TRAKYA’DA TATİL NÖBET LİSTESİ KESİNLEŞEN BAKIMEVLERİNİ DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

TRAKYA’DA TATİL NÖBET LİSTESİ KESİNLEŞEN BAKIMEVLERİNİ DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

21192572_1771806536167006_8781729966344932841_n

 

Timur Ugan / HayKonfed YK Genel Sekreteri
TRAKYADA TATİL NÖBET LİSTESİ KESİNLEŞEN BAKIMEVLERİNİ DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Söz konusu olan kendi iradesi dışında bir alanda kapalı tutulan ve çaresiz kalan canlar olduğunda vurdum duymazlık, ihmal, erteleme bağışlanamaz can alıcı sorunlar doğurur.

Uzun Bayram Tatillerinde bakımevlerinde oluşan; hayvanların sağlık, su, yiyecek sorunlarının ortadan kaldırılması için yıllardır uğraş veriyoruz. Bunun sonucunda hem gönüllülerin hem belediyelerin ön hazırlık yaptıklarını can dostlarımızın zor durumda kalmaması için uğraş verdiklerini görmek güzel.
Maalesef belediyelerin bayram öncesi ve sırasında veteriner hekimleri çiftlik hayvanı satış noktalarında görevlendirmesi sıkıntılara yol açıyor. Zaman zaman oluşabilecek veteriner hekim eksikliği için hekimler ile iletişim ağı kuruldu. Görevliler için nöbet çizelgeleri hazırlandı. Acil durumlarda nakil için bizler de hazırız. 0538 896 94 06 nolu telden bize ulaşabilirsiniz.
HayKonfed Can Dostlarımıza Hizmet aracı ve gönüllülerimiz gerek yiyecek gerek acil sağlık durumlarında hazır olacak.
Tüm gönüllülerimizin “nasılsa giden olur” demeyerek bir bayram ziyaretini de bakımevlerindeki can dostlarımıza ve görev yapan personele ayırmalarının önemi büyüktür.
Söz konusu olan kendi iradesi dışında bir alanda kapalı tutulan ve çaresiz kalan canlar olduğunda vurdum duymazlık, ihmal, erteleme bağışlanamaz can alıcı sorunlar doğurur.
Bu önemle herkesi bu kutsal göreve davet ediyoruz.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Etkinlikler

İVHO 1. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi HayKonfed Başkanı Konuşması Videosu ve Yazılı Özeti:

Yurdumuzda hayvanların uğradığı zulmü ve resmi kurumların görev ve yasa ihlallerini  İVHO 1. Sokak Hayvanları Refahı Kongresinde özgürce ve en vurucu biçimde dile getirdik. Ekteki konuşmamızı içeren VİDEOYU seyretmenizi ve

Haberler

Yalova Belediyesinin YANLIŞ UYGULAMASI – Belediye Afişindeki İfadenin Değiştirilmesi Talebi

Yalova Orman Su İşleri Şube Müdürlüğüne, Ekli yazıda, belediyece yayınlanan afişlerde, “Bahçe, balkon” gibi yerlerde su bulundurulmaması konusunda uyarı yapıldığı belirtilmektedir. Yıllardır sürdürdüğümüz, “hayvanlar için kapınızın önüne bir kap su

Haberler

”KARAMAN ÇÖPLÜĞÜ VAHŞETİ”

  KARAMAN’da belediye ekiplerinin yıllardır köpeklere işkence ederek, zehirli ilaçlarla öldürüp, canlı canlı gömdükleri ihbarlarına ilişkin oradaki hayvanların uğradığı bu VAHŞET ve ZULUMÜN tüm gerçeklerinin yer aldığı, ”KARAMAN ÇÖPLÜĞÜ VAHŞETİ”