SON BİLGİ: ÇITIR KÖPEK CEBECİ İBB BAKIMEVİNDE ÖLMÜŞ…

SON BİLGİ: ÇITIR KÖPEK CEBECİ İBB BAKIMEVİNDE ÖLMÜŞ…

21463102_1784740724873587_8098291397767867645_n

 

GÜNCELLEME: 244 Paylaşım… SON BİLGİ: ÇITIR KÖPEK CEBECİ İBB BAKIMEVİNDE ÖLMÜŞ… BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ AÇIKLAMASI: Kamuoyunu meşgul eden Çıtır köpeğin durumuna dair akademisyen Dç. Dr. Özlem Kumrular’dan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü olarak açıklama istenmiştir. Özlem Kumrular tarafından yapılan açıklama görselde paylaşılmıştır. Konuyla ilgili hukuki süreç üniversitemiz tarafından takip edilecektir. https://www.facebook.com/bahcesehiruniversity/photos/a.864612456949463.1073741830.124377750972941/1488555207888515/?type=3&theater

Üsküdar’da küpeli aşılı ÇITIR isimli köpeği alıp başka yere bilinmeze götüren Özlem Kumrular’ı şikayet yazısına lütfen katılın. ÇITIR’ı bulan olursa HayKonfed olarak 500 tl ödül de verilecektir. Çünkü şahıs bir türlü köpeğin yerine söylememekte ve çelişkili ifadeler kullanmaktadır. =====Ayrıca, bu şahıs hakkında yine konfederasyon olarak, “yasayı ihlal etmek, kanuna karşı gelmek ve toplumda infiale sebep olarak toplumun huzurunu kaçırmak” sebebi ile savcılığa başvurulacaktır.
Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı

Mail adresleri yazının altındadır.

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı
1. Bölge Müdürlüğü
İstanbul İl Şube Müdürlüğü’ne

28/08/2017 tarihinde Abdullahağa hamamı sokak, Çelenk apartmanı, no 11/10 Beylerbeyi İstanbul adresinde ikamet eden Özlem Kumrular isimli şahıs, Çelenk apartmanı önünde gönüllülerce yıllardır bakılan, zararsız ve yaşlı Çıtır isimli (ekte köpeğin fotoğrafı mevcuttur ) köpeği 34 TAA 27 plakalı taksi ile alarak bölgeden uzaklaştırmıştır. Köpeğin yaşayıp yaşamadığı belli değildir. Özlem Kumrular kendi twitter hesabından da köpeği aldığını ve başka bir yerlere götürdüğünü açıklamıştır.
Bu kişi bizzat kendi ifadesi ile 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 3. Maddesi (a) bendini ve Uygulama Yönetmeliğinin 21. Maddesi (g) bendini ihlal etmiştir.
Bu bağlamda,
5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na ve Uygulama Yönetmeliği’ne aykırı davranarak köpeği yasal yaşam yerinden zorla alarak meçhule götüren Özlem Kumrular hakkında T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Şube Müdürlüğü tarafından, idari işlem başlatılmasını köpeğin alınıp bırakıldığı yerlerin mobese kameralarının denetlenmesi, köpeğin bulunup yaşadığı ortama geri bırakılması için gerekli çalışmanın yapılmasını talep ediyoruz.
Müdürlüğünüzce, bu tür hayvanların yaşam haklarına kast edilen olayların engellenmesi için, sokakların hayvanların yaşam alanı olduğu, onlara zarar vermenin yaşamlarını engellemenin cezaya tabi olduğunu içeren YASAL UYARI AFİŞLERİNİN tüm şehre asılmasını, bilboardlar ile duyurulmasını da acilen yasal hak olarak talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
İsim, soy isim..
TC Kimlik…

Ek.1

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 3.Maddesi a)bendi Yaşam Ortamı’nı ;
“Yaşam Ortamı: Bir hayvanın veya hayvan topluluğunun doğal olarak yaşadığı yeri tanımlar”diyerek hükme bağlamış,her sokak hayvanının yaşadığı semte/alana ait bir sokak/mahalle/site sakini olduğunu belirtmiş ve site/apartman bahçesi gibi ortak alanlarda, sokak hayvanlarının her yerde özgürce bulunabileceğini ifade etmiştir.

Uygulama Yönetmeliği’nin 21/g bendinde;
“Sahipli veya sahipsiz hiçbir hayvan belediye, gönüllü kuruluş veya diğer üçüncü şahıslarca belediye sınırları dışında yaban hayatı yaşam alanlarına bırakılmaz.” şeklinde konuyu hükme bağlayarak sokak hayvanlarının bulunduğu ortamdan alınmasına/taşınmasına yasak getirmiş; yani YAŞAM ORTAMI’nı garanti altına almıştır.
r.dogan@ormansu.gov.tr,
bolge1@ormansu.gov.tr, osmand@ormansu.gov.tr, istanbul@ormansu.gov.tr, s.canbakkal@ormansu.gov.tr

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

13. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Hakkında Soruşturma Talebimiz

EKLİ DİLEKÇEYİ yollayarak Eyüp Belediyesinin YASA DIŞI toplamalarına DUR DİYELİM: //// Eyüp Belediyesinin bakımevi YOK, kısırlaştırma hizmeti YOK… Bunları yapmayı BECEREMEDİ. Ama hayvanların toplatılıp bilinmeyen yerlere ATILMASI konusunda uzman.. ///

Şikayet ve Talep

Eskişehir Çifteler’de köpekler yasal hükümlere ve özel denetime tabi olan UYUŞTURUCU türevi ’’Psikotropik ve Narkotik” oklu iğnelerle ÖLDÜRÜLÜYOR.

Eskişehir Çifteler’de köpekler yasal hükümlere ve özel denetime tabi olan UYUŞTURUCU türevi ’’Psikotropik ve Narkotik” oklu iğnelerle ÖLDÜRÜLÜYOR. Kısırlaştırma, tedavi, sokak beslemesi olmayan ilçede zavallı hayvanlar ÖLÜME mahkum ediliyor. ÇİFTELER

Şikayet ve Talep

KARAMAN – SARIVELİLER’DE KATLİAM YAZIYA DİLEKÇE EKLENMİŞTİR… DİLEKÇEYE KATILIN…

GÜNCELLEME: KATLİAMIN ACI GÖRÜNTÜLERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR..Bizlerde üzülerek kamuoyunun bilgisine EKLEMEYE devam ediyoruz..Son ulaşan bilgilerle ölümlerin devam ettiği, içlerinde hamile hayvanların da bulunduğu, çok sayıda köpeğinde zehire maruz kalarak öldükleri