Bayramda BARINAKTAKİ hayvanlar AÇ, SUSUZ ve BAKIMSIZ ÖLMESİN…

Bayramda BARINAKTAKİ hayvanlar AÇ, SUSUZ ve BAKIMSIZ ÖLMESİN…

21192527_1775564649124528_4618845261977461998_n

 

ÖNEMLİ DUYURU: Barınaklarda bayram tatili adı altında “TERK edilmişliğin, açlığın, susuzluğun ve belki de ölümün” 7. günü. Barınaklara gitmeyenler hayvan severliklerini sorgulamalı. Şimdi soruyorum, KİMLER hangi BARINAĞA GİTTİ? Ve lütfen barınağa gidenler aşağıdaki yazıyı dikkatle okusunlar… Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı..

Bayramda hayvanlar AÇ SUSUZ BAKIMSIZ ÖLMESİN diye ”BARINAK ZİYARETLERİNİZDE DİKKAT” etmeniz gereken hususlara dair önemli bilgilendirme:
1. Veterinerlikten Talep edeceğiniz BİLGİLER!!..
2. Olumsuzluk görmeniz halinde yapılacaklar!..

BAYRAM süresince ziyaret ettiğiniz bakımevleri fotoğraflarını, dikkat etmemiz gereken, aşağıda belirtilen hususlara dair ‘’’’ Durum Değerlendirmenizi’’’’ , ‘’Bayramda Barınaklardayız.Açlığa, Ölüme Karşı’’’ HayKonfed ETKİNLİK sayfasından yayınlayınız.

https://www.facebook.com/events/1674359069250311/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22117%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Ziyaretlerimizde DİKKAT edilecek hususlar:

1.Bayram süresince hangi Veteriner hekim ve görevlilerin, isimleriyle hangi gün ve saatler arası görevde olduklarını gösteren NÖBET ÇİZELGESİNİ isteyiniz.

2.Beslemelerin, hangi saatlerde, günde kaç kere, hangi görevliler tarafından yapıldığı ve bayram süresince nerelerden yemek alımı yapılarak, hayvanların hangi gıdalarla beslendiği?

3. Bayram süresince yapılan tedavilerin kayıtlarını kontrol ediniz.

4. Bayram süresince 24 saat ACİL, hasta, yaralı hayvan İHBARLARINDA, HANGİ numaralardan Veterinerlikle İLETİŞİM sağlanacağı ve ACİL ihbarlar için görevlendirilmiş Veteriner Hekimin adı? Bu bilgiler belediye sosyal medya ve web sayfalarından kamuoyuna duyurulmuş mudur?

5. Bayram süresince bakımevi HANGİ saatler arasında ZİYARETE açık olacak?

6. Hizmette aksayan bir husus gözüne çarptı mı? Genel gözlemleriniz?

BAYRAM TATİLİNDE, ziyaretçiye KAPALI olan, 1 çalışanı GÖSTERMELİK görevlendiren, 24 saat Veteriner hekim çalıştırmayan, bayramla ilgili hiçbir TEDBİR almayarak hayvanları 10 gün AÇLIĞA ve ÖLÜME terk etmiş gördüğünüz BAKIMEVLERİ ile ilgili yapılması gerekenler:

Bakımevi fotoğraflarını ve ‘gördüğünüz olumsuzlukları ;
1. Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü sosyal medya sayfalarına YAZINIZ. (Facebook, twitter, instagram )
https://www.facebook.com/milliparklar/?fref=ts
2. Bakımevinin bulunduğu ‘’’’İL adı ile başlayan, dkmp uzantısı’’’ ile devam eden , Örneğin; facebook arama motoruna ‘’ Kars dkmp , Van dkmp, İzmir dkmp yazılacak .. (Dkmp ) Orman Su İşleri İl Müdürlüğünüz sayfalarına yazarak İHBAR ediniz…Fotoğrafları ekleyiniz.
3. Bulunduğunuz ilde fotoğraf ve bakımevi ile ilgili olumsuz ‘’durum değerlendirmenizi’’ mail ile ya da whatsapp hatlarından BASINA yollayınız.. Beraberinde Haykonfed ETKİNLİK sayfasından yayınlayarak bizlere de bildiriniz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları

Batman Sokak Hayvanları İçin Yemek Artıkları Topluyor!

BATMAN – Sokak hayvanları için yemeklerden artanlarını topluyorlar. BATMAN (AA) – Batman’da, aralarında akademisyenlerin de bulunduğu bir grup aktivist, kentteki lokantalardan topladıkları yemek artıklarıyla sokak hayvanlarının karnını doyuruyor. Anadolu Hayvan

Saha Çalışmaları

Umuda Yolculuk Canlarını Çankaya Bakımevi Ziyaretimiz – Erbaa’dan Kurtarılan Köpekler Yoğun Tedavide

HayKonfed ve AnadoluFed’i temsilen ekip olarak ziyaret ettiğimiz Çankaya Belediye Bakımevinde, bayram tatilinde 30 kişilik ekibin görevlerinin başında olduğunu görerek sevindik. Erbaa’nın cehennem barınağından kurtarıp, UMUDA YOLCULUK ile Çankaya Bakımevine

Saha Çalışmaları

HayKonfed ” Anadolu Bilgilendirme ve Eğitim Çalışmaları” – Kastamonu

Tosya Hayvan Hakları Sunumu Öncesi Bugün Konuk Olduğumuz Kastamonu’da Cumartesi günü olmasına rağmen Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş bizi makamında kabul etti. Veteriner İşleri Müdürü Sayın Hatice Özbay ve arkadaşımız,