Doğa Ölürse Tüm Canlılar Ölür, Termik Santral İstemiyoruz (Trakya)

Trakya’da kurulmak istenen TERMİK SANTRAL projelerinin ölümcül sonuçlarını Zonguldak ilçesinden gelen Recep ADIGÜZEL sözlerine; Siz siz olun toprağınıza havanıza sahip çıkın, Çatalağız’ın yaptığı hatayı yapmayın.Çatalağız topraklarını terk etmek zorunda kaldı siz etmeyin” diyerek mesajını iletti.

Termik santralin sonuçlarının farkında olarak MarmaraFed üyesi, Doğa ve Hayvan Severler Derneği(DOHAS) olarak Başkanımız Gönül Sönmez, YK olarak Ahmet Güneş, Birsen Gökduman, Gökhan Tuna’da katılarak Trakya’da kurulmak istenen TERMİK SANTRAL projesine HAYIR dedi.

Gönül Sönmez yaptığı açıklamada; Termik santralden çıkan gazlar, tarım ürünleri, hayvanlar, su varlıkları ve ormanlar üzerinde kalıcı tahribat bırakıyor. Termik santrallerde kullanılan sular, çeşitli kimyasal uygulamalara tabi tutulmakta ve doğrudan doğaya bırakıldığında çevreye zarar vermektedir. Linyit kömürü kullanılan santraller, açığı çıkan kül ve filtre sisteminin olmaması durumunda duman ile hem hava hem de toprağı kirletmektedir.

Küllerin içerisinde yer alan gazlar, asit yağmurlarına neden olmakta, bitki, toprak ve insanı olumsuz yönde etkilemektedir.

Yine toprak yüzeyine karışan zararlı maddeler, toprak kalitesini doğrudan etkilemekte ve üretilen ürünlerin kalitesini düşürmektedir. Yakın bir örnekte yatağan termik santralinin neden olduğu kirlilik nedeniyle 40 bin hektarlık bir alan zarar görmüştür. Ayrıca gelecek adına bu yapılan bir moloz yığını halinde doğayı tahrip etmeye devam edecektir” dedi.

Doğa ve Hayvan Severler Derneği olarak TERMİK SANTRAL’e HAYIR diyoruz.

DOHAS /MarmaraFed

dohas_termik_snt_karsi (1)

dohas_termik_snt_karsi (2)

dohas_termik_snt_karsi (4)

dohas_termik_snt_karsi (2)

dohas_termik_snt_karsi (3)

dohas_termik_snt_karsi (1)

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Protesto Ediyoruz!

Edremit Belediyesi’nin Ölüm Kampı Barınağı

EDREMİT Belediyesinin RUHSATSIZ KAÇAK barınağı, TOPLUM SAĞLIĞI ve hayvanlar için ÖLÜM KAMPI olarak TEHLİKE saçmaya DEVAM EDİYOR! Çıkrıkçılar’da 1.Derecede TARIM arazisinde bulunan, TARIM SULAMASI yapıldığı için İNSAN SAĞLIĞINI TEHLİKEYE sokan

Protesto Ediyoruz!

EDREMİT Belediyesinin RUHSATSIZ KAÇAK Barınağı, TOPLUM SAĞLIĞI ve Hayvanlar için ÖLÜM KAMPI Olarak TEHLİKE Saçmaya DEVAM EDİYOR!

Çıkrıkçılar’da 1.Derecede TARIM arazisinde bulunan, TARIM SULAMASI yapıldığı için İNSAN SAĞLIĞINI TEHLİKEYE sokan Edremit Belediyesi barınağı, 2017 yılında resmi kurumlara yaptığımız müracaatlar neticesinde bakanlık tarafından yapılan denetimle 2872 Sayılı Çevre

Şikayet ve Talep

Adıyaman/Gölbaşı Belediyesi Hayvanları Barınak Adı Altındaki Ölüm Kampına Topluyor.

Adıyaman/GÖLBAŞI Belediyesi hayvanları barınak adı altındaki ÖLÜM KAMPINA topluyor. Besleme yok, kısırlaştırma yok, veteriner hekim yok. Köpekler ölen arkadaşlarını YİYORLAR. Gölbaşı Belediyesinin bu VAHŞETİ durdurması için yazıyı CİMER’e göndermeliyiz Karadeniz