Burdur 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Burdur’da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü, Burdur Belediyesi ve Burdur Hayvan Dostları Derneği işbirliğinde program düzenlendi.

Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Antalya Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Burdur Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Vet. Hek. Mete Gümen, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürü Tamer Yılmaz, Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan, Burdur Hayvan Dostları Derneği Üyeleri ve Nene Hatun Anaokulu öğrencileri katıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Belediyenin talep etmesi halinde barınakta yapılacak yatırımların yüzde 40’ının Bakanlık tarafından karşılanacağını söyledi. Son yıllarda sokak hayvanlarını koruma bilincinin arttığını ve bunda hayvanseverlerin önemli katkısı olduğunu vurgulayan Yılmaztürk, “Sokak hayvanlarının barınması ve korunması çağdaşlığın göstergesidir” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak hayvan dostlarının taleplerini karşıladıklarını anlatırken, “Sizden gelen teklifler, talepler doğrultusunda belediyemiz Hayvan Barınağını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Program kapsamında Nene Hatun Anaokulu öğrencileri getirdikleri mamalarla barınaktaki kedi ve köpekleri öğretmenleri eşliğinde besledi.

Aysel Işılak Turan

Burdur Hayvan Dostları Derneği / AnadoluFed

4ekm_burdur-6

4ekm_burdur-5

4ekm_burdur-1

4ekm_burdur-4

4ekm_burdur-3

4ekm_burdur-2

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

Bayramda Barınaklarda Olacağız.

Adana’da 10 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİNDE HayKonfed ve KİHAYKO olarak BARINAKLARDA olacağız. KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım ile birlikte hem biz hem de diğer gönüllülerin barınaklara gelmesini organize ediyoruz. Normal zamanda hafta

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

Bayraklı belediyesi veteriner müdürümüz Armağan Kirdeci’yi ziyaret ettik.

Bayraklı bölgesinde yapılmasını istedikleri çalışmaları yerel hayvan koruma görevlisi ve gönüllüsü arkadaşlarımız anlattılar. Yeni bakımevinin uzak olması konuşuldu. Nakil için belediyenin araçları hizmet veriyorlar. Halkı bilgilendirici afişler hazırlanıyor. Arkadaşlarımızın gösterdikleri

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

” İftar Artıkları İsraf Olmasın” AVM Ekran Görseli

Ramazanda artan iftar yemeklerinin sokak hayvanlarına verilmesi için, Türkiye’de tüm AVM’lerin dijital ekranlarında bu görselimizi yayınlatabilirsiniz. Standart ekran ölçüsü olan 852pxX480px ebadındaki görselin indirilme linki aşağıdadır. (Farklı ebat isteyenler bilgi@haykonfed.org