TUNCELİ’DE MENFEZDE 3 GÜN MAHSUR KALAN CANI ÖLÜMDEN AFAD EKİBİ KURTARDI.

TUNCELİ’DE MENFEZDE 3 GÜN MAHSUR KALAN CANI ÖLÜMDEN AFAD EKİBİ KURTARDI.

21686486_1796545893693070_2348242305568643697_n

Tunceli’de kırsalda derin ve dar bir menfeze düşerek sıkışan can, 3 gün mahsur kaldı. Bir hayvan dostunun sesini duyması ile AFAD Ekibi harekete geçti ve uzun bir uğraştan sonra can ayağından yaralı olarak ölümden kurtarıldı. Temsilcimiz Cİhan Karaca ve YK üyelerimizin de devreye girmesiyle görev yaptığı her yerde başarılı sosyal çalışmalara imza atan Sayın Tunceli Valisi Ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in Talimatlarıyla Elazığ Vet. Fakültesine Götürüldü, İlk kontrolleri sonrası tekrar geri getirilerek Cihan Karaca Sorumluluğundaki Besleme ve Koruma Bölgesinde Koruma altına alındı. 

Yaşanan zor koşullara rağmen bölgede bir köpek canı kurtarmada emeği olan herkese teşekkür ederiz.
Çok yakın bir tarihte ziyaret edeceğimiz Tunceli’de Sayın Valimize ve çalışma arkadaşlarına hem teşekkür edecek hem arsası teslim alınan yeni bakımevi projesi, veteriner hekim ve gönüllü nitelikli eleman konuları, önereceğimiz sosyal projeler konularında görüşlerimizi sunacağız. Sayın Orman Su İşleri Müdürlüğünü, Hozat ve Ovacık Belediye Başkanlarını da ziyaret edeceğiz.


Timur Ugan
HayKonfed YK Genel Sekreteri

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Erzincan’da kediyi canice öldüren asker, çıkarıldığı mahkemede ”nişanlısından ayrıldığı için PSİKOLOJİSİNİN İYİ OLMADIĞINI” bizzat kendisi ifade etmiştir.

Bu vahşetin her an ”insana yönelik şiddete” dönüşmemesi için koruyucu sosyal politikalar çerçevesinde şahsın akıl hastanesinde müşahede altına alınması sağlatılmalıdır. Hayvanları Koruma Kanunu, TCK kapsamına alındığında, sadece vatandaşlar değil hayvana

Haberler

SEHAYDER Sessiz Kalmıyor: Vahşete Bir Suç Duyurusu Daha

  Seferihisar’da bir köpeğin vahşice asılarak öldürülmesi ve bu vahşetin bir çocuğa izlettirilmesi olayının ardından köpeğin asılması ile ilgili suç duyurusunda bulunan Sehayder, şimdi de çocuğa karşı işlenen suçtan ötürü