Burdur 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Burdur’da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü, Burdur Belediyesi ve Burdur Hayvan Dostları Derneği işbirliğinde program düzenlendi.

Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Antalya Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Burdur Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Vet. Hek. Mete Gümen, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürü Tamer Yılmaz, Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan, Burdur Hayvan Dostları Derneği Üyeleri ve Nene Hatun Anaokulu öğrencileri katıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Belediyenin talep etmesi halinde barınakta yapılacak yatırımların yüzde 40’ının Bakanlık tarafından karşılanacağını söyledi. Son yıllarda sokak hayvanlarını koruma bilincinin arttığını ve bunda hayvanseverlerin önemli katkısı olduğunu vurgulayan Yılmaztürk, “Sokak hayvanlarının barınması ve korunması çağdaşlığın göstergesidir” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak hayvan dostlarının taleplerini karşıladıklarını anlatırken, “Sizden gelen teklifler, talepler doğrultusunda belediyemiz Hayvan Barınağını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Program kapsamında Nene Hatun Anaokulu öğrencileri getirdikleri mamalarla barınaktaki kedi ve köpekleri öğretmenleri eşliğinde besledi.

Aysel Işılak Turan

Burdur Hayvan Dostları Derneği / AnadoluFed

4ekm_burdur-6

4ekm_burdur-5

4ekm_burdur-1

4ekm_burdur-4

4ekm_burdur-3

4ekm_burdur-2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

RİZE VALİLİK ZİYARETİ

RİZE VALİLİĞİ 10/08/2017 Tarihinde saat 16:30’da Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcileri Nihal Erkoç, Ramazan Etci ve “Rihayko” Rize Hayvanları Koruma Derneği yönetim kurulu üyesi Behice Yasemin Tuzcu ile birlikte Vali

Genel

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününü KUTLAMIYORUZ. SEHAYDER-EGEFED

4 Ekim’i kutlamıyoruz , YASTAYIZ.. Bugünü hayvan korumacılar dayanışma ve farkındalık çalışmaları günü olarak yaşadık. Bahçesinde kedileri beslediği için hakkında mahkeme açılan ve davası üç yıldır süren bir üyemizin bugünkü

Genel

SOYAK SİESTA SİTESİNDE DEVRİM VAR….!!!!

AH RÜYALAR GERÇEK OLSA DEDİRTEN TÜRDE BİR GERÇEĞE İMZA ATAN SİTE YÖNETİMİNİ KUTLADIK VE PLAKET VERDİK.. 15.Nisan Pazar günü Soyak Siesta sitesinin kermesine Ege Hayvan Hakları Federasyonu ve Yerel Hayvan