Tekirdağ’da Acil Olarak Kısırlaştırma Birimi Kurulması Konusunda Talep Dilekçesi

Tekirdağ’da Acil Olarak Kısırlaştırma Birimi Kurulması Konusunda Talep Dilekçesi

20767901_1752678101413183_6066376586627267375_n

Lütfen Talep Dilekçesine Katılınız.

http://www.tekirdag.bel.tr/ adresinden başkana doğrudan mesaj olarak da gönderebilirsiniz.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına

Sayın Kadir Albayrak
BŞ.Belediye Başkanı

Sayın Başkan; bilindiği gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Hayvan Hastanesi ve Mağdur Hayvan Bakımevi çalışmaları henüz arazinin alınması ve projelendirme aşamasındadır.

Bu aşamada Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken sahipsiz hayvanların tedavi ve kısırlaştırma çalışmaları yalnızca Süleymanpaşa, Çorlu, Ergene, Malkara, Çerkezköy, Şarköy belediyeleri bakımevleri veteriner hekimlerince yapılmaya çalışılmaktadır.

Popülasyonun bu kadar yoğun olduğu olduğu bir bölgede bu ilçelerin tüm büyükşehir sınırlarındaki sokak hayvanlarına yardım, tedavi ve kısırlaştırması yetersiz kalmakta ve Büyükşehir kendi ekibiyle çalışmalara katılmadığından sayısal artış kontrol altına alınamamaktadır. Yapılan çalışmaların boşa gitmemesi için kısırlaştırmada devamlılık ve bunun için de Büyükşehir Belediyesi desteği şarttır.

Belediyelerimizle iş birliği içinde hayvan hakları savunucuları da olağanüstü bir gayretle çalışmakta ancak önlenemeyen hayvan nufus artışının ağırlığı altında zor durumda kalmaktadırlar.

Bu nedenlerle Veterinerlik ve Sağlık Daire Başkanlığımızın denetiminde kısırlaştırma ve tedavi bilen veteriner hekimler, araçları olan toplama ekipleri ve küçük de olsa bir tedavi kısırlaştırma merkezinin oluşturulması sizden acilen talebimizdir.

Büyükşehirin yaptığı yatırımlar yanında çok küçük kalacak bir bütçeyi tahsis etmeniz ve emirlerinizle böyle bir birimin oluşturulmasının alt yapısı zaten belediyenizde mevcuttur.

Bölgedeki hayvan hakları savunucuları, yüksek duyarlılık ve deneyim ve işbirliği de eklenince Tekirdağ’ın sokak hayvanlarının sorunlarını çözmüş, sayılarını kontrol altına almış örnek bir il olmaması için hiç bir neden yoktur.

Sayın Başkan;

Gerekirse çağrınız ile acil olarak toplanabilir, konuyu bir an önce çözüme kavuşturmak için gerekli adımları atmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla

Gönderilecek e-posta adresleri

tbb@tekirdag.bel.tr,
tekirdag.bbb@hs01.kep.tr,
veterinersm@tekirdag.bel.tr,
genelsekreteryrd@tekirdag.bel.tr,
Tamer Dodurka <tamer.dodurka@tekirdag.bel.tr>,
saglikdb@tekirdag.bel.tr

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Elazığ / KEBAN Belediyesi İlçedeki bütün KÖPEKLERİ bu gün İŞKENCE ederek TOPLADI.

Kanun dışı toplama yapan Keban belediyesi hakkında soruşturma açılması ve toplanarak ÖLÜME TERK edilen hayvanların alındıkları yere geri bırakılması için aşağıdaki şikâyet yazısını CİMERE den gönderelim. Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu

Şikayet ve Talep

Samsun/Bafra İlçesinde VAHŞET…

Kaldırımda uyuyan köpeğe aracıyla çarparak metrelerce SÜRÜKLEDİ… Aracın altında kalan ZAVALLI hayvanın çığlıklarını umursamadan yoluna devam etti… Sürüklediği yaralı canı tedaviye de götürmeden uzaklaştı… CANİ şahsın bulunarak gerekli cezayı alması

Şikayet ve Talep

Eskişehir Mihalıççık’ta Vahşet!

Daha önceden kendi köpeğini kestiğini itiraf eden şahıs, sahipli bir köpeğin boynunu keserek karnını deşti, işkence ile katletti.  Şahsın CEZA alması ve ilçe genelinde önleyici tedbirler alınması için aşağıdaki dilekçeyi