Gaziosmanpaşa Bakımevi’nde Gönüllülerin Ortaya Çıkardığı Görev İhmali Sonucu Ölümler Üzerine

Gaziosmanpaşa Bakımevi’nde Gönüllülerin Ortaya Çıkardığı Görev İhmali Sonucu Ölümler Üzerine

20953025_1761451750535818_6707208800012443170_nGaziosmanpaşa Belediyesi Bakımevinde İhmaller Olduğu Bilgisi Üzerine Geçen Hafta Akşam Saatlerinde Hiç Bir Görevli ve Güvenlikçinin Görev Yerinde Bulunmadığı Bakımevine Giden ve Padok Ve Konteynerleri Tek Tek Tek Kontrol Eden, Bakımsızlık, Açlık, Susuzlukdan Ölen Hayvanları Fotoğraflayan Arkadaşlarımız Engin Çevik ve Aysel Babatürk’ün girişimleri sonucu olay geniş yankı buldu. HayKonfed sorumluları da devreye girdi. Aysel ve Engin arkadaşlarımız Belediye Başkanı, Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Müdürlerle tek tek görüştü.
Olayın vahameti anlatıldı. Gerekirse savcılığa başvurmak üzere avukatça dosya hazırlandı. Ancak bugün Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta olaya bizzat el koyarak, arkadaşlarımız ve sorumlu başkan yardımcısı, müdürler ve bakımevi personeli ile BAKIMEVİNDE bir toplantı yaptı.
Arkadaşlarımız: Hazırladıkları dosyayı başkana sunarken durumun vahametini “biri girse bakımevini hayvanlarla birlikte yaksa personelin ruhu duymayacak” diyerek anlattılar ve sorumluların derhal görevden alınmasını, taşeron firmanın da iş akdinin feshini istediler.
Sayın Başkan; gerekeni yapacağının sözünü verdi. Gönüllülerden bakımevine eleman alınabileceğini belirtti.
Olayı ortaya çıkaran ve gerekli girişimleri yapan herkese teşekkür ediyor, bir daha sözünü aldığımız gibi bu tür olayların yaşanmayacağını umut ediyoruz. Gözlem ve girişimlerimiz devam edecek …

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Konyaaltı Belediyesi’nin Vahşeti Protesto Edildi.

Konyaaltı Belediyesi Toplama Ekiplerinin, KISIR köpeği BOYNUNDAN ASIP sürükleyerek, arabaya ASARAK çekip BOYNUNU KIRDIKLARI VAHŞET bugün belediye önünde yapılan basın açıklaması ile PROTESTO edildi.

Protesto Ediyoruz!

KATLİAMA SUÇ ÜSTÜ…

34 DNG 46 Plakalı aracın sahibi MOBİL KISIRLAŞTIRMA FİRMASI ve ÇALDIRAN belediyesi katilleri ÖLDÜRDÜKLERİ KÖPEKLERİ ÇÖPLÜĞE atıyorlar. İçlerinde canlı olanlar da var… Mobil Kısırlaştırmaya destek veren ORMAN SU İŞLERİ BAKANLIĞI

Protesto Ediyoruz!

KAPATILAN VE YENİ BİR BELEDİYE PROJESİ İÇİN HAZIRLANAN EDİRNE ESKİ ÇÖPLÜĞÜ CANLARINDAN YÜZLERCESİ GÜVENLİKÇİLER VE KAMERALAR ÖNÜNDE YOK OLDU !

Yıllarca terketme bölgesi olarak kullanılan yaklaşık 700 köpeğin yaşadığı eski çöplük canları bölge kapatıldığından beri gönüllülerin temin ettiği yiyeceklerle yaşatılmaya çalışılıyordu. Belediye ile görüşmelere göre bölgede ayrılmış bir alanda besleme