMIZI