Tekirdağ’da Acil Olarak Kısırlaştırma Birimi Kurulması Konusunda Talep Dilekçesi

Tekirdağ’da Acil Olarak Kısırlaştırma Birimi Kurulması Konusunda Talep Dilekçesi

20767901_1752678101413183_6066376586627267375_n

Lütfen Talep Dilekçesine Katılınız.

http://www.tekirdag.bel.tr/ adresinden başkana doğrudan mesaj olarak da gönderebilirsiniz.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına

Sayın Kadir Albayrak
BŞ.Belediye Başkanı

Sayın Başkan; bilindiği gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Hayvan Hastanesi ve Mağdur Hayvan Bakımevi çalışmaları henüz arazinin alınması ve projelendirme aşamasındadır.

Bu aşamada Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken sahipsiz hayvanların tedavi ve kısırlaştırma çalışmaları yalnızca Süleymanpaşa, Çorlu, Ergene, Malkara, Çerkezköy, Şarköy belediyeleri bakımevleri veteriner hekimlerince yapılmaya çalışılmaktadır.

Popülasyonun bu kadar yoğun olduğu olduğu bir bölgede bu ilçelerin tüm büyükşehir sınırlarındaki sokak hayvanlarına yardım, tedavi ve kısırlaştırması yetersiz kalmakta ve Büyükşehir kendi ekibiyle çalışmalara katılmadığından sayısal artış kontrol altına alınamamaktadır. Yapılan çalışmaların boşa gitmemesi için kısırlaştırmada devamlılık ve bunun için de Büyükşehir Belediyesi desteği şarttır.

Belediyelerimizle iş birliği içinde hayvan hakları savunucuları da olağanüstü bir gayretle çalışmakta ancak önlenemeyen hayvan nufus artışının ağırlığı altında zor durumda kalmaktadırlar.

Bu nedenlerle Veterinerlik ve Sağlık Daire Başkanlığımızın denetiminde kısırlaştırma ve tedavi bilen veteriner hekimler, araçları olan toplama ekipleri ve küçük de olsa bir tedavi kısırlaştırma merkezinin oluşturulması sizden acilen talebimizdir.

Büyükşehirin yaptığı yatırımlar yanında çok küçük kalacak bir bütçeyi tahsis etmeniz ve emirlerinizle böyle bir birimin oluşturulmasının alt yapısı zaten belediyenizde mevcuttur.

Bölgedeki hayvan hakları savunucuları, yüksek duyarlılık ve deneyim ve işbirliği de eklenince Tekirdağ’ın sokak hayvanlarının sorunlarını çözmüş, sayılarını kontrol altına almış örnek bir il olmaması için hiç bir neden yoktur.

Sayın Başkan;

Gerekirse çağrınız ile acil olarak toplanabilir, konuyu bir an önce çözüme kavuşturmak için gerekli adımları atmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla

Gönderilecek e-posta adresleri

tbb@tekirdag.bel.tr,
tekirdag.bbb@hs01.kep.tr,
veterinersm@tekirdag.bel.tr,
genelsekreteryrd@tekirdag.bel.tr,
Tamer Dodurka <tamer.dodurka@tekirdag.bel.tr>,
saglikdb@tekirdag.bel.tr

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

K.Çekmece Atom Enerjisi Kurumu yerleşkesinde köpekler YOK EDİLİYOR!!!… EKTE yer alan DİLEKÇEYE KATILALIM..

Kurum ŞİKAYET ediyor. Küçükçekmece Belediyesi TOPLAYIP, YOK EDİYOR!.  45 günlük yavru köpekler bile YOK EDİLDİ. Bu bölgede hayvanların halk tarafından da istenmedikleri taşlandıkları, demirli sopalarla dövüldükleri, kafaları ve ayaklarının ezildiği,

Şikayet ve Talep

AFYON’DA EŞEĞİ İŞKENCE İLE ÖLDÜRENLER İÇİN FAİLİN TESPİTİ VE HAKKINDA GEREKLİ TAHKİKATIN YAPILMASI KONULARINDA TALEPTE BULUNDUK.

  24.08.2017 Konu : Failin tespiti ve hakkında gerekli tahkikatın yapılması talebidir. Sayı : 2017.077 – Dağıtımlıdır. T.C AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİNE EMİRDAĞ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINA AFYONKARAHİSAR EMİRDAĞ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE AFYONKARAHİSAR

Şikayet ve Talep

Sayın Cumhurbaşkanım, KAYSERİ’DE VAHŞET BAŞLADI

Sayın Cumhurbaşkanım, KAYSERİ’DE VAHŞET BAŞLADI. 1. Kayseri BÜYÜKŞEHİR Belediyesi 20 yıldır KISIRLAŞTIRMA YAPMIYOR, köpekler sürekli “Barınağa Götürme” bahanesi ile toplanıyor. Bir kısmı barınakta öldürülüyor, bir kısmını da şehir dışına kırsala