İŞTE ‘MOBİL KATLİAM ÜNİTELERİNİN YASADIŞI UYGULAMALARI VE YOK ETME YÖNTEMLERİNDEN BAZILARI…

İŞTE ‘MOBİL KATLİAM ÜNİTELERİNİN YASADIŞI UYGULAMALARI VE YOK ETME YÖNTEMLERİNDEN BAZILARI…

22218599_1806497362697923_1366842859257286131_o
Timur Ugan
HayKonfed YK Genel Sekreteri

Yıllardır yurdun her yerinden “belediyemiz mobil kısırlaştırma şirketi çağırdı” ve sonrasında tüm köpeklerimiz kayboldu ihbarları almaktayız.
Bu ihbarlar sonucunda “kısırlaştırıldı” diye duyurulan ve karşılığında ücret alınan köpeklerin gömülü olduğu sayısız toplu mezar gönüllülerce bulundu, ancak “faili meçhul” olarak kaldı soruşturma açılamadı.
Yada mobilcilerce uyuşturulan ve toplanan köpekler başka illere, dağa, otoyollara atıldı oralarda can verdi.
Peki Orman Su İşleri Bakanlığınca çalışmaları desteklenen ve eğer katliam yasa tasarısı çıkarsa 100 bin altı nufusu olan yerlerde bakımevleri kurulması da “yasaklanırsa” sayılarında ve katliamlarında patlama olacak bu öldürerek kazanma şirketleri “yakalanmadan” hangi yöntemlerle öldürüyor-yok ediyor?

1- Bu şirketler pazarlamacıları aracılığıyla yıllardır bakımevi, veteriner hekimi olmayan 700′ e yakın belediyelerdeki kimi temizlik, zabıta müdürlükleri, bazı belediye üst düzey çalışanları ile “her türlü suistimal ve talebe açık” ilişkiler kurdular.
Öldürmek yok etmek isteyen belediyecilerin masalarında bunların kartvizitleri hazır duruyor.
2- Mobilciler çağrıldıklarında “öldürme gömme”, “toplama- il-ilçe dışına atma” da dahil her türlü teklife açık olarak pazarlık yapıyor, bu işleme kısırlaştırma adı altında fatura kesiyor.
Belediye de böylece ben kısırlaştırma yaptım yasaya uydum diye resmi bilgi ve basınademeçler veriyor.
3-Gittikleri her il ve ilçede kısırlaştırma çalışması öncesi orman su müdürlüğü, gıda tarım hayvancılık müdürlüğüne önceden bilgi vermek zorunda mobilciler ancak katliam bittikten sonra giderken numune olarak küpe takılmış bir iki köpekle fotoğraf çekip müdürlüklere bilgi veriyor.
Gönüllülerin yaşanan katliamdan haberi olması ve müdürlüklere bildirmesi sürecinde gece çalışan bu katliamcıların işleri çoktan bitmiş oluyor…
4-Orman Su İşleri Bakanlığının desteğine rağmen, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Yönetmelikleri “il dışından getirilmiş veteriner hekimin” cerrahi müdahelede bulunmasını yasaklar. Gerek hayvan sağlığı, gerek bulaşıcı hastalıkların ilden ile taşınmaması için tarım bakanlığı bu kararı almıştır. Ancak bir kaç ilde yakalanmalarına ve faaliyetten men edilmelerine rağmen mobilciler bu yasaya uymaz. Vetriner hekim odaları bigi eksikliği nedeniyle müdahele etmez, gıda tarım müdürlükleri bir iki günde tamamlanan katliamdan haberdar bile olmaz.
5-Mobilciler gönüllülerin denetimini sezerlerse mobil kısırlaştırma aracı önüne koydukları kafeslerde topladıkları köpekleri – (yada belediyenin uyduruk bir binasında) tutar. Operasyon masasına yatırır, ne olduğu belli olmayan cerrahi operasyon için keser biçerler., resmiyeti olmayan küpe takarlar. Ve sonra “belediyenin istei üzerine” gece toplandıkları yerden bütün köpekler kaybolur. Mazeret “ya kapı açık kalmış hepsi gitmiş”, Ya “aldığımız yere bıraktık”, “saldık gitti” dir…Oysa hepsi gece uyuşturucu iğnelerle uyutulmuş ve çoğunlukla canlı canlı belediyenin açtığı çukura gömülmüştür.
6-Gönüllüler başında bile bekleseler cerrahi operasyonun ne olduğunu bilemezler. Kısa zamanda katliamı tamamlayıp parayı alıp gitmek için aç kapa dik yönetemi çok yaygındır. Yaşamayı başaran küpeli köpekler çifteşir ve doğurur.Kaldı ki toplama ekibi zaten öldürmektedir, gönüllü 24 saat bunların başında nöbet tutamaz.
7-Toplama ekibi başında veteriner hekim yoktur. Üç kuruş yövmiye ile çalıştırılan konu ile alakası insanlar son dönemde mülteci gençler toplama elemanı olarak kullanılır. Ellerine zehirli, uyuşturucu iğneler, üfleme boruları, havalı silahlar verilen bu kişiler daha toplama sırasında sayısız ölüm yaşanmasına neden olur.
8-Tek veteriner hekimle bir haftada 600-800 kısrlaştırma yaptıklarını iddia eden ve bunun karşılığı fatura kesen ve para kazanan bu şirketlerin nasıl katliamlara imza attıklarını tahmin bile edemezsiniz.
9-Toplama sırasında mevcut küpeli köpekler de öldürülür, fotoğraf çekmek için kendi taktıkları küpelerin olduğu köpekleri de öldürüp küpeleri keser alırlar…
10-Kaybolan köpekler hakkında şikayet olursa “valla biz kısırlaştırdık sokaklara bıraktık bizim arkamızdan belediye öldürmüş” açıklamalarını sık sık yaparlar.
11-Belediye sözde kısırlaştırılan gerçekte kesip biçilen köpekleri çöplüğe atın dese oraya atarlar Ve hayvanlar enfeksiyondan acılar içinde can verir.
12-Geldikleri ilçeyi önceden haber alır ve müdürlükleri, gönüllüleri, emniyeti başlarına dikerseniz “bu koşullarda çalışamayız deyip” bölgeyi terkederler. Çünki bir yerde uzun süre kalıp gerçekten 50-60 köpeği kısırlaştırmak onlar için zarardır. Masrafını kurtarmaz!
13-Bir llçede belediye ile anlaştıkları yada geldikleri duyulur duyulmaz yetkili müdürlükleri, emniyeti, tüm gönüllüleri başlarına dikmek için gerekli müdaheleyi yapmazsanız yada belediyeyi bu uygulamadan vaz geçirmezseniz kaşla göz arasında 15-20 köpeği yok edecekler ve o günkü harçlıklarını kanla, ölümle çıkaracaklardır.
14-Otobüsten bozma “ameliyathanelerini belediye önüne çekerek, kafese bir iki köpek koyarak “ameliyathanenin kapısını bile açmadan” günlerce küçük araçlarıyla köpek topladıkları ve öldürüp gömdükleri, kısırlaştırma faturası kesip paralarını aldıktan sonra ilçeyi terkettikleri yerler de tesbit edilmiştir.
15-Bilindiği gibi ruhsatlı bakımevi ve veteriner hekimi olmayan belediyelerin uyuşturucu-narkotik- anestezik ilaçları satın almaları yasaktır. Ruhsatlı olanlar bile gıda tarım ve sağlık bakanlıklarının izniyle bu ölüme sebebiyet verecek ilaçları alabilirler. Aynı mobil şirketler tüm yurtta pazarlamacıları aracılığıyla yasadışı olarak bu ilaçları belediyelere satmakta ve belediyeler temizlik işleri ve zabıta işçilerine bu ilaçları kullandırarak sokak hayvanlarını öldürtmektedirler.
Bu bölümde KISACA:
MOBİL KATLİAM ŞİRKETLERİ YASAKLANSIN, ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI BU ŞİRKETLERİ DESTEKLER TUTUM VE AÇIKLAMALARINDAN VAZ GEÇSİN,,,
HAKLARINDA DOLANDIRICILIK, MALİ SUÇLAR DAHİL SAYISIZ YASADIŞI DAVRANIŞTAN TCK KAPSAMINDA DAVA AÇILSIN DİYORUZ…
Yıllardır canlı canlı gömülen ağızları toprak dolu olarak toplu mezarlardan çıkardığımız canların görüntüleri gözlerin önünden gitmiyor.
BU ACI SON BULSUN…BİLGİ, BELGE GÖNDERMEYE DEVAM EDİN…TANIKLIK YAPIN…
Devam Edecek…..

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

Yıllarca terketme bölgesi olarak kullanılan yaklaşık 700 köpeğin yaşadığı eski çöplük canları bölge kapatıldığından beri gönüllülerin temin ettiği yiyeceklerle yaşatılmaya çalışılıyordu. Belediye ile görüşmelere göre bölgede ayrılmış bir alanda besleme

Belediye Vahşeti

İzmir Menemen’de Köpekler Sessizce Katledildi.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, acımasızca ve yasayı çiğneyerek KÖPEK TOPLATMA ve YOK ETME furyası başlattı. 10 aydır bir KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ kurdurmayı beceremeyen Serdar Aksoy, TOPLAMAYI çok iyi beceriyor. Toplanan

Haberler

GÜZİN ABLA, İBB’ye “Hayvanlara Suluk İstiyoruz” Yazımızı Yayınladı. Teşekkürlerimizle

Hayvanlara SULUK İSTİYORUZ 21.08.2015 Cuma Yüz binin üzerinde köpek ve bir o kadar da kedinin yaşam savaşı verdiği İstanbul mega kentinde hayvanlar için suluk ve besleme noktaları kurulması ricamız, yıllarca