Kırklareli Üniversitesi, Toplum Gönüllülerinin Düzenlediği ”Yaşam Hakkı” Konferansında HayKonfed

HayKonfed YK Genel Sekreteri Timur Ugan’ın konuşmacı olduğu konferansa Üniversiteden Toplum Gönüllüsü Öğrenciler, Kırklareli DOHAYKO Derneği Üyeleri, Yaşam Hakkı Savunucuları Katıldılar.

“Yeryüzünde yaşamın devamı için; özel çalışma alanımız hayvanların yaşam hakları savunuculuğu olsa da, hepimiz insan haklarının, doğanın ve çevrenin gelecek nesiller için korunmasından sorumlu “Yaşam Hakkı Savunucusu” bireyler olmalıyız” diye söze başlayan Ugan, “Dünya’da canlı hayatı yok eden, kısa sürede tüm yaşam kaynaklarını tüketecek bir kaos ortamının sürdüğünü, hiç bir canlının sömürülmediği, hiç bir canlının mal gibi alınıp satılmadığı, tüm yeryüzü yaşayanlarının yaşam haklarına ve saygı duyulan, yaşam kaynaklarının korunduğu BARIŞ’ın ve SEVGİ’nin egemenliğinde bir DÜNYA ideali için mücadele ettiklerini ve bu mücadelede en önemli görevlerinin gelecekte yeryüzünde yaşamın devamı için kurumsal çalışmayı devralacak gençler bırakmak olduğunu” belirtti. Konferansı düzenleyen Toplum Gönüllüsü gençlere teşekkür eden HayKonfed Genel Sekreteri “bu dünyadan ayrılırken siz değerli gençlere bırakacağımız bilgi ve deneyimlerimizin sevgiye, barışa, yaşam hakkı mücadelesine hizmet edeceğini bilmek tek mutluluğumuzdur” dedi.

İki saat süren konuşmalar daha sonra hayvan hakları, yasalar ve güncel görevler üzerine sürdü.
Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

Bursa ‘da Hayvan Hakları Konulu Sunum ve Söyleşi – Tüm Hayvanseverler Davetlidir!

Uludağ Üniversitesi MYO Seminer Salonunda Hayvan Hakları konusunda yapılacak olan sunum ve söyleşiye tüm hayvanseverler, hayvan korumacıları korumacılar davetlidir. Tarih: 03.12.2015 Yer: Bursa / Uluğda Üniversitesi MYO Seminer Salonu Saat:

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

KARASU İLÇESİNDE SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARINA SU ve YEM BIRAKILARAK, VATANDAŞLARIN DUYARLI OLMALARI İÇİN MERKEZDE ANONSLAR YAPILDI.

KARASU İLÇESİNDE SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARINA SU ve YEM BIRAKILARAK, VATANDAŞLARIN DUYARLI OLMALARI İÇİN MERKEZDE ANONSLAR YAPILDI. Orman ve Su İşleri Sakarya Şube Müdürlüğü teknik personeli ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu