Ak Parti’li Belediyelerin Hayvan Hakları Konusunda Uyarılmasını Talep Ediyoruz.

Ak Parti’li Belediyelerin Hayvan Hakları Konusunda Uyarılmasını Talep Ediyoruz.

22045614_1803038113043848_4354049688907739778_n

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, AK Parti Başkanlıklarından Hayvanlar için Bir Dileğimiz Var….
Cumhuriyet tarihinde ilk kez Hayvanları Koruma Kanunu çıkartan AK Parti’nin İl ve İlçe başkanlıklarından EKLİ DİLEKÇEYİ göndererek, ”’Topluma, hayvanlara merhamet ve sevgi mesajları vermelerini, bu kanunu çıkaran bir parti olarak, hayvan haklarını yok sayan, belediyelerinin hayvanlara ilişkin uygulamalarının yasaya, vicdana, merhamete uygun olarak yapılması konusunda parti başkanlıklarınca uyarılmasını”’ TALEP EDİNİZ.
( EKLİ DİLEKÇEYİ gönderilecek İl ve ilçe başkanlarının İSİMLERİNE uyarlayarak yollayın)
Nesrin Çıtırık/ Haykonfed Başkanı

Parti İlçe Başkanı Bilgisine : Hayvanlar İçin Bir Dileğimiz Var.. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Topluma ve Belediyelerinize Mesaj Verir misiniz?

Ak Parti İlçe Başkanlığına,

Şiddetin 12 yaşa indiği, cinayetlerin aile içerisinde yaşandığı, ‘’İnsanın, insana ve hayvana şiddet’’ uyguladığı günümüzde şiddetten en büyük payı, en zayıf halka olan hayvan dostlarımız almaktadır. Öfke toplumu haline geldiğimiz günümüzde, akademik araştırmalarla hayvanlara uygulanan şiddetin, insana karşı şiddetin “ön habercisi” olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Toplumda ki ŞİDDETE karşı da en büyük ÇARENİN “hayvana merhamet ve acıma” duygularını güçlendirmek olduğu uzmanlar ve sosyal bilimcilerce de kabul edilmektedir.
%99 u müslüman olan ülkemizde kedi ve köpekler ise, ” yaşam alanları yok edilmiş durumda zehirleyen, vuran, ormanlara dağlara atan ve barınaklarda aç, susuz, metrelik hücrelerde, hastalık ve pislik içinde hastalıklara mahkum durumda, ölüm kalım savaşı vermekteler”
Merhametten yoksun insanlar, vurup zehirlemenin yanında, onlar için konan bir kap suyu bile döküp fırlatarak, sokakları da bu hayvanlara cehenneme çeviriyor.

Oysa Ak Parti hükümetinin 2004 yılında çıkarmış olduğu 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunuyla ve yüce İslam dinimizin sonsuza kadar geçerli olan hükümleriyle hayvanların yaşam hakları insani, vicdani ve yasal olarak KORUMA altına alınmıştır. Fakat tüm bu hususlar maalesef vatandaşlar tarafından bilinmemektedir. Belediyeler ise yasal zorunlulukları olmasına rağmen KISIRLAŞTIRM MERKEZİ kurmayarak, vatandaşlarla hayvanları karşı karşıya getirerek, kısırlaştırma yerine zehirleme ve dağa taşa atmayı seçmektedirler. Oysa köpeklerin üreyerek çoğalmasının kontrol altına almanın tıbbi, yasal ve insani yolu kısırlaştırmadır.

Bu bağlamda,
1. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününde, hayvanlar için daha güvenli bir dünya oluşumuna katkıda bulunabilmek için İl ve İlçe Parti başkanlıklarınızca topluma, hayvanlara merhamet ve sevgi mesajlarının verileceği bir basın açıklaması yapılmasını talep ediyoruz.
2. Parti başkanlığınızca eğer varsa şehrinizdeki belediye hayvan bakımevinin ziyaret edilmesini, sokaktaki hayvanlar için mama ve su konması konusunda özellikle çocukların katılımı ile bir etkinlik yapılmasını talep ediyoruz.
3. Bu kanunu çıkaran bir parti olarak, partiniz belediyelerinin hayvanlara ilişkin uygulamalarının yasaya, vicdana merhamete uygun olarak yapılması konusunda uyarılmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ve taleplerimize ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
İsim:
Tc:

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Yasa Tasarısı

Sn.Bekir Pakdemirli’ye KATLİAM ve SÜRGÜN Yasa Tasarısı için UYARIMIZDIR

 Bakanlık bürokratlarının “masa başında” ve STK ların görüşlerini almadan hazırladıkları, KATLİAM-SÜRGÜN-ÖLÜM getirecek yasa tasarısında, “belediyelerin KISIRLAŞTIRMA yapmaları ve ticari üretimin yasaklanmasına yönelik MADDELER” güçlü biçimde yer almadığı için, bu tasarı

Şikayet ve Talep

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü Sn. İsmail Üzmez, YEMEK Bulamayan Hayvanlar, Sokakların ÖLÜM Sessizliğinde AÇLIKLA CAN VERECEKLER.

Corona felaketi ile her yer kapandı. YEMEK bulamayan hayvanlar, sokakların ÖLÜM sessizliğinde AÇLIKLA CAN VERECEKLER… Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğüne olan DİLEKÇEYE katılın. Genel Müdürlükçe, “YHKG, STK ve gönüllülere

Şikayet ve Talep

Sn. İsmail Üzmez, DKMP Müdürlüklerinin Uyarılması Talebimizdir.

Hayvan severler, HAKLARINIZI SÖKE SÖKE alınız. Unutmayın, hak verilmez, alınır. Belediyelerin hayvanlara olan vahşetlerine karşı savaşmak başta olmak üzere, daha etkili çalışmalar yapması için kanunda gönüllülere Yerel Hayvan Koruma Görevlisi