Burdur 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Burdur’da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü, Burdur Belediyesi ve Burdur Hayvan Dostları Derneği işbirliğinde program düzenlendi.

Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Antalya Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Burdur Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Vet. Hek. Mete Gümen, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürü Tamer Yılmaz, Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan, Burdur Hayvan Dostları Derneği Üyeleri ve Nene Hatun Anaokulu öğrencileri katıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Belediyenin talep etmesi halinde barınakta yapılacak yatırımların yüzde 40’ının Bakanlık tarafından karşılanacağını söyledi. Son yıllarda sokak hayvanlarını koruma bilincinin arttığını ve bunda hayvanseverlerin önemli katkısı olduğunu vurgulayan Yılmaztürk, “Sokak hayvanlarının barınması ve korunması çağdaşlığın göstergesidir” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak hayvan dostlarının taleplerini karşıladıklarını anlatırken, “Sizden gelen teklifler, talepler doğrultusunda belediyemiz Hayvan Barınağını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Program kapsamında Nene Hatun Anaokulu öğrencileri getirdikleri mamalarla barınaktaki kedi ve köpekleri öğretmenleri eşliğinde besledi.

Aysel Işılak Turan

Burdur Hayvan Dostları Derneği / AnadoluFed

4ekm_burdur-6

4ekm_burdur-5

4ekm_burdur-1

4ekm_burdur-4

4ekm_burdur-3

4ekm_burdur-2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

İzmir Karşıyaka-Seferihisar – 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

EgeFed – Ege Hayvan Hakları Federasyonu Üye Derneği Sehayder: Ve can dostlarımızla bir 4 Ekimi daha geride bıraktık. Bize ve onlara her gün 4 Ekim diyerek bu zorlu yolda mücadeleye

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

HayKonfed Olarak Life Park Happy Pets Etkinliğindeydik

Radyo Voyage’ın medya sponsoru, CarrefourSA’nın ana sponsor olduğu Happy Pets etkinliğinin biletix den satılan tüm bilet gelirleri, sahipsiz hayvanlara STK lar ve gönüllüler aracılığı ile mama olarak döndü. Bahçeköy Life

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Can Dostlarımızı ve Bakımevi Personelini Yalnız Bırakmadı.

Bayramda yine boş bırakılmayan bakımevlerinden biri de Hatay Hayvan Bakımevi. AnadoluFed üye derneği DO-YA üyeleri bayramda bakımevindelerdi. Cab dostlarını ve bakımevi personelini yalnız bırakmayan üyeler bol bol besleme yaptılar.