Kağıthane Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Etkinliği

kagithane_4ekm_2016-1Kağıthane Belediyesi Hayvanseverler Meclisinin düzenlediği 4 Ekim etkinliğinde Ali Fuat Cebesoy ortaokulu öğrencilerinin ‘Hayvan Hakları ve Hayvan Sevgisi’ konulu resimleri sergilendi. Daha sonra ise öğrenciler ‘Islak Patiler’ isimli tiyatro oyununu başarıyla sahnelediler.

Kağıthane’de kısa zamanda hayvan hakları ile ilgili çok güzel gelişmeler kaydedildi. Bunlardan sadece bazıları Türkiye’de bir ilk olan ‘ Kent Konseyi Hayvanseverler Meclisi’ nin kurulması, 120 adet Besleme Odağı yapılarak günlük mama ve su bırakılarak temizliğinin yapılması, 130 adet köpek evi ve 150 adet kedi evi oluşturulmasıdır.

4 Ekim etkinliğinde Belediye Başkanı Sayın Fazlı Kılıç, yapılan güzel çalışmalara ek olarak ayrıca hayvan ambulansı sözünü de vererek bizleri daha da mutlu etti. Hayanseverler Meclisi kapsamında gönüllülerle tam eşgüdüm halinde çalışarak hayvan hakları konusunda çok yol kateden Kağıthane Belediyesi, İstanbul ve Türkiye’deki diğer belediyelere örnek gösterdiğimiz bir belediye haline gelmiştir. Belediye başkanımıza, başkan yardımcımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.


Şebnem Aslan
HayKonfed Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıs
ı

kagithane_4ekm_2016-5

kagithane_4ekm_2016-4

kagithane_4ekm_2016-3

kagithane_4ekm_2016-2

kagithane_4ekm_2016-7

kagithane_4ekm_2016-6

 

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

Unutmayın!!! Bayramda Barınaklardayız. Açlığa, Ölüme Karşı!!!

  Veteriner ve görevliler 10 gün bayram TATİLİNE gidecekleri için barınaklarda hayvanlar AÇLIK ve SUSUZLUKTAN ölmesinler diye bayramda BARINAKLARDAYIZ.. ””Bayramda Barınaklardayız..Açlığa, Ölüme Karşı ”” etkinliği yurt genelinde başlatılmış olup, illere/ilçelere

Saha Çalışmaları & Etkinlikler