Burdur 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Burdur’da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü, Burdur Belediyesi ve Burdur Hayvan Dostları Derneği işbirliğinde program düzenlendi.

Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Antalya Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Burdur Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Vet. Hek. Mete Gümen, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürü Tamer Yılmaz, Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan, Burdur Hayvan Dostları Derneği Üyeleri ve Nene Hatun Anaokulu öğrencileri katıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Belediyenin talep etmesi halinde barınakta yapılacak yatırımların yüzde 40’ının Bakanlık tarafından karşılanacağını söyledi. Son yıllarda sokak hayvanlarını koruma bilincinin arttığını ve bunda hayvanseverlerin önemli katkısı olduğunu vurgulayan Yılmaztürk, “Sokak hayvanlarının barınması ve korunması çağdaşlığın göstergesidir” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak hayvan dostlarının taleplerini karşıladıklarını anlatırken, “Sizden gelen teklifler, talepler doğrultusunda belediyemiz Hayvan Barınağını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Program kapsamında Nene Hatun Anaokulu öğrencileri getirdikleri mamalarla barınaktaki kedi ve köpekleri öğretmenleri eşliğinde besledi.

Aysel Işılak Turan

Burdur Hayvan Dostları Derneği / AnadoluFed

4ekm_burdur-6

4ekm_burdur-5

4ekm_burdur-1

4ekm_burdur-4

4ekm_burdur-3

4ekm_burdur-2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

HayKonfed Üniversite Eğitimleri – Çiftlikköy Bakımevi Ziyareti

1 – Yalova Çiftlikköy Bakımevindeydik Yalova Üniversitesinde Yapılacak Yaşam Hakkı – Hayvan Hakları Sunumumuz öncesi Yalova Çiftlikköy Belediyesinin yenilenen bakımevindeydik. Temsilcimiz Tuvana Tuncer, Veteriner Hekimi Sayın Elif Gümüşalan, bizlere katılan

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

Tokat’ta TED Kolej’inde Hayvan Hakları Konulu Eğitimdeydik.

“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” M.KEMAL ATATÜRK TED Kolej’i öğrencilerimizle hayvan hakları eğitimindeydik. Onlarla yaralı hayvan gördüğümüzde neler yapmalıyız? Sokak da

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

MarmaraFed Üye Derneği Edhayko ve Edirne Gönüllülerinden Kulübe Yapma Etkinliği

Belediye başkanımız Sayın Recep GÜRKAN ‘a teşekkürler. Etkinlikte kullanacağımız talep ettiğimiz tüm malzemeleri temin ettiler. Biz de teslim aldık. Kimsenin keser,çivi vs almasına gerek kalmadı. Emeği geçen herkese binlerce kez