Doğa Ölürse Tüm Canlılar Ölür, Termik Santral İstemiyoruz (Trakya)

Trakya’da kurulmak istenen TERMİK SANTRAL projelerinin ölümcül sonuçlarını Zonguldak ilçesinden gelen Recep ADIGÜZEL sözlerine; Siz siz olun toprağınıza havanıza sahip çıkın, Çatalağız’ın yaptığı hatayı yapmayın.Çatalağız topraklarını terk etmek zorunda kaldı siz etmeyin” diyerek mesajını iletti.

Termik santralin sonuçlarının farkında olarak MarmaraFed üyesi, Doğa ve Hayvan Severler Derneği(DOHAS) olarak Başkanımız Gönül Sönmez, YK olarak Ahmet Güneş, Birsen Gökduman, Gökhan Tuna’da katılarak Trakya’da kurulmak istenen TERMİK SANTRAL projesine HAYIR dedi.

Gönül Sönmez yaptığı açıklamada; Termik santralden çıkan gazlar, tarım ürünleri, hayvanlar, su varlıkları ve ormanlar üzerinde kalıcı tahribat bırakıyor. Termik santrallerde kullanılan sular, çeşitli kimyasal uygulamalara tabi tutulmakta ve doğrudan doğaya bırakıldığında çevreye zarar vermektedir. Linyit kömürü kullanılan santraller, açığı çıkan kül ve filtre sisteminin olmaması durumunda duman ile hem hava hem de toprağı kirletmektedir.

Küllerin içerisinde yer alan gazlar, asit yağmurlarına neden olmakta, bitki, toprak ve insanı olumsuz yönde etkilemektedir.

Yine toprak yüzeyine karışan zararlı maddeler, toprak kalitesini doğrudan etkilemekte ve üretilen ürünlerin kalitesini düşürmektedir. Yakın bir örnekte yatağan termik santralinin neden olduğu kirlilik nedeniyle 40 bin hektarlık bir alan zarar görmüştür. Ayrıca gelecek adına bu yapılan bir moloz yığını halinde doğayı tahrip etmeye devam edecektir” dedi.

Doğa ve Hayvan Severler Derneği olarak TERMİK SANTRAL’e HAYIR diyoruz.

DOHAS /MarmaraFed

dohas_termik_snt_karsi (1)

dohas_termik_snt_karsi (2)

dohas_termik_snt_karsi (4)

dohas_termik_snt_karsi (2)

dohas_termik_snt_karsi (3)

dohas_termik_snt_karsi (1)

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Tarih: Kasım/ 2017 Ordu Gölköy’de belediye tarafından vurulmuş olan hayvanların CAN ÇEKİŞMELERİ… 

Mevcut yasa tasarısı Hayvanları Koruma Kanununa geçtiği zaman eğer belediyeleri de CEZA kapsamına almazsa bu tür belediye vahşetleri artarak devam edecek. Hayvanları Koruma Kanunu belediyeleri, öldürme emri veren başkanları ve

Belediye Vahşeti

Kayseri Barınak Vahşeti (2016) / Barınakta Tüm Köpekler Öldürüldü.

Kayseri Büyükşehir Belediye Barınağında, SOLUNUM KESİCİ ÖLDÜRME İlaçları ile anne yavru demeden  tüm köpekler ÖLDÜRÜLDÜ!..Yıl..2016 Belediye görevlilerinin barınaktaki köpeklerin ÖLDÜRÜLMESİ için üstlerinden aldıkları emri nasıl uyguladıklarını anlattıkları RESMİ YÜZLEŞTİRME TUTANAKLARI ektedir. Bu

Protesto Ediyoruz!

Kars Kağızman Belediyesi VAHŞETİ..

  Kağızman Belediye başkanının bu CANİLİĞE hayret verici AÇIKLAMASI..EKTE.. Başkan açıklamasında, Kars Orman Su İşlerinden gelen ekiplerin, görüntülerini izlediğimiz köpeğin canlı görüntüsünü çektiklerini ve Kars Dkmp tarafından bu köpeğin öldürülmediğinin tespit edildiğini